Trzy rodzaje treści, które Twoja firma powinna promować w swoich sieciach

HomeAgencyTrzy rodzaje treści, które Twoja firma powinna promować w swoich sieciach
Shpae
Shpae
Shpae

Zwykle, gdy właściciele firm tworzą profil w sieciach społecznościowych, popełniają błąd, publikując bez ustanowienia strategii, która pomoże im komunikować to, co jest naprawdę istotne dla ich działalności.

Aby tak się nie stało, ważne jest, aby wszystko, co jest publikowane w sieciach społecznościowych, było oparte i tutaj musimy wziąć pod uwagę szereg filarów treści, które nadają znaczenie strategii .

Te filary ostatecznie stają się instrumentami do pomiaru zasięgu każdego rodzaju treści i pozwalają na głębszą ocenę preferencji społeczności.

A teraz, jeśli zastanawiasz się, jakie są te filary treści i jak je zdefiniować? Pomożemy Ci to odkryć w tym artykule.

Jakie są filary treści i jakie jest ich znaczenie dla strategii marketingowej Twojej firmy?

Filary treściowe to wytyczne, którymi muszą kierować się publikacje Twojej firmy lub marki.

Największym wyzwaniem dla każdej firmy podczas generowania treści dla jej sieci społecznościowych jest dywersyfikacja i tutaj filary treści odgrywają kluczową rolę .

Te filary są przydatne, aby zainspirować Cię, gdy nie masz pewności, co opublikować lub udostępnić. Powinny zawsze uwzględniać potrzeby i wartości Twojej firmy oraz odbiorców docelowych . Im bardziej trafne są Twoje treści dla odbiorców, tym bardziej prawdopodobne jest, że z czasem będą z nimi współgrać i budować zaufanie.

3 treści, które Twoja firma powinna promować w sieciach społecznościowych:

Treści edukacyjne

Jeśli chcesz pokazać swojej społeczności, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, musisz ujawnić i pokazać wszystko, co wiesz.

Treści edukacyjne pozwolą Ci edukować społeczność w zakresie korzystania z Twojego produktu lub korzystania z Twojej usługi . W ramach tego filaru możesz nauczyć konsumentów odkrywania wszelkich korzyści, które proponujesz poprzez swoją ofertę i poszerzyć ich postrzeganie Twojej marki.

Na przykład, jeśli sprzedajesz sprzęt AGD, możesz nauczyć, jak prawidłowo czyścić każdy sprzęt, aby służył dłużej.

Aby więc tworzyć treści edukacyjne, musisz:

 • Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.
 • Pokaż, że jesteś ekspertem w swojej niszy.
 • Pomóż uprościć proces.
 • Daj ludziom powód, by za tobą podążali.
 • Pomóż im dowiedzieć się tego, co wiesz.

Zawartość informacyjna

Sieci społecznościowe nie zostały stworzone po to, by sprzedawać, ale jeśli coś sprzedajesz i nie komunikujesz tego, to jak Twoi odbiorcy się o tym dowiedzą?

Musisz reklamować to, co masz do zaoferowania! Czas porozmawiać o Twoim produkcie lub usłudze, którą świadczysz.

Jest to filar treści, który wykorzysta najlepsze z Twoich produktów lub usług i pozwoli Ci pokazać, dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie dla tego, czego szukają Twoi odbiorcy .

Wykorzystaj treści informacyjne do promocji i zaprezentowania swojej oferty docelowym odbiorcom, podkreśl mocne strony i przewagi swojego produktu lub usługi nad konkurencją.

Pomóż odbiorcom, wyjaśniając, jaki problem rozwiążesz i co oferujesz:

 • Wyjaśnij zalety swojego produktu/usługi.
 • Wyjaśnij swoją propozycję wartości
 • Użyj jasnego wezwania do działania.

Zawartość wirusowa

Wreszcie nieodzownym i niezbędnym elementem każdej marki jest wirus. Ten rodzaj treści ma na celu rozbawienie publiczności, zachęcenie odbiorców do utożsamienia się z publikacjami, promując w ten sposób zaangażowanie .

Treści wirusowe mogą się różnić w zależności od firmy, tonu komunikacji i języka. Na przykład niektóre marki decydują się na wykorzystanie memów (humor), podczas gdy inne preferują między innymi motywujące zwroty, refleksje, gry.

Ta treść zachęca użytkowników do interakcji i udostępniania tak często, że może stać się wirusowa.

 • Zadawaj pytania publiczności.
 • Opowiedz im historię, która sprawi, że poczują się zidentyfikowani. 
 • Pokaż im ciekawe filmy do obejrzenia.

Wreszcie, strategiczne wykorzystanie tych filarów treści sprawi, że zachowasz porządek, zdefiniowaną linię komunikacji podczas tworzenia treści i pozostaniesz konsekwentny w stosunku do propozycji wartości Twojej firmy. Wprowadź więc te 3 rodzaje treści w życie, a zobaczysz, że z czasem i przy odrobinie cierpliwości Twoja strategia marketingowa zostanie wzmocniona, a Twój biznes zacznie się rozwijać.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.