Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

W jakich godzinach najlepiej publikować w mediach społecznościowych?

Zmienił się sposób, w jaki wszyscy wchodzimy w interakcje i korzystamy z mediów społecznościowych . A to, co w zeszłym roku wydawało się najlepszym czasem na publikację w sieciach społecznościowych, w 2022 roku stało się zupełnie innym krajobrazem.  

Przy prawie 4 miliardach użytkowników mediów społecznościowych na wszystkich platformach i średnio wielu platformach społecznościowych miesięcznie nie ma wątpliwości, że media społecznościowe stanowią szansę dla wielu firm. 

W rzeczywistości 71% konsumentów korzysta z sieci społecznościowych częściej niż w poprzednich latach, co oznacza, że ​​marki i marketerzy muszą spotykać się ze swoimi odbiorcami, gdziekolwiek się znajdują. 

Zobaczmy, kiedy najlepiej publikować posty w sieciach społecznościowych!

Najlepszy czas na publikowanie w mediach społecznościowych 

Każda platforma społecznościowa ma swoje zalety w zależności od celów, rodzaju treści i odbiorców. Jeśli zauważysz, że Twoje zaangażowanie nie jest tam, gdzie chcesz, rozważ przegląd swoich celów w mediach społecznościowych i ogólnych wskaźników KPI. Oczywiście wiedza o tym, w które dni masz największe zaangażowanie, pomoże Ci osiągnąć te cele.

Interpretując dane z każdego portalu społecznościowego z osobna, zauważamy, że godzinami największej aktywności są wtorki, środy i czwartki o 9 lub 10 rano. Poranki w dni powszednie okazały się hitem na większości platform społecznościowych, w tym na Facebooku, Instagramie, Twitterze i LinkedIn.

 • Najlepsze godziny publikowania: od wtorku do czwartku, o 9 lub 10 rano.
 • Najlepsze dni: od wtorku do czwartku
 • Najgorsze dni: niedziele

Jednak po uwzględnieniu sektorów uczestnictwo różni się jeszcze bardziej. Chociaż od wtorku do czwartku o 9 lub 10 rano to zwykle najlepszy czas na publikowanie postów w mediach społecznościowych, przed zaplanowaniem jakichkolwiek postów należy wziąć pod uwagę jeszcze kilka czynników!

Najlepszy czas na publikowanie postów na Facebooku

 • Najlepsze godziny publikowania na Facebooku : od poniedziałku do piątku w godzinach 10-11 rano i we wtorki również w południe.
 • Najlepsze dni na publikację:  od wtorku do piątku
 • Najgorsze dni na publikację: soboty

Facebook pozostaje najczęściej używaną platformą dla marketerów na całym świecie, ale w 2022 roku nastąpiła interesująca zmiana w godzinach największego zaangażowania. Podczas gdy poranki dominowały silniej w poprzednich latach, teraz wydaje się, że wczesne godziny poranne przejęły inicjatywę.

W porównaniu z zeszłym rokiem, przeglądając dane, Facebook ma kilka godzin „wolnych” więcej. Poranki i przedpołudnia w dni powszednie nadal cieszą się bardziej konsekwentnym zaangażowaniem i stały się o wiele bardziej dogodnymi momentami dla marek, aby przeglądać swoje treści.

Najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie

 • Najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie: poniedziałki o 11:00, wtorki i środy od 10:00 do 13:00 oraz czwartki i piątki od 10:00 do 11:00.
 • Najlepsze dni na publikację: wtorek i środa.
 • Najgorsze dni na publikowanie: niedziele

Chociaż konkurencja ze strony krótkich treści wideo Tik Tok rośnie, siła Instagrama jest niezaprzeczalna, zwłaszcza że wprowadzane są nowe funkcje i ulepszane istniejące. Instagram Video zyskał nowy impuls, rozszerzając się do 60-minutowych filmów, a Reels ułatwiły tworzenie i odkrywanie filmów w aplikacji.

Najlepszy czas na publikowanie na TikTok

 • Najlepszy czas na publikację na TikTok: wtorek 14:00-15:00 oraz środa i czwartek 13:00-15:00.
 • Najlepsze dni na publikowanie na TikTok: środy i czwartki
 • Najgorsze dni do publikowania na TikTok: niedziele

TikTok spowodował ogromne zakłócenia w świecie aplikacji społecznościowych i marketingu w ostatnich latach i nic nie powstrzyma jego wzrostu. 

