Witryna WordPress lub HTML: która jest najlepsza dla rozwoju mojej firmy?

HomeStrony WWWWitryna WordPress lub HTML: która jest najlepsza dla rozwoju mojej firmy?
Shpae
Shpae
Shpae

Strony biznesowe zasługują na większe poświęcenie, inwestycje i dużo uwagi, aby nie stracić swojego głównego celu: generowania wyników dla biznesu.

Rezultatami tymi może być na przykład zdobywanie nowych leadów, sprzedaż, przyciąganie kwalifikowanego ruchu lub generowanie możliwości dla zespołu handlowego.

W przeciwnym razie witryna będzie tylko źródłem zużycia zasobów bez bezpośredniego zwrotu dla firmy. 

Jeśli chodzi o tworzenie strony internetowej w WordPress lub HTML, ważne jest, aby wziąć pod uwagę te i inne informacje, aby osiągnąć najlepszy wynik, nie marnując pieniędzy.

Nie ma dokładnej odpowiedzi na pytanie, jaki jest najlepszy sposób na stworzenie strony internetowej , poza przyjrzeniem się indywidualnym potrzebom każdej firmy.

Stamtąd możesz wybrać najlepszą platformę w oparciu o to, co ma ona do zaoferowania Twojej firmie.

W dzisiejszym artykule omówimy największe zalety, wady i cechy strony WordPress lub HTML dla użytkowników, którzy chcą poprawnie stworzyć lub przeformułować nową stronę internetową.

 • Największa różnica między witryną WordPress a witryną HTML
 • Lepsze poznanie WordPressa: zalety i wady
 • Lepsze poznanie strony HTML: zalety i wady
 • Najlepsze dla SEO
 • Najlepsze dla e-commerce
 • W końcu, czy powinienem zbudować swoją stronę internetową w WordPress czy HTML?

Największa różnica między witryną WordPress a witryną HTML

Technicznie rzecz biorąc, wszystkie strony internetowe wychodzą na front-end jako HTML, niezależnie od tego, czy są wykonywane statycznie, czy przez WordPress.

Oznacza to, że w wersji „za stroną” wszystkie strony i ich struktura będą zbudowane z kodów HTML.

To, co odróżnia te dwie techniki, to sposób, w jaki ten kod powstanie.

W przypadku statycznego HTML programista napisze cały kod od podstaw, łącznie z treścią, prezentując stronę na serwerze tak, jak została utworzona.

WordPress działa bardziej jak ogólny system zarządzania treścią, który wykorzystuje bazę danych i PHP. 

Oznacza to, że gdy osoba odwiedza stronę stworzoną w WordPressie, serwer „składa” stronę poprzez:

 • Zapytaj bazę danych w celu uzyskania treści do wstawienia w HTML.
 • Wykonanie PHP w celu złożenia wersji HTML serwisu.

Krótko mówiąc, największą różnicą między witrynami WordPress i HTML jest to, że jedna wymaga bezpośredniej interakcji z kodem, podczas gdy druga robi to „automatycznie”.

Lepsze poznanie WordPressa

WordPress to CMS — system zarządzania treścią — lub system zarządzania treścią, który ułatwia i umożliwia użytkownikom pełny dostęp do tworzenia zarządzania witryną.

Wszystko to za pośrednictwem obszaru administracyjnego, do którego dostęp mają osoby z niewielką lub żadną wiedzą programistyczną.

Dzięki ogromnej liście użytkowników zyskuje coraz większą siłę w Internecie, z 40% fanów na całym świecie .

Wśród dużych firm korzystających z usługi WordPress są The New York Times, The Walt Disney Company, Playstation.Blog, Sony Music itp.

Należy również zauważyć, że w samym WordPressie istnieją 2 różne typy platform, którymi są:

 • WordPress.com : wersja łatwiejsza w użyciu, ale z większymi ograniczeniami, ponieważ jest to opcja „samoobsługowa” bez konieczności pobierania oprogramowania.
 • WordPress.org : Open source CMS, w którym możesz używać zarówno wtyczek, jak i darmowych motywów z własnej domeny i hostingu.

Wciąż pojawia się wiele pytań o to, dlaczego niektórzy decydują się na stworzenie strony internetowej w HTML, a nawet o potrzebę znajomości języka.

Prawda jest taka, że ​​znajomość HTML dla osób tworzących strony internetowe to podstawa, ponieważ wraz ze znajomością m.in. JavaScript, CSS pozwoli na tworzenie znacznie bardziej spersonalizowanych stron internetowych.

I to nie tylko od projektu od podstaw, ale również od stron stworzonych w WordPressie, ale z dogłębną strukturalizacją przeprowadzoną przez profesjonalistę.

