L O A D I N G

SEO dla blogów: przewodnik dla małych firm

HomeInternetSEO dla blogów: przewodnik dla małych firm
Shpae
Shpae
Shpae

Wiele marek już zrozumiało, jak ważny jest blog jako element ich strategii marketingowej, a inne dołączają do tego trendu każdego dnia. Ale tak samo ważna jak posiadanie bloga jest wiedza, jak go zoptymalizować, dlatego dzisiaj przedstawiamy przewodnik SEO dla blogów , dzięki któremu Twoje treści mogą być pozycjonowane i możesz uzyskać większy ruch organiczny i sprzedaż. Nie przegap tego!

Dlaczego potrzebujesz poradnika SEO dla bloga?

Jeśli prowadzisz małą firmę, start-up lub MŚP i niewiele wiesz o tym, jak założyć bloga , rozumiemy, że proces ten może wydawać się astronomiczny. Posiadanie udanego bloga to nie tylko pisanie na dany temat, klikanie „opublikuj” i to wszystko. Strategia jest potrzebna , zwłaszcza gdy celem jest promocja firmy.

Nie wystarczy też tworzenie treści o doskonałej jakości. Będziesz musiał włożyć dodatkowy wysiłek w optymalizację swojego bloga – i każdego postu – pod kątem wyszukiwarek w ramach swojego planu marketingowego .

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym blogerem , czy początkującym, ważne jest, aby wiedzieć, jakie najnowsze techniki SEO są wdrażane i jak możesz je wykorzystać, aby odnieść sukces.

Nie masz czasu na szczegółowe badania? Nie martw się, trafiłeś we właściwe miejsce. Poniżej przedstawiamy najlepszy przewodnik SEO dla blogów , w którym możesz się orientować za każdym razem, gdy tworzysz nowe treści.

W rezultacie wyszukiwarki poprawią Twój organiczny ranking w SERPach Google, co sprawi, że Twoja marka i Twoje treści będą pojawiać się wyżej za każdym razem, gdy ktoś wyszukuje słowa kluczowe związane z Twoją dziedziną.

Celem pozycjonowania SEO dla blogów jest być jednym z pierwszych wyników na pierwszej stronie, ale jak to osiągnąć? Postępując zgodnie z tymi wskazówkami .

1. Zdefiniuj słowa kluczowe

Gdy już masz swoją stronę internetową , musisz zacząć tworzyć dla niej treść. Częścią tego jest pisanie wysokiej jakości postów na blogu. Dawniej wystarczało to do zdobycia pierwszej pozycji w wynikach Google, ale przy ciągłych aktualizacjach algorytmu już nie wystarcza do pozycjonowania.

Zamiast tego należy skupić się na właściwych słowach kluczowych , aby dotrzeć do odbiorców. Możesz użyć Google do wyszukiwania swoich produktów i usług, stawiając się w sytuacji klienta docelowego. Co by napisali, żeby cię znaleźć? Na przykład, jeśli masz witrynę, która sprzedaje bilety na wydarzenia muzyczne, chcesz, aby wyświetlała się, gdy ludzie wyszukują „koncerty muzyki rockowej” lub „kup bilety na koncerty”.

Niektóre narzędzia, takie jak Google Keyword Planner , Semrush lub Ahrefs , informują, które słowa są najczęściej wyszukiwane w każdej kategorii i określają stopień trudności (są słowa, które mają większą konkurencję niż inne). Po przeprowadzeniu badania słów kluczowych możesz utworzyć listę słów kluczowych, które dobrze pasują do Twojej marki.

Pamiętaj, że słowo kluczowe niekoniecznie jest pojedynczym słowem, może to być również fraza – tak zwane słowa kluczowe z długiego ogona – które przyniosą Ci więcej odwiedzin, ponieważ im bardziej szczegółowe słowo kluczowe, tym większe szanse, że użytkownik znajdzie to, czego szuka dla i dokonać zakupu.

Utwórz mapę myśli do burzy mózgów i śledzenia słów kluczowych (jak widać na poniższym przykładzie). Pomoże Ci to wybrać te, które najlepiej pasują do Twoich odbiorców.

2. Jak używać słów kluczowych

Po zdefiniowaniu słów kluczowych należy włączyć je do treści. Ten krok poradnika SEO na blogu może być trudny.

Pierwszym błędem popełnianym przez początkujących blogerów jest używanie słowa kluczowego w jak największym stopniu w swoich postach. Nazywa się to upychaniem słów kluczowych i zamiast poprawy wyników w wyszukiwarce prawdopodobnie wygeneruje karę, która pogorszy pozycjonowanie Twojej strony.