Szczytowe godziny zaangażowania na TikTok to wtorki od 14:00 do 15:00 oraz środy i czwartki od 13:00 do 15:00. Jednak generalnie od rana do popołudnia (od 10:00 do 16:00) od wtorku do piątku widać duże zaangażowanie w aplikację.

Najlepszy czas na publikowanie postów na Twitterze

 • Najlepszy czas na publikację na Twitterze: poniedziałek, wtorek, środa, piątek i sobota o 9 rano.
 • Najlepsze dni na publikowanie na Twitterze: wtorek i środa
 • Najgorsze dni na publikowanie na Twitterze: niedziele

Godziny szczytowego zaangażowania na Twitterze znacznie się zmieniły w porównaniu z zeszłym rokiem, stając się znacznie bardziej skoncentrowane w godzinach porannych i południowych w tygodniu. Może to odzwierciedlać zwiększone zainteresowanie opracowywaniem wiadomości i aktualizacji, a także pragnienie rozrywki za pośrednictwem wirusowych tweetów i memów.

Należy pamiętać, że korzystanie z Twittera wykracza poza najświeższe wiadomości i treści wirusowe. Wiele marek korzysta z Twittera w ramach swojej strategii obsługi klienta jako alternatywy dla dzwonienia do obsługi klienta. 

Jest to szczególnie ważne dla platformy, ponieważ marki nadal budują zaufanie wśród swoich klientów i proaktywnie poprawiają wrażenia klientów również poprzez słuchanie w mediach społecznościowych.

Najlepsze czasy na publikowanie na LinkedIn

 • Najlepszy czas na publikację na LinkedIn: Wtorki od 10:00 do 12:00.
 • Najlepsze dni na publikację na LinkedIn: środa o 15:00, czwartek od 9:00 do 10:00 i piątek o 11:00. 
 • Najgorsze dni do publikowania na LinkedIn: soboty i niedziele

Biorąc pod uwagę, że większość treści na LinkedIn koncentruje się na profesjonalnym myśleniu przywódczym i rozwoju kariery, sensowne jest, aby najlepsze godziny przypadały na dzień pracy .

Jak znaleźć najlepszy czas na publikowanie postów w mediach społecznościowych dla Twojej firmy

Powiedzieliśmy Ci o najlepszych porach na publikację w mediach społecznościowych, więc jak wybrać najlepsze czasy dla swojej marki?

1. Zrozum swoją grupę docelową

Czy publikować na Facebooku, jeśli prowadzisz agencję konsultingową? Czy jest jakiś powód, aby publikować na LinkedIn, jeśli Twoje treści pochodzą z TikTok?

Wiedza o tym, kiedy najlepiej publikować w sieciach społecznościowych, jest mało przydatna, jeśli nie uzyskasz udziału swoich docelowych klientów.

Poznaj swoich odbiorców , a dowiesz się, którą sieć społecznościową lubią najbardziej !

2. Skoncentruj się na jednej lub dwóch platformach

Najprawdopodobniej Twoi odbiorcy mają wiele kont w mediach społecznościowych. Mogą publikować posty na Instagramie dla zabawy, szukać pracy na LinkedIn i zamieszczać kilka skarg na Twitterze.

Ale Twoja firma nie musi dążyć do zaangażowania wszędzie tam, gdzie są Twoi odbiorcy.

Dowiedz się, na jakich dwóch platformach Twoi odbiorcy spędzają najwięcej czasu i zacznij publikować na nich!

3. Ustaw harmonogram publikowania

Teraz, gdy znasz najlepszy czas na publikowanie postów w każdej sieci społecznościowej, jesteś w zasadzie ekspertem! Wszystko, co musisz teraz zrobić, to stworzyć harmonogram i postępować zgodnie z literą. 

Istnieje wiele świetnych narzędzi do zarządzania mediami społecznościowymi, które mogą ci pomóc, takich jak Metricool .  

4. Kontynuuj testowanie i dostosowywanie

Chociaż istnieją pewne najlepsze pory lub dni na publikowanie w mediach społecznościowych, rzeczywistość jest taka, że ​​te rzeczy ciągle się zmieniają.  

Dane o najwyższym zaangażowaniu są dość rozpowszechnione; najlepiej spróbować w różnych momentach! Poświęć kilka tygodni na zmianę czasu publikowania, a będziesz w stanie określić, które godziny najlepiej pasują do Twojej firmy. 

Dobra strategia w sieciach społecznościowych wykracza poza obserwujących i „lajków”, skontaktuj się z nami !

Zadzwoń