L O A D I N G

SEO dla małych firm: jak poprawić swoje rankingi

HomeSEOSEO dla małych firm: jak poprawić swoje rankingi
Shpae
Shpae
Shpae

Poświęcanie czasu i pieniędzy na stworzenie świetnej strony internetowej nie ma sensu, jeśli Twoi klienci nie mogą jej znaleźć. Ale jak sprawić, by Twoja witryna wyróżniała się w morzu treści w Internecie?

Search Engine Optimization (SEO) to proces pomagania klientom w znalezieniu Twojej witryny podczas wyszukiwania w Google, Yahoo i Bing. Jeśli dobrze zbudujesz witrynę i zoptymalizujesz ją pod kątem słów kluczowych, przyciągniesz do niej więcej odwiedzających i uzyskasz więcej zakupów.

Dlaczego SEO jest niezbędne dla małych firm

SEO jest niezbędne dla małych firm, ponieważ pozwala im generować ruch organiczny bez konieczności wydawania pieniędzy na reklamy SERP lub inne kanały. Kiedy Twoja witryna pojawia się w wynikach wyszukiwania, stajesz się bardziej konkurencyjny i przyciągasz więcej odwiedzających, pomagając w generowaniu zaangażowania i sprzedaży oraz powiększaniu bazy klientów.

Jeśli nie zoptymalizujesz swojej witryny, w wynikach wyszukiwania mogą pojawiać się tylko Twoi konkurenci, a Twoi docelowi odbiorcy mogą nawet nie wiedzieć, że istniejesz.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania w Internecie.

Użyj właściwych słów kluczowych.

Zastanów się, jakich fraz prawdopodobnie użyją Twoi klienci, szukając Twoich produktów lub usług w Internecie. Na przykład, jeśli sprzedajesz elektronikę, czy Twoi klienci częściej używają technicznych słów, takich jak „lodówka”, czy słów slangowych, takich jak „lodówka”?

Utwórz listę od 20 do 40 słów kluczowych i wprowadź je do Google AdWords. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, sprawdź, czy wybrane hasła są często używane w wyszukiwarkach internetowych.

Możesz także skorzystać z Narzędzia propozycji słów kluczowych Google AdWords , aby znaleźć dodatkowe słowa kluczowe, które należy dodać do swojej listy . Używaj słów kluczowych na każdej stronie swojej witryny firmowej, aby pomóc im uzyskać wyższą pozycję, gdy potencjalni konsumenci wyszukują te słowa kluczowe.

Zacznij od umieszczenia słów kluczowych w adresie URL – adresie wyświetlanym w przeglądarce internetowej dla każdej strony w Twoim serwisie. Dołącz je również do swoich metadanych i opisów tytułów (krótki tekst, który mówi wyszukiwarkom, o czym jest Twoja treść).

Stworzenie przyjaznej dla Google struktury serwisu

Stworzenie przyjaznej dla Google struktury witryny przy użyciu tagów schematu i danych strukturalnych jest niezbędne, aby witryna miała dobrą pozycję w SERP.

Znaczniki schematu to kod, który możesz dodać do swojej witryny, aby podać więcej informacji o swoich aukcjach. Może pomóc Ci uzyskać lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania i zwiększyć liczbę kliknięć. Możesz na przykład dodać system ocen w gwiazdkach do swojego wpisu, aby pokazać przeglądarkom, że jesteś wysoko oceniany i wart sprawdzenia.

Dane strukturalne to metoda organizowania i oznaczania treści w witrynie, aby pomóc wyszukiwarkom zrozumieć kontekst materiału na stronach witryny. Możesz na przykład użyć uporządkowanych danych na stronach z opisem produktów.

Twoja witryna powinna mieć również logiczną strukturę nawigacji, w tym linki wewnętrzne. Dzięki temu Google może zaindeksować strony Twojej witryny i zrozumieć, co jest czym.

