L O A D I N G

Zostań blogerem kulinarnym. Dlaczego i jak to zrobić?

HomeStrony WWWZostań blogerem kulinarnym. Dlaczego i jak to zrobić?
Shpae
Shpae
Shpae
Kochasz jedzenie i wszystko wokół? Załóż bloga o jedzeniu i dziel się swoją pasją z innymi. Jeśli zostaniesz kulinarnym blogerem, możesz nie tylko inspirować innych, ale także zarabiać na swojej pasji. Doradzimy Ci jak to zrobić.

Niezależnie od tego, czy lubisz odwiedzać restauracje, czy sam gotujesz, czy też kochasz jedzenie we wszystkich jego postaciach i jesteś dobrze zorientowany w świecie jedzenia, a także lubisz pisać, jesteś w idealnym miejscu, aby założyć bloga o jedzeniu i dziel się swoją pasją z innymi – czy to w formie przepisów, recenzji restauracji czy informacji o różnych rodzajach jedzenia, ich wartościach odżywczych , czy ciekawostkach z różnych kuchni świata. Blogowanie o jedzeniu staje się dla Ciebie rodzajem osobistej i znaczącej rozmowy z innymi podobnie myślącymi ludźmi, a jednocześnie pozwala:

 • dziel się swoimi umiejętnościami kulinarnymi, rzucaj wyzwania i motywuj innych
 • uzyskać informacje zwrotne od innych blogerów kulinarnych, aby poznać nowe techniki
 • stworzyć społeczność podobnie myślących ludzi
 • wyrazić swoją pasję i stworzyć rodzaj kroniki swojej wiedzy lub przepisów
 • skompiluj książkę kucharską – najpierw opublikujesz przepisy na blogu, a potem możesz stworzyć z nich własną książkę kucharską, wraz ze zdjęciami swoich potraw
 • zarabiaj – zbudujesz społeczność obserwujących i udostępniasz posty sponsorowane

Jak założyć bloga, aby zarabiać?

Jeśli chcesz założyć bloga, który będzie swego rodzaju konfesjonałem, ale jednocześnie chciałbyś, aby zarabiał, ponieważ będziesz na nim spędzać dużo czasu, podpowiemy Ci, jak to zrobić to. Poniższe porady to podstawowe informacje o tym, jak zamienić zwykłego bloga w blog generujący dochody .

Przestudiuj konkurencję

Zanim zaczniesz pisać bloga o jedzeniu, znajdź wyspecjalizowane konkurencyjne blogi o jedzeniu w Internecie i zainspiruj się ich układem, stylem i treścią.

Grupa docelowa

Ważne jest, aby od początku wiedzieć dla kogo będziesz pisać, czyli jaka jest Twoja grupa docelowa . Inne treści stworzysz dla nastolatków, których chcesz nauczyć gotować, inne dla matek na urlopie macierzyńskim, a jeszcze inne dla prawdziwych smakoszy. Dlatego od samego początku określ, kto jest Twoją prawdziwą grupą docelową i od samego początku dostosuj treść i styl komunikacji do tej grupy docelowej.

Wybierz nazwę

Wiedz, że właściwie dobrana nazwa to podstawa sukcesu Twojego bloga. Najlepiej, jeśli dołączysz go do słów kluczowych z długiego ogona, co pomoże Ci  sięgnąć po SEO . Ale oczywiście możesz również podać swoje imię i nazwisko lub różne skróty.

Zdobądź domenę

Wybór odpowiedniej domeny jest bardzo ważny nawet w przypadku blogowania o jedzeniu, jeśli chcesz odnieść sukces . Wybierz taki, który z jednej strony będzie opisowy, czyli jasno określi, o czym jest blog, ale też wpadnie w ucho – a tym samym zmusi potencjalnych odwiedzających do kliknięcia i odwiedzenia Twojego bloga. Możesz otrzymać bezpłatną domenę , ale jeśli poważnie myślisz o blogowaniu, zalecamy zakup własnej domeny.

Wybierz odpowiedni hosting

Podobnie jak dobrze dobrana nazwa bloga i domena, wybór niezawodnego dostawcy usług hostingowych jest również bardzo ważny . Skoncentruj się na tym, czy hosting świadczy usługi w chmurze , dowiedz się, jak szybko zapewnia transfer danych itp. Jeśli nie rozumiesz tego obszaru, skontaktuj się ze specjalistą, aby Ci doradził – to jedna z najważniejszych rzeczy w tworzeniu bloga, nie nie doceniać tego.

Zdobądź system

Aby stworzyć bloga, potrzebny jest jakiś system redakcyjny i wydawniczy. Najbardziej odpowiednim wyborem do stworzenia bloga o jedzeniu jest WordPress – najbardziej rozpowszechniony system wydawniczy na świecie. Jego zaletą jest to, że można go zainstalować za darmo, jego obsługa jest łatwa i intuicyjna, dzięki czemu można go opanować, nawet jeśli nie tworzyłeś wcześniej żadnych komiksów internetowych. A jeśli nie wybierasz spośród wielu szablonów i funkcji oferowanych w  darmowej wersji , możesz zapłacić opłatę i cieszyć się znacznie większym wyborem.

Kolejną wielką zaletą WordPress jest to, że możesz wybrać motywy specjalnie dla blogów kulinarnych, które mają niestandardowe szablony i motywy. Istotny jest również fakt, że możesz wybrać, czy mają być przystosowane do telefonów komórkowych i innych małych wyświetlaczy – mają więc responsywny szablon i będą poprawnie wyświetlane na wszystkich typach wyświetlaczy.

