L O A D I N G

SEO vs. SEM vs. PPC – Jaka jest między nimi różnica i która jest najskuteczniejsza?

HomeSEOSEO vs. SEM vs. PPC – Jaka jest między nimi różnica i która jest najskuteczniejsza?
Shpae
Shpae
Shpae

SEO vs. SEM vs. PPC — Skąd mam wiedzieć, jaka równowaga jest odpowiednia dla mojej firmy? To pytanie jest bardziej złożone, niż się wydaje, ale postaramy się pomóc Ci dokładnie zrozumieć te trzy kategorie, ich możliwości i jak najlepiej je zoptymalizować.

CO TO JEST SEO?

SEO lub Search Engine Optimization to wdrożenie różnych technik optymalizacji witryny w celu uzyskania wyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania .

waszkiewicz.media  opracowujemy strategiczną kampanię marketingową, która wykorzystuje różne słowa kluczowe , aby zwiększyć Twoją trafność online. Zaletą skupienia się na tych słowach kluczowych jest sposób, w jaki kieruje ruch do witryny. Może to pomóc w zwiększeniu trafności linków i utrzymaniu ich jak najwyżej w wyszukiwarkach .

Wspaniałą rzeczą w SEO jest to, że nie płacisz za natychmiastowe wyniki, płacisz za czas i energię, które wkładasz w budowanie swojej marki poprzez treści. Jest to podejście organiczne, a korzyści SEO pojawią się dopiero z czasem, ale zdecydowanie warte są czasu i wysiłku. Przygotowując kampanię SEO, optymalizując treść i skutecznie docierając do docelowych odbiorców, zawsze korzystaj z profesjonalnej agencji, takiej jak  waszkiewicz.media , aby mieć pewność, że zadanie zostanie wykonane dobrze.

CO TO JEST SEM?

SEM lub Search Engine Marketing to płatna strategia marketingowa w wyszukiwarkach. Koszty z tym związane przybierają formę płatnych reklam i kampanii . Firmy licytują popularne słowa kluczowe, a na podstawie ich miejsca docelowego i kwoty płatności ich witryna będzie wyświetlana jako reklama na stronie wyników wyszukiwania. Te wyniki nie są widoczne dla wszystkich, ale są pokazywane Twojej grupie docelowej , która jest najważniejsza.

SEM to kluczowy element strategii marketingu online , ponieważ większość potencjalnych klientów znajduje firmę na podstawie wyszukiwania w Google . A to ogromna szansa dla Twojej firmy, ponieważ w Internecie są potencjalni nabywcy , którzy wyszukują Twoje produkty lub usługi online, mając nadzieję, że znajdą to, czego potrzebują.

Niektóre platformy umieszczają słowo „ reklama ” obok wyników wyszukiwania, co może uniemożliwić potencjalnemu klientowi kliknięcie, dlatego ludzie wolą SEO, ponieważ jest ono organiczne . Jeśli jednak płacisz za reklamę, SEM przynosi natychmiastowe rezultaty .

CO TO JEST PPC?

PPC , czyli marketing typu pay-per-click, jest bardzo podobny do SEM, ponieważ oba działają jako płatne reklamy . Podejmując decyzję między SEM a PPC, czasami może być trudno określić, co jest lepsze dla Twojej firmy. W przypadku PPC reklamodawcy płacą opłatę za każde kliknięcie reklamy. Jest to sposób na kupowanie ruchu do Twojej witryny zamiast przyciągania go organicznie, jak SEO.

Firmy oferują opcję wyświetlania reklamy obok wyników wyszukiwania, a reklamy te mają różne formaty, takie jak reklamy tekstowe, reklamy wideo lub reklamy graficzne. Pojawiają się na platformach wyszukiwarek Google i portalach społecznościowych Facebook .

Reklamy Google są formą marketingu PPC i umożliwiają wyświetlanie reklam poza wyszukiwarką za pomocą „sieci reklamowej Google”. Zaletą PPC jest to, że kupujesz powierzchnię reklamową, aby zapewnić widoczność w wyszukiwarkach dla swojej grupy docelowej.

JAKIE SĄ ZALETY I WADY SEO, SEM I PPC?

Wszystkie trzy opcje mają swoje zalety wraz z wadami. Przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo.

SEO – optymalizacja wyszukiwarek

 • Nie musisz płacić za reklamy.
 • Rezultaty utrzymują się dłużej.
 • Wyszukiwanie organiczne = najbardziej zaufane.
 • Opiera się na algorytmach i budowaniu linków .
 • Trudno zmierzyć postęp.

SEM – marketing w wyszukiwarkach

 • Może być drogie, płacenie więcej za reklamy = większy ruch.
 • Rezultaty są natychmiastowe.
 • Twoja wiarygodność może się zmniejszyć, ponieważ ludzie mają tendencję do klikania w bezpłatne wyniki wyszukiwania.
 • Algorytmy nie mają wpływu na te reklamy.
 • Możesz śledzić wszystkie swoje wyniki.

PPC – płatność za kliknięcie

 • Płacisz za wyniki.
 • Frekwencja jest niespójna.
 • Podobnie jak w przypadku SEM, Twoja wiarygodność może się zmniejszyć, ponieważ ludzie mają tendencję do klikania w bezpłatne wyniki wyszukiwania.
 • Dzięki Google możesz zaprezentować swoją reklamę na kilku różnych stronach internetowych.
 • Możesz śledzić wszystkie swoje wyniki za pomocą narzędzi takich jak Google Analytics .

JAK Z NICH KORZYSTAĆ – RAZEM CZY OSOBNO?

 1. Zawsze zalecamy stosowanie SEO głównie dlatego, że pomaga uzyskać organiczne pozycje w wyszukiwarkach, a to jest bardzo korzystne na dłuższą metę .
 2. Nigdy nie zalecamy używania SEM bez SEO . Czemu? Ponieważ dzięki SEM, gdy firmy płacą za słowa kluczowe, ich potencjalni klienci klikają w reklamę i przechodzą na stronę. Jeśli strona internetowa nie zawiera odpowiednich informacji , których szuka użytkownik, wróci do wyszukiwarki Google, aby znaleźć inną stronę internetową. I to jest problem , ponieważ wyszukiwarki śledzą to i przypisują Twojej witrynie Wynik Jakości , co może obniżyć pozycję Twojej witryny w rankingu i zapłacić więcej za słowa kluczowe.
 3. Możesz łatwo użyć kombinacji PPC i SEM , ale będziesz potrzebować dużego budżetu , aby z nich skorzystać . PPC różni się od SEM tym, że może być używany w sieciach społecznościowych lub platformach, czego SEM nie może zrobić.

To, co zdecydujesz się zrobić, zależy ostatecznie od Ciebie , jednak zawsze zdecydowanie zalecamy zwrócenie się do profesjonalistów , którzy pomogą Ci w podjęciu tych decyzji. Możemy pomóc Ci przeprowadzić audyt cyfrowy na Twojej stronie internetowej, a następnie dowiedzieć się, co można poprawić. Następnie pomożemy Ci stworzyć silną strategię online, która pomoże Ci osiągnąć wyniki, których szukasz. 

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.