Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

Znaczenie bloga dla internetowego SEO

Jednym z kluczy do  pozycjonowania w wyszukiwarkach jest zintegrowanie bloga z tą samą domeną i prawidłowe działanie. Ale czy to naprawdę konieczne? Czy mogę zająć pierwsze miejsce w Google, jeśli nie mam bloga? Odpowiem na te pytania i wiele innych w następnym poście, aby dowiedzieć się, jak ważny jest blog dla SEO strony internetowej.

Google Panda

Cofnijmy się do 2011 roku, kiedy zmiana algorytmu Google Panda wyszła na jaw. W mniejszym lub większym stopniu dotyczyło to nas wszystkich , którzy w tamtym czasie zajmowali się SEO. Całkowicie zmieniło strategie pozycjonowania w Google. To było przed i po w pozycjonowaniu stron internetowych.

Google Panda była zmianą algorytmu rankingu Google, który od dawna jest bezproblemowo zintegrowany z silnikiem Google. Jest to więc algorytm, który na bieżąco pomaga klasyfikować strony w wynikach wyszukiwania .

Ostatecznym powodem tego algorytmu jest zwiększenie jakości wyników wyszukiwania . Celem Google w przypadku Pandy jest, aby strony z treścią najwyższej jakości pojawiały się jako pierwsze (przynosimy wartość odwiedzającemu naszą witrynę internetową), a strony z treściami opublikowanymi na innych stronach lub na tej samej (duplikaty treści) lub treści o niższej jakości wysyłały je do z powrotem w wynikach wyszukiwania. Od tego czasu zawartość jest królem .

Mamy już wyraźną niewiadomą, dobra treść jest ważna i trafna w wynikach wyszukiwania. Musimy również podkreślić minimalną liczbę słów, których wymagają te publikacje, nie możemy mieć bardzo krótkich tekstów. A na blogach jest ta materia informacyjna, teksty (treść). Z tego powodu pisanie treści internetowych jest kluczowe, jeśli chcesz mieć widoczność w wynikach wyszukiwania.

Zaktualizowana strona internetowa z blogiem to strona internetowa, która żyje

Jeśli regularnie aktualizujemy zawartość sieci, nasza strona jest aktualizowana. Wielkie G uwielbia aktualizować swoją witrynę. W tym celu jednym z najlepszych istniejących narzędzi jest blog, ale nie jest konieczne posiadanie bloga, aby dodawać nowe i świeże treści do strony internetowej. To kolejna z odpowiedzi na początkowe pytania tego posta.

Wyobraź sobie, że mamy sklep internetowy i ciągle dodajemy nowe produkty z tekstami, które dodają mu wartości. Jest to również aktualizacja strony internetowej. Możesz mieć katalog usług lub produktów, aktualizujemy każdy, który dodajemy do strony. Możesz utworzyć glosariusz terminów w swojej witrynie lub często zadawane pytania, każde z adresem URL i stale powiększać te sekcje.

Jak widać w takich przypadkach blog nie jest konieczny. Ale zwykłym sposobem aktualizacji sieci, w przypadku gdy poprzednie przypadki nie są spełnione, jest użycie bloga, aby na bieżąco aktualizować witrynę o nowe informacje i istotne treści dla odwiedzającego.

Blog bez strategii nie ma sensu

Moc bez kontroli jest bezużyteczna . Tę samą metaforę można zastosować do blogów. Tak, wiemy, że musimy dodawać oryginalne i jakościowe treści, że wykorzystanie blogów jest do tego idealne, ale jaka strategia i jakie osiem pokoi?

Jednym z największych błędów popełnianych na blogu, gdy jest on w rękach klienta i nie ma konkretnych instrukcji ani przeszkolenia, jest pisanie dla samego pisania (władza bez kontroli), bez wyznaczonej strategii . Posty na blogu muszą mieć cel SEO , który oprócz pomocy w uzyskaniu widoczności w sieci w Google z tym postem, nie wpada w bardzo powszechny błąd kanibalizacji adresów URL .

Czym jest kanibalizacja adresów URL? Kanibalizacja adresów URL ma miejsce, gdy więcej niż jedna sekcja Twojej strony internetowej konkuruje o to samo hasło Google . To sprawia, że ​​Twoje sekcje tracą znaczenie, ponieważ Google nie ma jasności co do adresu URL Twojej witryny, którą chcesz pozycjonować z tym konkretnym hasłem. Jeśli pracujemy z blogiem, jego publikacje muszą być zgodne z resztą sieci, aby uniknąć publikowania postu, który kanibalizuje i konkuruje ze stroną główną lub inną sekcją tej samej strony.

