Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

Tworzenie treści: sztuczki umożliwiające szybsze pisanie na komputerze

Blog firmowy jest niewątpliwie źródłem zainteresowania Twoich gości. Dlatego jeśli chcesz rozwinąć swoją firmę poprzez tworzenie wysokiej jakości i odpowiednich treści, z pewnością stanie się bardziej zwinnym pisarzem i szybsze pisanie będzie jednym z twoich celów. W końcu może to mieć ogromne znaczenie pod względem produktywności i strategii marketingu treści .

Dlatego jeśli Twoim celem jest poprawa szybkości pisania, w tym artykule przedstawiamy kilka sztuczek i metod, które możesz zastosować, aby poprawić swoją wydajność i szybciej wykonywać zadania związane z tworzeniem treści. 

Tworzenie treści online: sztuczki szybkiego pisania

Istnieje kilka sztuczek, które mogą pomóc Ci poprawić szybkość pisania. Niektóre z nich pokazujemy poniżej:

 1. Miej plan treści z wyprzedzeniem: ciągłe tworzenie treści może doprowadzić Cię do punktu, w którym nie będziesz już wiedział, o czym pisać. Unikaj tego wąskiego gardła, tworząc plan zawartości z tematami i tytułami, które chcesz robić w nadchodzących tygodniach lub miesiącach. W ten sposób uzyskasz jaśniejszy przewodnik po tym, co musisz stworzyć, a także unikniesz powielania lub powtarzania treści. 
 2. Pozbądź się rozpraszaczy : zorganizuj wszystko, zanim zaczniesz pisać. Znajdź ciche otoczenie, które pozwoli Ci na przepływ pomysłów i maksymalną koncentrację podczas pisania. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że praca przy komputerze to także radzenie sobie z „dodatkowymi” rozpraszaczami, takimi jak powiadomienia z programów pocztowych, aplikacji do czatu czy nawet posiadanie wielu otwartych kart w przeglądarce. 
 3. Stwórz zarys tekstu: Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale poświęcenie czasu na stworzenie zarysu tekstu może w końcu zaoszczędzić więcej czasu. Uporządkuj H1, H2, H3, H4… Każdy z odpowiednim tytułem . Ponadto, korzystając z narzędzi wspomagających pisanie, takich jak oferowane przez Semrush, będziesz miał jasny cel dotyczący maksymalnej liczby słów do osiągnięcia i semantyki, którą możesz objąć. W ten sposób zastosujesz techniki SEO w swoich tekstach, wzmacniając ich organiczne pozycjonowanie.
 4. Wstępne zebranie informacji : wcześniej przeprowadź wszelkie niezbędne badania i zbierz w swoim zarysie pewne istotne fakty, cytaty, statystyki lub pomysły, aby móc z nich szybko skorzystać później. Zmniejszy to ilość czasu spędzanego na wpatrywaniu się w pustą stronę, próbując przypomnieć sobie, co miałeś na myśli i jak musiałeś to powiedzieć.
 5. Używaj skrótów klawiaturowych : To będą Twoi najlepsi przyjaciele, jeśli chodzi o oszczędność czasu. Oto niektóre z najbardziej przydatnych skrótów podczas pisania:
 • Ctrl + C = Kopiuj
 • Ctrl + V = Wklej.
 • Ctrl + X = Cofnij.
 • Ctrl + Z = Cofnij
 • Ctrl + F = Znajdź słowo w tekście.
 • Ctrl + G = Zapisz dokument.
 • Ctrl + T = Otwórz nową kartę.
 • Ctrl + W = Zamknij bieżącą kartę.
 • Ctrl + B = Pogrubiaj.
 • Ctrl + K = kursywa 

Naucz się pisać, aby mieć zwinne palce

Zaleca się udział w kursie pisania na klawiaturze online, abyś mógł mieć sprawne palce , pisać dziesięcioma palcami dłoni bez patrzenia na klawiaturę. I właśnie odpowiednie ułożenie palców pozwoli stopniowo zwiększać liczbę słów na minutę (PPM) , które wykonujesz podczas pisania.

Nauka pisania na klawiaturze jest niewątpliwie bardzo przydatną umiejętnością podczas pisania tekstów, ponieważ nieprawidłowe korzystanie z klawiatury spowalnia szybkość. Maksymalnie wykorzystując klawiaturę komputera, używając odpowiednich klawiszy podczas patrzenia na ekran, zyskujesz przewagę, której potrzebujesz, aby zawsze płonąć podczas tworzenia treści. 

Gry w pisanie

Dydaktycznym i zabawnym sposobem nauki szybkiego pisania na klawiaturze poprzez pisanie jest użycie gry. Oto kilka przykładów:

 • 10FastFingers : Ta gra próbuje przetestować swoich uczestników, rzucając im wyzwanie napisania maksymalnej liczby poprawnych słów w określonym czasie. Ci, którzy uzyskali najlepsze wyniki, zajmują czołowe miejsca w swoim rankingu.
 • Alpha Attack : Ta gra polega na uratowaniu miasta przed atakiem bombowym, którego można uniknąć, jeśli gracz wpisze literę, którą niesie każda bomba tak szybko, jak to możliwe. Szybkość gry jest progresywna, więc gracz musi dobrze władać klawiaturą, aby wygrać.  
 • Wpisz ton : Ta gra symuluje pięciolinię muzyczną, w której każda nuta pojawia się obok litery, gracz musi wpisać wyświetloną literę i być w stanie pomyślnie odtworzyć piosenkę.

Jak już omówiliśmy w tym artykule, nauka efektywnego pisania nie jest takim prostym zadaniem, ale dzięki wytrwałości i dyscyplinie możesz zoptymalizować czas i jakość tworzonych treści. Skorzystaj z tych sztuczek, aby pisać szybciej na komputerze, aby proces był bardziej zwinny.

Jesteś zainteresowany tworzeniem treści dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami , w Marketers Group mamy doświadczenie w tworzeniu treści cyfrowych, które pomogą rozwinąć Twój biznes.

Zadzwoń