Nie popełniaj tego błędu i umieszczaj słowa kluczowe w określonych miejscach, np.:

 • Tytuł SEO: im więcej słowa kluczowego na początku, tym lepiej.
 • Akapit pierwszy: im więcej na początku, tym lepiej.
 • Adres URL: umieść główne słowo kluczowe w ślimaku, czyli w tym, co następuje po ukośniku /. Mów krótko, maksymalnie pięć słów.
 • Tekst alternatywny (tekst alternatywny) Twoich obrazów .
 • Podtytuły – umieść słowa kluczowe w niektórych podtytułach H2 i H3, ale oszczędnie (nie we wszystkich).
 • Treść: uwzględnij słowa kluczowe w całym tekście posta. Ponownie, bądź umiarkowany @, nie umieszczaj ich w każdym akapicie, ponieważ będzie to nadmierne.
 • Metaopis: to, co pojawia się w wyszukiwarkach pod tytułem i w kilku słowach opisuje treść wpisu. Zadbaj o to, aby było interesujące i umieść główne słowo kluczowe.

Jeśli zastosujesz się do tych instrukcji dotyczących użycia słów kluczowych w swoich artykułach, będziesz w stanie lepiej ustrukturyzować swoje treści i uzyskać lepsze wyniki pod względem SEO. Kolejna wskazówka: pogrubiaj słowa kluczowe, zobacz, jak to robię za każdym razem, gdy piszę „ SEO dla blogów ” .

Pamiętaj, że ostatecznie słowa kluczowe są ważne dla Google, ale nigdy nie zastąpią dobrze napisanej i interesującej treści. Twoje posty na blogu muszą przyciągać uwagę czytelników, aby chcieli pozostać na stronie i wchodzić w interakcje z Twoją marką. To znacznie poprawi Twoją pozycję w wyszukiwarkach.

3. Analiza słów kluczowych konkurencji

Coś bardzo ważnego przy wyborze i używaniu słów kluczowych w swojej niszy to benchmarking , praktyka polegająca na analizie zachowań SEO konkurencyjnych marek. Pomaga wiedzieć, na jakie słowa kluczowe rankinguje konkurencja i jak z nich korzysta.

Sprawdź, jakie są pierwsze wyniki, które pojawiają się ze słowami kluczowymi, które chcesz wdrożyć. Co jest na pierwszej stronie?

Przyjrzyj się tytułom, opisom, tagom, długości treści, użyciu słów kluczowych w tekście, elementom wizualnym oraz sekcji „pokrewne pytania”, aby udoskonalić swoją strategię.

To da ci dobre wyobrażenie o tym, jak uporządkować treść i jak możesz stworzyć taką, która jest lepsza niż to, co konkurencja publikuje dla tego słowa kluczowego.

Przydatne będzie również sprawdzenie, które witryny zawierają obecnie łącza do konkurentów . Informacje te można uzyskać za pomocą narzędzi takich jak Ahrefs i są one doskonałe do znajdowania stron internetowych, które mogą zawierać linki do Twoich treści, zwłaszcza jeśli zawierają posty zawierające linki do kilku Twoich konkurentów, ponieważ dodanie Ciebie nie będzie probleme

4. Idealne przedłużenie postu

Idealna długość posta jest od lat przedmiotem debaty, jeśli chodzi o SEO dla blogów . Osiągnięto konsensus, że posty, które osiągają najlepsze wyniki, mają od 1500 do 3000 słów.

Pamiętaj, że im dłuższe są Twoje treści (jeśli są również wysokiej jakości), tym dłużej czytelnicy będą zainteresowani Twoją stroną, co również wpływa na Twój ranking SEO.

Istnieją inne ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o pisanie długich treści:

 • Czy Twoje treści muszą być długie? Nie dodawaj słów i zdań tylko po to, aby je rozszerzyć, ponieważ nie dodasz wartości.
 • Priorytetem jest reagowanie na obawy czytelników.
 • Im dłuższa treść, tym dłużej zajmie jej utworzenie. Artykuł na około 1000 słów może być szybszy i łatwiejszy do stworzenia niż artykuł na 3000 słów, który wchodzi w głąb.
 • Jeśli możesz omówić temat w krótkim poście, zrób to. Będziesz miał wizyty i będzie dobrze oceniany, jeśli post spełni to, co obiecuje i odpowiada na pytania czytelników.

Jeśli zdecydujesz się tworzyć treści, które zawsze mają ponad 2000 słów, będzie to bardzo ciężka praca, Twoja produktywność spadnie, a w końcu poczujesz się wypalony. Zamiast tego twórz mniejsze elementy, a czasami dłuższe, bardziej szczegółowe.

5. Elementy wizualne

Komunikacja wizualna jest kluczowym aspektem w tworzeniu treści. Nie chodzi tylko o ładne logo , ale o inne elementy, które mogą mieć wpływ na pozycjonowanie w wyszukiwarce. Dlatego obrazy, filmy, infografiki, wykresy i inne schematy powinny być częścią poradnika SEO Twojego bloga i pojawiać się we wszystkich Twoich postach.

Obrazy nie tylko poprawiają wygląd tekstu. Jeśli są zoptymalizowane, pomagają również pozycjonować Twoje treści. Niektóre zalecenia to:

 • Zapisz obrazy na swoim urządzeniu i nazwij pliki słowami kluczowymi swojego postu.
 • Przesyłając je, użyj opisu alt, aby umieścić również słowa kluczowe (jeśli jest wiele obrazów, zrób to w niektórych, ale nie we wszystkich).