Rozszerz system za pomocą wtyczek

Jeśli zainstalujesz WordPressa, możesz go również rozszerzyć o różne wtyczki, które pomogą Ci zarządzać i obsługiwać bloga. Należą do nich na przykład:

 • Recipe Hero, aby dać Ci responsywną galerię obrazów
 • WP Rocket, który sprawia, że ​​Twój blog jest szybszy dzięki buforowaniu
 • ShortPixel to świetne rozwiązanie problemów z szybkością powodowanych przez obrazy
 • SumoMe pomaga tworzyć formularze logowania i udostępnia narzędzia społecznościowe
 • Vaultpress umożliwi automatyczne tworzenie kopii zapasowych plików
 • WP-Copyright-Protection to oprogramowanie typu open source, które chroni Twoją witrynę internetową i uniemożliwia innym osobom kopiowanie Twoich treści i wklejanie ich treści na Twoim blogu

Przygotuj się na analitykę

Jeśli chcesz wykorzystywać swojego bloga w celach komercyjnych, musisz wiedzieć, jak sobie radzi, jaki jest jego sukces, czym ludzie są najbardziej zainteresowani itp. Dlatego zarejestruj się w Google Analytics i Search Console . Zapewni to narzędzia do śledzenia ruchu, a także informacje o tym, gdzie jesteś na stronach wyników wyszukiwania.

Zrobić plan

Zanim zaczniesz pisać swój pierwszy wpis na blogu, przygotuj harmonogram publikacji – zaplanuj z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem, co i kiedy opublikujesz na swoim blogu. Pamiętaj, że Twój blog jest oceniany przez wyszukiwarki. Dlatego wyszukaj słowa kluczowe związane z Twoim tematem i umieść je w treści swojego bloga.

Rób właściwe zdjęcia

Podczas pisania bloga nie można obejść się bez wysokiej jakości zdjęć. Użyj swoich oryginalnych zdjęć , które będą identyczne z przygotowanymi przez Ciebie potrawami. Robiąc zdjęcia zawsze myśl o odpowiednim tle, odpowiednim układzie, przyjemnym stylu, naturalnym świetle… Po prostu zdjęcie ma przyciągać i skłonić czytelnika do myślenia „też tak chcę, muszę spróbować”. Bardzo dobre wrażenie robi tzw. food story – czyli fotoreportaż z całego procesu przygotowania dania – od początkowych składników do końcowej porcji.

Opublikuj swój pierwszy post

Pamiętaj, że pierwszy post to ten, który może mieć decydujący wpływ na to, czy ludzie będą Cię obserwować, czy nie. Postaraj się, aby było to naprawdę ważne, wybierz interesujący temat, dodaj odpowiednie zdjęcia, podziel artykuł tak, aby był przejrzysty ( użyj nagłówków i śródtytułów ) i napisz go w angażujący sposób. Zawsze musi mieć wartość dodaną i dawać czytelnikowi pewne informacje, które można z niego wynieść.

Promuj bloga

Aby jak najwięcej osób dowiedziało się o Twoim blogu, promuj go w sieciach społecznościowych . Zalecamy utworzenie strony na Facebooku, Instagramie lub innym portalu społecznościowym, która będzie miała taką samą nazwę jak Twój blog. Jeśli będziesz także kręcił filmy, utwórz kanał na YouTube . Korzystaj także z poczty e-mail, aby powiadomić znajomych za pośrednictwem poczty e-mail, że założyłeś bloga. Nie zapomnij o umieszczeniu w tekstach promocyjnych odpowiednich słów kluczowych – najlepiej długich.

Zacząć zarabiać

Gdy masz kilka postów na swoim blogu i uzyskujesz przynajmniej trochę ruchu, możesz zacząć zarabiać na swoim blogu. Możesz do tego użyć następujących opcji:

 • Google Adsense — wyświetlaj reklamy na swoim blogu i zarabiaj za kliknięcie lub wyświetlenie
 • Utwórz sekcję dla członków – dodaj naprawdę wyjątkowe treści, które będą dostępne tylko dla członków, którzy płacą za członkostwo – od Ciebie zależy, jak wysoka będzie kwota i jak długo udostępnisz członkostwo – czy będzie to jednorazowa wpłata lub składka miesięczna lub roczna
 • Treści sponsorowane — umieszczaj na swoim blogu różne marki, które zapłacą Ci za publikowanie informacji o nich
 • Oferuj lekcje gotowania – jeśli specjalizujesz się w przygotowywaniu posiłków, możesz oferować lekcje gotowania – na żywo lub online
 • Sprzedawaj książki kucharskie – i to nie tylko swoje. Możesz zgodzić się na współpracę z innymi twórcami, którzy tworzą książki kucharskie podobne do Twoich zainteresowań.

Prosimy o regularne wpłacanie

Jeśli chcesz, aby Twój blog odniósł prawdziwy sukces, musisz go regularnie wspierać i utrzymywać go przy życiu. Im więcej treści publikujesz, tym bardziej Google to zauważa. W ten sposób będziesz bardziej autorytatywny i będziesz miał większy zasięg .

Końcowa rada

Nawet w dziedzinie blogowania o jedzeniu istnieje duża konkurencja. Jeśli chcesz się wyróżnić, będziesz musiał spędzić dużo czasu na tworzeniu i być aktywnym. Dlatego oprócz promocji na swoich portalach społecznościowych nie opieraj się współpracy z innymi markami czy blogerami kulinarnymi. Zaoferuj swoje usługi również restauracjom, podejdź do nich z możliwością napisania artykułu o ich usługach i daniach. Dokształcaj się nieustannie w terenie, a jeśli masz coś do przekazania, zorganizuj warsztat. Istnieje wiele sposobów, aby zostać zauważonym. Nie wolno ci po prostu spocząć na laurach.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.