WhatsApp Business, jego ingerencja w komunikację biznesową

HomeInternetWhatsApp Business, jego ingerencja w komunikację biznesową
Shpae
Shpae
Shpae

Jeszcze kilka lat temu prasa, radio i telewizja były dominującymi mediami na świecie. Zmieniło się to jednak dzięki postępowi technologicznemu i włączeniu Internetu do naszego życia.

Ta ważna zmiana znalazła odzwierciedlenie również w świecie biznesu, w którym rozmowy telefoniczne, e-maile czy wizyty domowe zostały porzucone, ustępując miejsca nowym technologiom i mediom, które są obecnie najlepszymi sprzymierzeńcami w dokonywaniu zakupów i sprzedaży. 

Jednym ze środków, który całkowicie zmienił sposób komunikacji między ludźmi jest niewątpliwie WhatsApp, a kto nie ma lub nie korzystał z tego komunikatora? 

W dzisiejszych czasach jego użycie jest niezbędne w każdej dziedzinie życia, a jeśli masz swoją firmę i chcesz utrzymać dobrą obsługę klienta, powinieneś znać wersję dla firm, która ma to niesamowite narzędzie. 

WhatsApp Business to bezpośredni kanał, którym marki muszą teraz komunikować się ze swoimi klientami i abyś mógł go lepiej poznać.W tym artykule wyjaśniamy, jakie są korzyści dla Twojej firmy i dlaczego coraz więcej konsumentów woli komunikować się z firmami za pośrednictwem WhatsApp . 

Co to jest WhatsApp Business?

WhatsApp szybko stał się jedną z najpopularniejszych platform czatowych na świecie i oczywiście, jeśli ma ponad 2 000 milionów aktywnych użytkowników w 180 krajach i według raportów HootSuite i We are social, 91% Boliwijczyków korzysta z tego narzędzia natychmiast. wiadomości.

Przy tych danych normalne jest, że firmy weszły w ten trend i uznały tę platformę komunikacyjną za kluczowy punkt uzyskiwania możliwości biznesowych. Ponieważ coraz więcej konsumentów wybiera ten kanał komunikacji z markami.

WhatsApp Business to nie tylko szybka alternatywa do wysyłania wiadomości, plików audio, zdjęć, dokumentów i plików, ale także kanał interakcji dla firm, który umożliwia komunikację w czasie rzeczywistym ze swoimi klientami za pośrednictwem bezpłatnej platformy.  

Utworzenie konta WhatsApp Business jest bezpłatne, możesz pobrać aplikację jak każdą inną, więc nie musisz być ekspertem w dziedzinie sieci, komunikacji i marketingu cyfrowego. Jest dostępny dla systemów operacyjnych Android i iOS i ma na celu zaspokojenie potrzeb małych firm.

Jaka jest różnica między WhatsApp a WhatsApp Business?

WhatsApp to aplikacja, którą już znasz i używasz na co dzień do komunikowania się z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami itp. przez czaty indywidualne lub grupowe. Dzięki niemu możesz wysyłać wiadomości, notatki głosowe, zdjęcia, filmy, dokumenty, swoją lokalizację i inne pliki. Oprócz wykonywania połączeń głosowych i połączeń wideo.

Z drugiej strony wersja WhatsApp Business ma wszystko, co wymieniono, a także funkcje i narzędzia, które pozwalają na posiadanie wirtualnego sklepu z: 

Profil firmy: aby dodać informacje o firmie, adres, adres e-mail, stronę internetową i inne.

Katalog produktów: aby stworzyć wirtualny sklep i pokazać swoje produkty i ich ceny.

Zaplanowane wiadomości: jeśli jesteś zajęty lub nie możesz od razu odpowiedzieć, możesz zaplanować wiadomość powitalną, gdy klienci do Ciebie napiszą.

Szybkie odpowiedzi: możliwe jest zapisanie niektórych wiadomości lub odpowiedzi, aby móc z nich korzystać w dowolnym momencie, a tym samym szybciej odpowiadać.

Tagi: Czaty można organizować za pomocą tagów w celu łatwego wyszukiwania.

Teraz, gdy wiesz już wszystko, co możesz zrobić z WhatsApp Business, nadszedł czas, abyś odkrył korzyści, jakie oferuje to narzędzie do komunikacji.