Dlatego najważniejszą rzeczą dla użytkownika, który nie rozumie kodów i języków programowania, a chce mieć dobrze wykonaną stronę internetową, jest przeanalizowanie kluczowych punktów, takich jak:

Zalety strony WordPress

Prawdą jest, że pewna techniczna wiedza programistyczna może ułatwić usprawnienie procesu tworzenia strony WordPress lub HTML.

Jednak jedną z największych zalet WordPressa jest właśnie możliwość zarządzania stroną bez konieczności posiadania tego typu wiedzy.

Ponieważ jest przyjazną iw pewnym stopniu intuicyjną platformą, pozwala wielu początkującym użytkownikom na swobodę robienia tego, na co stać tylko programistę.

W ten sposób firma, która zainwestuje w dobrze ustrukturyzowaną stronę internetową stworzoną przez profesjonalistę, będzie mogła zarządzać jej zawartością bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy.

Dzięki temu, że jest jeszcze prostszy w użyciu i eliminuje konieczność używania kodu do codziennego zarządzania witryną, WordPress umożliwia z poziomu interfejsu graficznego:

 • Przemiany wizualne i strukturalne strony.
 • Stała publikacja nowych treści.
 • Zmiany w związku z działaniem serwisu.
 • Ważne ustawienia SEO dla lepszego rankingu witryny.

Kolejną wielką zaletą posiadania witryny WordPress jest łatwość personalizacji i dostosowywania stron, sprzyjająca wzmocnieniu identyfikacji wizualnej marki .

To wszystko dzięki setkom darmowych i płatnych opcji wtyczek, ale za bardzo satysfakcjonującą cenę, biorąc pod uwagę opłacalność.

Oznacza to, że istnieją tysiące możliwości adaptacji, tworzenia i zarządzania w prosty sposób.

Podsumowując, oto zalety tworzenia strony internetowej w WordPress:

 • Łatwość obsługi, szczególnie dla użytkowników z niewielką wiedzą programistyczną.
 • Możliwość dostosowania za pomocą setek wtyczek, motywów i atrybutów.
 • Szybszy rozwój w porównaniu do strony HTML.

Wady strony internetowej WordPress

Jedną z największych wad WordPressa jest bez wątpienia konieczność ciągłego ręcznego aktualizowania wtyczek i motywów.

Jest to rodzaj działania potrzebnego do zmniejszenia ryzyka włamań i potencjalnych problemów ze zgodnością.

Są to zazwyczaj bardzo proste czynności, które polegają na jednym kliknięciu, ale które trzeba często wykonywać i monitorować.

Pod względem łatwości jest to punkt ujemny dla CMS i faworyzuje odpowiedź na temat najlepszej opcji między witryną WordPress lub HTML.

W takim przypadku najlepszym wyborem byłaby wersja stworzona w HTML, aby nie wymagać tego typu aktualizacji.

Kolejnym minusem, który może stanowić problem, jest fakt, że WordPress został zbudowany przy użyciu MySQL i PHP.

Chociaż nie ma potrzeby znajomości kodu, wszelkie zmiany, które należy wprowadzić poza standardami wtyczek, będą wymagały tej wiedzy.

Oznacza to, że użytkownik może poszukać wyspecjalizowanej firmy do obsługi języka JavaScript, CSS i HTML lub zrobić to na własną rękę.

Podsumowując, są to wady tworzenia strony internetowej w WordPress:

 • Potrzeba wiedzy technicznej, aby korzystać z zaawansowanych funkcji.
 • Możliwe problemy z konserwacją, jeśli są administrowane przez użytkownika bez wiedzy na ten temat lub bez wskazówek.

Poznawanie strony internetowej w HTML

Hyper Text Markup Language lub HTML to rodzaj języka znaczników ze znacznikami, czyli znacznikami używanymi do klasyfikowania elementów na stronie internetowej.

W połączeniu z innymi językami, takimi jak JavaScript i CSS, umożliwia tworzenie witryn, będących podstawą, podczas gdy pozostałe dwa działają w sposób wzmacniający strukturę.

CSS odpowiada za część wizualną, kontrolując cały układ, który zostanie sformatowany, dopóki nie zostanie przedstawiony użytkownikom w ostatecznej formie.

Z kolei JavaScript jest odpowiedzialny za kontrolę zachowania treści i elementów strony, takich jak reakcje na wszystkie akcje, które można wykonać na stronie.

Krótko mówiąc, JavaScript jest logiczną częścią programowania, podczas gdy HTML i CSS to struktury treści i stylów.

