L O A D I N G

Zarezerwuj odpowiednią domenę: Zarezerwuj domenę i dowiedz się, czym jest domena

HomeDomenaZarezerwuj odpowiednią domenę: Zarezerwuj domenę i dowiedz się, czym jest domena
Shpae
Shpae
Shpae

Co to jest domena i jak zarezerwować odpowiednią domenę ? Wszystkie strony internetowe mają unikalny kod numeryczny, adres IP . Dzięki temu przeglądarki internetowe mogą uzyskiwać dostęp do treści witryny w ukierunkowany sposób. Ponieważ adresy są trudne do zapamiętania i podatne na literówki, internauci ich nie widzą. Zamiast tego użytkownikom wyświetlana jest domena. Domena to unikalna w skali globalnej i jednoznaczna nazwa części Internetu, na przykład strony internetowej.

Domena jest również częścią adresu URL (Uniform Resource Locators) i wskazuje miejsce występowania zasobu w hierarchicznej strukturze DNS (Domain Name System) . Tłumaczenie domen na adresy IP odbywa się za pomocą serwera nazw. Zadaniem tego serwera WWW jest rozpoznawanie nazw adresów IP . W tym celu użytkownik wpisuje domenę w maskę wyszukiwania przeglądarki internetowej, która wysyła żądanie do serwera nazw. Nazwa jest pobierana z jego bazy danych, a adres IP jest przesyłany do przeglądarki.

Domena – tak wybiera się tę właściwą

Domena jest czymś w rodzaju adresu osobistego. Przy niewłaściwym adresie potencjalni klienci mogą szybko zostać straceni. Właściwy adres z kolei zaprasza gości. Linia adresowa tworzy pierwsze wrażenie.

Co zawiera domena?

• Część między https a końcówką (np. .pl lub .com) nazywana jest nazwą domeny.

• Na początku Internetu nazwy domen nie były jeszcze znane. Aby wywołać stronę internetową, wprowadzono adres IP.

• Wraz z rozwojem Internetu stało się to niemożliwe. Pojedyncze słowa są teraz łatwiejsze do zapamiętania. Tak powstały nazwy domen.

• Nazwa domeny jest zatem adresem strony internetowej. Adres IP, z którym komunikuje się system nazw domen, oznacza współrzędne GPS.

• Oba prowadzą użytkowników do żądanej witryny.

• Silna domena czasami prowadzi do serwisu osoby, które szukały czegoś zupełnie innego.

• Przy prawie 332,4 milionach zarejestrowanych domen znalezienie tak silnego adresu jest trudne. Jedna trzecia domeny com nie są używane.

• Nawet jeśli domena nie zapada w pamięć, właściciele witryn mogą zarezerwować domenę o wspaniałej nazwie. Oto kilka porad:

Wskazówka: łatwa do zapamiętania kombinacja

Nazwę składającą się maksymalnie z dwóch słów można łatwo zapamiętać. W przypadku dłuższego słowa lub wymyślonego słowa należy zapamiętać kilka części. W przypadku skomplikowanych terminów również dla niektórych osób może nie być jasne, co się za nimi kryje.

Dla łatwego zapamiętywania ważna jest nie tylko dokładność, ale także rozpoznawalność. Operatorzy witryn powinni zarezerwować rozpoznawalną domenę , aby była bardzo użyteczna. Reguła: Nazwa powinna zawierać maksymalnie siedem elementów.

Ponieważ limit pamięci krótkotrwałej jest prawdopodobnie ograniczony do liczby siedmiu elementów (+/- 2). To odkrycie jest również nazywane „magiczną liczbą Millera” (pamiętaj, że pamięć krótkotrwała i pamięć operacyjna są odrębne. W kontekście ludzkim i większości dziedzin psychologii obie są uważane za synonimy).

Należy jednak wziąć pod uwagę „buforowe” pogorszenie stanu ludzi. Dzieje się tak, gdy ludzie są proszeni o zapamiętanie kilku rzeczy. Dlatego przejście od siedmiu do jeszcze mniejszej liczby elementów w nazwie domeny jest jeszcze lepsze.

Nie przejmuj się nazwą domeny

Jeśli rozmawiamy o nazwach przyjaznych użytkownikom, powinniśmy też zwrócić uwagę na inny trend. Pomińmy proste w zapamiętaniu nazwy, nazwy firm, produktów czy towarów i ich grup. Nie brakuje w sieci nazw domen, które nie mają większego sensu lub zwyczajnie odpowiadają nazwom długich fraz, jak chociażby ergonomicznemebledobiura.pl, projektowaniestroninternetowychiseo.pl czy pamietajozdrowiu.pl.

Rzecz w tym, że domena jest ważna, jeśli jej nazwa ma budować markę. Istnieje szereg sposobów dotarcia do strony internetowej jak np. social media czy samo Google. Statystyki pokazują, że użytkownicy chętniej wpisują jakąś nazwę lub nazwę firmy w Google, niż cały adres WWW. Mało osób szuka strony mediaexpert.pl, bo łatwiej wpisać mediaexpert, szybciej przejdziesz do poczty Gmail wpisując Gmail niż gmail.com.

Jeśli przyjmiemy, że sporo stron internetowych odwiedzanych jest z przypadku, np. gdy użytkownik szuka odpowiedzi na pytanie, to większość blogów i serwisów z instrukcjami, może mieć dowolny adres, do czasu, kiedy nie zechce promować się swoją marką. To nie jest argument, aby zignorować nazwę domeny, ale jeśli masz problem z wyborem nazwy, końcówki domenowej, pamiętaj, że to Ty sprzedajesz produkt i decydujesz, jak się będzie nazywał, a odejście od utartych schematów nie oznacza, że Twoja strona internetowa będzie gorsza.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.