Zalety używania WhatsApp Business do komunikowania się z klientami

Przede wszystkim konto WhatsApp Business jest w 100% profesjonalne, co możesz uwzględnić w swojej strategii marketingowej, ponieważ możesz je łączyć i łączyć z innymi sieciami społecznościowymi.

Innym ważnym faktem, o którym powinieneś wiedzieć, jest to, że Twoi konsumenci wolą komunikować się z Twoją firmą za pomocą wiadomości z prośbą o pomoc i są bardziej skłonni do dokonania zakupu, kiedy tylko mogą. 

Zwróć teraz uwagę na niektóre korzyści, jakie WhatsApp Business może przynieść Twojej firmie:

1. Szybka i skuteczna komunikacja

Każdy, kto potrzebuje informacji o Twoich produktach lub usługach, może je otrzymać natychmiast, niezależnie od tego, gdzie się znajduje. 

2. Wysyłaj wiadomości automatycznie i projektuj szybkie odpowiedzi

Pozwala zautomatyzować różne wiadomości dla użytkowników, co oznacza oszczędność czasu i zasobów. Możesz tworzyć wiadomości powitalne dla użytkowników, którzy kontaktują się z Tobą po raz pierwszy, planować wiadomości poza godzinami pracy i automatyzować wysyłanie powiadomień w celu potwierdzenia statusu zamówień klientów.

3. Twórz szybkie odpowiedzi

Będziesz mógł zapisywać ważne wiadomości i korzystać z nich, gdy inni użytkownicy poproszą Cię o to samo. Ta funkcja „częstych odpowiedzi” pozwoli Ci zaoszczędzić czas w przypadku wykrycia typowych wątpliwości lub pytań związanych z oferowanymi przez Ciebie produktami lub usługami.

Ponieważ szybkie odpowiedzi są dostępne 24 godziny na dobę, mogą również odpowiadać na wiadomości po godzinach. Mogą więc być użytecznym narzędziem obsługi klienta.

4. Popraw doświadczenie marki

Zapewnia środowisko do komunikowania się z klientami w czasie rzeczywistym i tworzenia doskonałego doświadczenia marki.

To medium pozwoli Ci przesyłać spersonalizowane oferty i oferować pomoc techniczną lub obsługę klienta na najwyższym poziomie, oddając osobowość marki w każdej interakcji. W ten sposób sprawisz, że Twoja firma będzie bardziej niezapomniana, przyciągniesz nowych klientów lub zatrzymasz obecnych.

5. Wysyłanie dokumentów w formacie PDF

Oprócz wysyłania wiadomości tekstowych do klientów możesz wysyłać informacje w innych ciekawych formatach. Na przykład możesz wysyłać promocje w postaci obrazów, broszury informacyjne w formacie PDF lub interesujące informacje w mikrofilmach. Bardzo powracającym pomysłem w niektórych firmach jest stworzenie albumu ze zdjęciami lub katalogu produktów i usług, aby klienci mogli szybko zapoznać się z ofertą firmy.

6. Dokładniej segmentuj użytkowników

Jedną z największych zalet WhatsApp Business jest możliwość tworzenia grup, segmentowania użytkowników i dodawania etykiet. Te funkcje pomogą Ci pogrupować użytkowników i klientów w różne klasy, aby wysyłać im bardziej spersonalizowane wiadomości o wartości dodanej. Biorąc pod uwagę ich zainteresowania i potrzeby, możesz stworzyć osobne grupy emisji dla każdego celu swojej strategii marketingowej.

Wraz z pojawieniem się WhatsApp całkowicie zmienił się horyzont komunikacyjny, zapewniając sposób szybkiej i bezpłatnej komunikacji między ludźmi, a dzięki wersji Business postrzegana jest przyszłość pełna możliwości biznesowych. Co oznacza, że ​​firmy muszą być innowacyjne, dostosowywać się i wykorzystywać nowe formy interakcji, które się pojawiły. 

Teraz, gdy znasz już wszystkie korzyści oferowane przez WhatsApp Business, nadszedł czas, aby włączyć to ważne narzędzie do obsługi klienta, aby móc kontaktować się z klientami i rozwijać swoją firmę.  

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.