Możliwe jest również stworzenie statycznej strony HTML za pomocą WordPressa w oparciu o techniczną wiedzę programistyczną, obsługując w ten sposób różne typy użytkowników.

Zalety strony HTML

Jedną z największych różnic między witryną WordPress a witryną HTML jest to, że wersja HTML nie wymaga ciągłych aktualizacji ani kopii zapasowych.

W ten sam sposób nie ma potrzeby ciągłego aktualizowania kodu i języka, w przeciwieństwie do stron tworzonych w WordPress, które do prawidłowego funkcjonowania są uzależnione od aktualizacji.

Kolejną zaletą, o której warto wspomnieć, jest pełna kontrola użytkownika nad witryną dzięki językowi znaczników.

W związku z tym ułatwia to dostęp, modyfikację i integrację kodu i zasobów.

Ponadto należy również zauważyć, że witryny HTML zużywają mniej zasobów i mogą działać na tańszych serwerach o ograniczonej specyfikacji.

Dzieje się tak, ponieważ HTML, w przeciwieństwie do WordPressa, nie wymaga serwerów obsługujących PHP lub MySQL.

Inną interesującą zaletą jest wspomniany już brak konieczności ciągłego aktualizowania wtyczek i motywów, co zapewnia mniejsze zainteresowanie ewentualnymi kwestiami powiązanymi, takimi jak bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Podsumowując, zalety tworzenia strony internetowej w HTML:

 • Znacznie rzadsze aktualizacje i kopie zapasowe.
 • Ogromna kontrola nad całą witryną.
 • Niskie początkowe inwestycje i zasoby.

Wady strony HTML

Istnieją pewne wady kodowania HTML, które powinien wziąć pod uwagę użytkownik decydujący się na WordPress lub witrynę HTML.

Jednym z nich jest fakt, że programowanie nie jest przyjazne dla początkujących lub osób, które nie mają zaawansowanej wiedzy programistycznej.

Niezależnie od tego, czy strona jest statyczna, czy nie, będziesz musiał trochę zrozumieć temat w przypadku wszelkiego rodzaju częstych lub sporadycznych zmian, zarówno w HTML, jak i JavaScript i CSS.

Inną wadą, którą można wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, jest to, że utrzymanie strony internetowej w formacie HTML może być kosztowne.

Chociaż wartość inwestycji jest niewielka w porównaniu do strony internetowej stworzonej w WordPressie, zawsze będzie potrzeba zatrudnienia profesjonalisty do ewentualnych aktualizacji.

Jest to sytuacja, która nie ogranicza się do aktualizacji, ale może również wystąpić podczas tworzenia i edycji treści, będąc problemem głównie dla e-commerce.

W przeciwieństwie do WordPressa, który może mieć wszystkie aktualizacje i konserwację wykonywane przez laika, który nie będzie musiał:

 • Koduj nowe funkcje.
 • Przepisz CSS witryny w przypadku zainteresowania wizualną transformacją.
 • Itp.

A dla użytkowników, którzy zdecydują się zatrudnić firmę odpowiedzialną za stworzenie profesjonalnej strony WordPress, ale o większej strukturze, sytuacja będzie taka sama.

Po utworzeniu cały dostęp i zarządzanie stroną może być wykonywane przez menedżera, bez dogłębnej wiedzy.

Podsumowując, oto wady tworzenia strony internetowej w HTML:

 • Nie można używać dla początkujących.
 • Wysokie koszty utrzymania przy zatrudnianiu specjalistów do aktualizacji lub zmian.
 • Potrzeba rozległej wiedzy technicznej, aby uniknąć uszkodzonych stron o słabej funkcjonalności, dla użytkowników, którzy nie chcą zatrudniać profesjonalisty.

Najlepsze dla SEO: WordPress czy witryna HTML?

Nie można podać uniwersalnej odpowiedzi dotyczącej najlepszej wydajności i wykorzystania SEO dla witryny WordPress lub HTML.

Należy jednak wziąć pod uwagę pewne informacje, które mogą być przydatne przy podejmowaniu decyzji przez użytkownika.

Zgodnie z wytycznymi W3C (World Wide Web Consortium), jednym z najważniejszych czynników wpływających na ranking Google jest zapewnienie dobrej struktury HTML, takiej jak WordPress.

Wszak oprócz możliwości dostosowania struktury poprzez HTML, pozwala ona na zoptymalizowanie i mniejszym kosztem przeprowadzenie całej kreacji.

W przypadku WordPressa optymalizacja pod kątem SEO odbywa się poprzez wtyczki i dobrą strukturę.