Aby uniknąć tego błędu, konieczne jest ustalenie strategii treści bloga, która pomoże zaatakować nowe słowa kluczowe w Google. Muszą one być powiązane z naszą stroną internetową i nie mogą być używane w innej sekcji strony.

Jakość tekstów i strategia pomogą Ci zatrzymać gościa na Twojej stronie na dłużej, ważne elementy również dla SEO Twojej witryny.

Cele SEO postów na blogu

Zbierzmy dotychczasowe informacje: oryginalne i wysokiej jakości treści, włączenie bloga w celu aktualizacji sieci i zaznaczenie strategii SEO w publikacjach, aby miały cel i unikały kanibalizacji adresów URL.

Proszę bardzo, ale jakie cele możemy osiągnąć za pomocą bloga? Ostatecznym pomysłem jest przyciągnięcie potencjalnych klientów do Twojej witryny oprócz jej aktualizacji.

Napisz o potrzebach swoich klientów

Jeśli napiszesz na swoim blogu o ewentualnych obawach potencjalnych klientów, przyciągniesz grupę docelową zainteresowaną tym, co mówisz, a także ostatecznie zatrudnisz swoje usługi lub kupisz produkty, jeśli jest to związane z tym, co sprzedajesz Na twojej stronie. Publikacje te mogą być pierwszym kamieniem w strategii marketingu przychodzącego .

Publikuj informacje o swoich usługach napisane w inny sposób

Użyjmy przykładu, aby opisać ten punkt. Wyobraź sobie, że oferujesz na swojej stronie usługę, którą my nazwiemy usługa 1 . Ten sam rodzaj usługi 1 można wywołać w zupełnie inny sposób niż to, co wyjaśniasz w tej sekcji. Powinieneś napisać post na blogu używając innego tytułu i innego tekstu, o treści bardzo różniącej się od tej, którą opisujesz w sekcji. Postaraj się, aby był jak najbardziej odmienny od opisu usługi, aby nie było problemu kanibalizacji.

W ten sposób przyciągniesz potencjalnego klienta, tylko publikując informacje o swoich usługach napisane w inny sposób. Dzięki temu zwiększysz zróżnicowanie wyszukiwanych haseł w Google dotyczących usług lub produktów, które oferujesz w innej sekcji swojej witryny.

Zlokalizuj swoją firmę za pomocą wpisu na blogu

Wyobraźmy sobie, że próbujesz pozycjonować stronę główną z wyszukiwanym hasłem Usługa A w Madrycie . Jeśli dobrze pracujesz ze strukturą adresów URL publikacji posta, możesz spróbować pozycjonować publikację na blogu, szukając celu SEO usługi A w Sewilli . Dzięki tej strategii będziesz mógł geolokalizować (lokalne SEO) to, co oferujesz w określonej lokalizacji . W tym celu, jak mówię, musisz dobrze pracować z używanym adresem URL, aby nie popaść w kanibalizacje lub nadmierne optymalizacje.

Co to jest nadoptymalizacja?  Nadmierna optymalizacja ma miejsce, gdy witryna powtarza w kółko te same hasła , a ponadto strategia adresu URL jest tworzona za pomocą powtarzających się słów kluczowych. Jest to częsty błąd i powinieneś być bardzo ostrożny, ponieważ Google może cię za to ukarać.

Zwiększ widoczność innych sekcji z blogiem poprzez wewnętrzne linkowanie

Tak, to, co czytasz, możesz zwiększyć widoczność innych sekcji swojej witryny z poziomu bloga. Jeśli pracujesz z postami z odpowiednią strategią i zastosujesz dobre podejście do wewnętrznego linkowania z postów do innych publikacji lub sekcji, mogą one poprawić ich pozycję w wynikach wyszukiwania. 

Wnioski na temat korzyści SEO płynących z posiadania bloga

Prawdą jest, że posiadanie bloga nie jest wyłącznie konieczne do poprawy SEO Twojej strony internetowej, to niezwykle interesujące jest to, że zachęcamy Cię do wypróbowania go.

Oprócz SEO, gdy stale dostarczasz odwiedzającym wysokiej jakości treści, pracujesz nad wizerunkiem Twojej marki, jaki ma odwiedzający. Dostarczanie wartości skutkuje poprawą wizerunku Twojej firmy i marki .

W naszej agencji projektowania i pozycjonowania stron internetowych uwzględniamy blogowanie we wszystkich naszych planach SEO.Nie ma większej gwarancji, że wierzymy w blogowanie w celu poprawy pozycjonowania strony internetowej, niż oferowanie go jako narzędzia do poprawy widoczności w sieci.

W przypadku, gdy nie masz czasu lub nie widzisz siebie w stanie poświęcić się blogowi swojej strony, mamy dość kompletną usługę, która obejmuje strategię SEO publikacji, pisanie i publikację na blogu.

Zadzwoń