Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

,

Wtyczki czatu GPT

Czym są wtyczki ChatGPT?

Wtyczki ChatGPT to narzędzia stworzone specjalnie dla modelu języka ChatGPT, które umożliwiają mu dostęp do aktualnych informacji z określonych źródeł, a tym samym poprawiają jego zdolność do interakcji i reagowania.

ChatGPT to czat oparty na GPT, modelu językowym, który może tłumaczyć słowa, o które prosisz, na kod i odpowiadać za pomocą języka naturalnego. Jednak jednym z ograniczeń ChatGPT jest to, że nie jest on aktualny, ponieważ wersja GPT, z której korzysta, została przeszkolona w określonym czasie, więc nie ma dostępu do aktualnych danych. Wtyczki ChatGPT rozwiązują ten problem.

Na przykład ChatGPT nie może polecać niczego na temat wyszukiwania wycieczek, lotów itp. Istnieją jednak rozszerzenia Expedia i Kayak, które umożliwiają ChatGPT dostęp do informacji z tych usług, które są zaktualizowanymi informacjami, za pomocą których może następnie wyszukiwać loty lub podawać ceny wynajmu samochodów.

Ponadto wtyczki mogą pomóc przezwyciężyć inne wyzwania, takie jak zapewnienie dostępu do zaufanych i zastrzeżonych źródeł informacji, umożliwiając modelowi tworzenie kopii zapasowych odpowiedzi za pomocą referencji opartych na dowodach. 

Zalety wtyczek GPT Chat

Możemy stwierdzić, że wtyczki zapewniają różne zalety, które starają się nadrobić słabości narzędzia. Tymi zaletami są:

 • Dostęp do aktualnych informacji z różnych źródeł: ten fakt pozwala uzyskać bardziej trafne, dokładne i wiarygodne odpowiedzi. Pamiętajmy, że narzędzie jest szkolone na bieżąco z dostępem do internetu, a korzystanie z różnych wtyczek pozwala na aktualizację informacji.
 • Zintegruj usługi stron trzecich: Pozwala scentralizować różne funkcje w ChatGPT i nie tylko uzyskiwać informacje, ale także móc korzystać z różnych usług. Wiąże się to również z centralizacją interakcji z czatu, co oszczędza czas.

Osobiście uważam, że wtyczki są interesujące z punktu widzenia zarabiania na narzędziu poza płaceniem za jego używanie premium, ponieważ jeśli wszystko się poprawi, firmy będą zainteresowane tym, aby korzystały również z ich usług z ChatGPT i były obecne. .

 • Personalizacja: wtyczki pozwalają dostosować czat w oparciu o sposób, w jaki zamierzasz z niego korzystać i korzystać z niego.

Krajobraz ChatGPT i jego ekosystem stale ewoluuje i musimy być czujni, aby testować i określać najlepsze wykorzystanie.

Jak korzystać z wtyczek w czacie GPT?

Przede wszystkim musisz mieć płatną wersję ChatGPT sprawdzić wersję 4 powyżej w górnej zakładce. Po zaznaczeniu informuje, że możesz użyć wersji domyślnej lub z wtyczkami. Oznaczamy wersję z wtyczkami.

Po osiągnięciu tego punktu nadszedł czas, aby zainstalować wtyczki, ale najpierw ważne jest, aby wiedzieć, że: 

 • Wtyczki są opracowywane przez osoby zewnętrzne w stosunku do ChatGPT i możliwe jest, że z ChatGPT wysyłane są do nich informacje w celu usprawnienia rozmowy.
 • Ponieważ są one tworzone przez podmioty zewnętrzne, ważne jest, aby podczas instalacji wtyczek zaufać partnerowi , z którego zamierzasz korzystać, ponieważ nie są one kontrolowane przez Open AI.

Aby zainstalować i aktywować wtyczki ChatGPT, możesz wykonać następujące kroki:

 1. Uzyskaj dostęp do strony internetowej ChatGPT , możesz także przez  OpenAI . 
 2. Uzyskaj dostęp do wersji plus, kliknij wersję 4 i zaznacz opcję beta „wtyczek”.
 1. W tym momencie wersja jest aktywowana i pojawia się nowa zakładka, w której można uzyskać dostęp do „sklepu z wtyczkami”, czyli sklepu z wtyczkami.
 2. Po wejściu do wyszukiwarki możesz znaleźć potrzebne wtyczki

Będąc tutaj, dobrze jest wiedzieć:

 1. Że możesz instalować różne wtyczki, ale jednocześnie możesz używać tylko 3.
 2. Na podstawie wskazówek, które dajesz czacie, automatycznie wybierze, którego użyć z tych 3 uzupełnień.
 3. Można go połączyć z rozszerzeniem, które daje dostęp do Internetu. W moim przypadku używamy czatu internetowego GPT .

Co to jest monit/promt?

Zanim przejdziemy dalej i zagłębimy się w temat, w ChatGPT ważna jest koncepcja, którą należy znać i obsługiwać, a są to monity, które , jak definiuje sam czat gps, monit jest instrukcją używaną do komunikacji z modelami sztucznymi język inteligencji. 

Jest to wiadomość lub pytanie, które umieszczamy w oknie dialogowym i na które system nam odpowiada. Podpowiedzi są niezbędne do kierowania sztuczną inteligencją i uzyskiwania pożądanych wyników.

Aby zrobić dobry monit, możemy zastosować się do następujących zaleceń:

1) Przejrzystość i zwięzłość: Podpowiedź musi być jasna i zwięzła, aby model mógł dokładnie zrozumieć, o co prosi. Należy unikać dwuznaczności lub podwójnych znaczeń, które mogą prowadzić do błędnej interpretacji.

2) Zapewnij wystarczający kontekst: Podpowiedź musi zawierać wystarczający kontekst, aby model mógł wygenerować odpowiednią i spójną odpowiedź. Jeśli jest zbyt nieprecyzyjny, może prowadzić do niespójnych odpowiedzi. Zaleca się napisanie od 3 do 7 słów i użycie wszystkich możliwych przymiotników.

3) Spójność stylu i formatu: Podpowiedź powinna być również spójna pod względem stylu i formatu, aby model mógł jasno zrozumieć strukturę i cel podpowiedzi.

4) Precyzyjne szczegóły: modele sztucznej inteligencji potrzebują bardzo szczegółowych i precyzyjnych informacji, aby dać nam to, czego szukamy. Rezultat, który nam oferuje, będzie oparty dosłownie na tym, o co go poprosisz.

5) Zrozumienie, jak „myślą” sztuczne inteligencje: Wiedza o tym, jak „myślą” te inteligencje, jest kluczem do zrozumienia, w jaki sposób prosimy o to, czego potrzebujemy. 

Pamiętaj jednak, że praktyka czyni mistrza i dlatego musisz ćwiczyć, a jeśli nie otrzymasz oczekiwanej odpowiedzi z monitem, możesz ją dalej ulepszać.

Zadzwoń