Podczas gdy w przypadku witryn HTML należy zwrócić uwagę na tagi i procesy podczas budowy, które mogą wpłynąć na całe końcowe funkcjonowanie witryny w jednym kroku.

Najlepsze dla e-commerce: WordPress czy strona HTML?

Najlepszy wybór dla witryny WordPress lub HTML dla e-commerce, to proste. 

Witryna w HTML jest statyczna, lepiej wykorzystana przez strony docelowe i strony, które nie wymagają ciągłych aktualizacji, ponieważ wymagają czasu, wiedzy technicznej i wysokich kosztów.

E-commerce musi stale aktualizować swoje treści, a często także układ.

Z tego powodu WordPress staje się najlepszą opcją dla tego typu strony internetowej, którą może stworzyć profesjonalista (tylko do kreacji) lub sam użytkownik.

Oprócz tego platforma CMS oferuje również wiele specyficznych wtyczek e-commerce, które pozwolą rozwinąć biznes w profesjonalny, dobrze wykonany i bardzo wizualny sposób.

W końcu, czy powinienem zbudować swoją stronę internetową w WordPress czy HTML?

To zależy od Twojej firmy, celu i sytuacji, w której się aktualnie znajdujesz. Sprawdzić:

Zaczynam swoją działalność od zera i mam budżet na wynajęcie profesjonalnego twórcy stron internetowych

Dla użytkowników, którzy mają niewielką lub żadną wiedzę techniczną na temat programowania, ale chcą zainwestować w profesjonalną stronę internetową, WordPress może być najlepszym wyborem.

Pomiędzy witryną WordPress lub HTML, biorąc pod uwagę wszystkie zalety, jakie oferuje WordPress w zakresie inwestycji, dostosowywania, a nawet wydajności, staje się wielkim konkurentem.

Głównie dla użytkowników, którzy nie chcą inwestować w programistów rozwiązaniem jest CMS.

A dla tych użytkowników, którzy nie chcą zadawać sobie trudu tworzenia strony internetowej, ale chcą dobrze zorganizowanej strony z profesjonalną identyfikacją wizualną, zapraszamy do współpracy.

Dzięki wyszkolonym profesjonalistom i wiedzy wykraczającej poza programowanie, agencja transformacji cyfrowej gwarantuje Twojej firmie kompletną robotę posiadania strony internetowej, która generuje wyniki dla Twojego biznesu.

Mam już ugruntowaną działalność, budżet marketingowy i chcę przeprojektować swoją stronę internetową, aby była bardziej dynamiczna i przyciągała więcej klientów

Dla użytkowników, którzy chcą inwestować w swoje witryny, ulepszać je, czynić bardziej dynamicznymi i interesującymi, idealnym rozwiązaniem jest korzystanie z WordPress.

Stamtąd nie będzie konieczne ponowne tworzenie strony od podstaw ze wszystkimi kodami i modyfikacjami, co może zająć dużo czasu.

Dodatkowo, gdyby wybrano opcję HTML, konieczna byłaby ręczna aktualizacja i zmiana tysięcy kodów.

Inwestowanie w coś tej wielkości jest lepsze niż zatrudnienie firmy, która może wykonać tę samą pracę za pośrednictwem WordPressa w oparciu o zmiany w tym, do czego już uzyskano dostęp.

Pod względem opłacalności i wydajności idealną rzeczą dla firmy, która ma już strony internetowe i chce wprowadzić zmiany, jest migracja do WordPress lub rozpoczęcie nowej kreacji na platformie.

Jeśli użytkownik nie posiada wiedzy technicznej, aby samodzielnie przeprowadzić tego typu działania, idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie przeszkolonych profesjonalistów w celu uzyskania profesjonalnego efektu.

Kiedy warto stworzyć stronę w HTML?

Jeśli chodzi o tworzenie strony internetowej w WordPress lub HTML, poprawną odpowiedzią jest zawsze ta, która najlepiej odpowiada potrzebom klienta.

W przypadku witryn HTML, idealnie powinny być one wykorzystywane do stron biznesowych, które nie wymagają ciągłych zmian czy aktualizacji.

Na przykład restauracja, która przez większość czasu oferuje tylko menu i wystarczającą ilość informacji, aby zidentyfikować lokal.

Wśród innych opcji można wymienić landing pages , czyli statyczne strony sprzedażowe oraz strony z promocjami poszczególnych produktów.

Witryna tego typu zawiera już wszystkie niezbędne informacje na raz, bez potrzeby aktualizowania lub dodawania informacji w miarę upływu czasu.

W większości przypadków mają nawet datę końcową. Są więc najlepszą opcją do tworzenia wyłącznie w formacie HTML, bez użycia menedżera takiego jak WordPress.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.