Skoncentruj się na swoim wyjątkowym punkcie sprzedaży

Pamiętaj, że konkurujesz z innymi firmami o uwagę potencjalnych klientów online. Znajdź terminy, które są często kojarzone z Twoimi wyróżnikami na rynku, takie jak położenie geograficzne lub unikalna oferta, aby wyróżnić się na tle konkurencji w wyszukiwarkach internetowych dla Twojej branży.

Konkurencja jest również silna w przypadku słów kluczowych zakupionych w ramach kampanii pay-per-click, w których reklama Twojej firmy pojawia się nad lub pod bezpłatnymi wynikami wyszukiwania. Płacisz firmie zajmującej się wyszukiwarką za każdym razem, gdy odwiedzający kliknie Twój link. Ponownie, jeśli masz napięty budżet, musisz skupić się na niszowych słowach kluczowych.

SEO techniczne

Jako mała firma możesz mieć ograniczone treści w swojej witrynie. Należy jednak nadal sprawdzać techniczną optymalizację wyszukiwania, aby upewnić się, że witryna działa dobrze i jest łatwa w przeglądaniu. Niektóre kluczowe punkty do rozważenia są następujące:

  • Secure Sockets Layer (SSL), który pokazuje Google, że oferujesz bezpieczne surfowanie.
  • Kompresuj zdjęcia i duże pliki, aby poprawić wydajność strony
  • Upewnij się, że kod witryny jest czysty i ma logiczną strukturę, dzięki której użytkownicy mogą nawigować i uczyć się.
  • Zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych przy użyciu responsywnego projektu mobilnego, dzięki czemu odwiedzający mogą odkrywać i cieszyć się przyjemnym doświadczeniem niezależnie od urządzenia.

Poinformuj Google, gdzie jesteś.

Ważne jest, aby aktualne informacje kontaktowe znajdowały się we wszystkich właściwych miejscach, aby Google wiedział, gdzie znajduje się Twoja firma i umieszczał Cię w odpowiednich lokalnych wynikach. Wyszukiwarki przeanalizują i dokładnie sprawdzą Twoje informacje, aby upewnić się, że są poprawne.

Dlatego Twoje informacje muszą być spójne na wszystkich platformach.

SEO dla małych firm wpływa na kilka aspektów, ale jeden jest szczególnie ważny: Twój NAP. NAP oznacza nazwę, adres i numer telefonu. Adresy, numery telefonów, współrzędne geograficzne, godziny otwarcia itp. zawsze powinny być prawidłowe dla lokalnej firmy.

Najłatwiejszym sposobem udostępnienia tych funkcji wyszukiwarkom jest umieszczenie w witrynie ustrukturyzowanych danych firm lokalnych. Ważne jest, aby podać je poprawnie (w kodzie) z wykorzystaniem informacji ze Schema.org. Ponadto korzystne może być umieszczenie w tytule strony miasta, a nawet stanu, w celu lepszej identyfikacji.

Uzyskaj odpowiednią usługę SEO dla swojej małej firmy.

Chociaż podzieliliśmy się z Tobą powyższymi wskazówkami, jak poprawić SEO dla swojej małej firmy, nie jest to mniej skomplikowane. A SEO dla małych firm jest tak samo ważne jak SEO dla dużych firm.

Biorąc to pod uwagę, SEO to głównie zestaw strategii, które współpracują ze sobą w celu zwiększenia widoczności na lokalnych stronach wyników wyszukiwania. Możesz być w stanie osiągnąć podstawy SEO, ale jeśli nie możesz wykonać wszystkich strategii SEO, Twoje wysiłki mogą się nie udać i będziesz marnować czas.

Wielu właścicieli małych firm ma wiele do zrobienia tylko w ramach codziennych operacji. Z pomocą firmy świadczącej usługi SEO Twoja witryna będzie generować leady i ruch organiczny dla Twojej firmy w tle, co pozwoli Ci skupić się na klientach.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.