Istnieje kilka rodzajów elementów wizualnych, które wyróżniają treść z tłumu blogów:

 • infografiki
 • wykresy i tabele
 • gify
 • Nagłówek lub wyróżniony obraz
 • Memy
 • wydruki ekranowe
 • Filmy

Uwzględniając te elementy, pamiętaj o następujących wizualnych zaleceniach SEO :

 • Zoptymalizuj rozmiar obrazów : bardzo duże pliki spowalniają ładowanie stron, co jest karane przez Google.
 • Kredyty graficzne — Zawsze dołączaj kredyty graficzne, aby dodać wiarygodności swoim treściom.
 • Dołącz wyróżniony obraz – to sprawia, że ​​post na blogu i sekcja bloga w Twojej witrynie wyglądają znacznie atrakcyjniej.
 • Popraw czytelność swoich obrazów — oprzyj się na wizualizacjach co 300 słów, aby poprawić czytelność.

6. Linki do SEO

Dla małych firm, które wchodzą w sferę blogowania i SEO, wymyślenie strategii linków może wydawać się mylącym i trudnym zadaniem. Jednak jedyne, co powinieneś wiedzieć, to to, że „boty” Google podążają za linkami i traktują każdy z nich jako pozytywny głos na stronę, do której prowadzą, co pomaga im uzyskać lepszą pozycję w wyszukiwarkach.

Priorytetem jest umieszczenie linków w słowach kluczowych wybranych dla Twojej marki.

Oto kilka rodzajów linków , które możesz umieścić, poprosić o nie lub uzyskać:

linki wewnętrzne

Twoje posty na blogu powinny zawsze zawierać wewnętrzne linki prowadzące do innych odpowiednich stron w Twojej witrynie. To zachęca czytelników do dalszego czytania, dowiedzenia się więcej o Twojej marce i ostatecznie do dokonania zakupu. Ponadto pomoże Google lepiej zrozumieć strukturę Twojej witryny.

Jednak nie umieszczaj linków do wszystkiego w swojej witrynie. Link musi być kontekstowy i rozszerzać ideę już przedstawioną w tekście.

Zewnętrzne linki

Składają się z zewnętrznych linków do Twojej witryny, które umieszczasz w swoich treściach. W nich łączysz się z innymi markami z komplementarnych rynków. Być może zastanawiasz się: jeśli linkujesz do zewnętrznych źródeł, czy oznacza to, że czytelnicy opuszczą Twoją stronę, gdy w nie klikną?

Nie powinieneś obawiać się używania linków zewnętrznych w swoich treściach, ponieważ pomagają one pozycjonować Twoją witrynę w branży.

Ponadto, im wyższy autorytet domeny treści, do których prowadzi link, tym większa wartość SEO, jaką Ci to przyniesie. Google rozpozna, że ​​łączysz się z zaufanymi źródłami, a wyszukiwarki oferują nagrody witrynom, które zawierają linki do innych witryn w swojej niszy.

budynek łączący

Znany w języku hiszpańskim jako „tworzenie linków”, odnosi się do tych zewnętrznych stron internetowych, które zawierają linki do Twoich treści . Łączenie w Twojej witrynie jest czymś, co kontrolujesz, ale nie możesz kontrolować, kto łączy się z Twoją witryną (chociaż możesz interweniować za pomocą strategii, aby tak się stało).

Budowanie linków to kluczowy krok w tym poradniku SEO na blogu . Im więcej linków do Twoich treści otrzymasz z autorytatywnych stron internetowych, tym lepszy ranking będziesz mieć w Google, ponieważ link do Ciebie przez innych jest synonimem jakości i niezawodności.

Te linki z zewnętrznych stron internetowych, które prowadzą do Twojej, są znane jako linki wsteczne .

Niektóre metody, których możesz użyć, aby uzyskać linki zwrotne, to:

 • Zimny ​​kontakt – Możesz użyć narzędzi takich jak Ahrefs i Hunter do tworzenia list kontaktów, które mogą chcieć zamieścić link do Twojej witryny. Następnie piszesz do nich z prośbą o dodanie linku do artykułu związanego z Twoją kategorią lub, jeśli już o Tobie wspomnieli, ale nie umieścili linku, prosisz ich o dodanie go.
 • Wpisy gościnne: piszesz na zewnętrzne strony internetowe, na których możesz dodawać linki do swoich stron.
 • Zepsute linki: Znajdujesz zepsute linki, które mają związek z Twoimi słowami kluczowymi i kontaktujesz się ze stronami internetowymi, aby zastąpić treść Twoim linkiem.

7. Responsywny projekt

Być może zastanawiasz się, co robi responsywny projekt na tej liście SEO na blogu , więc zapraszamy do zastanowienia się, kiedy ostatnio czytałeś post na blogu. Czy to było na twoim laptopie, tablecie czy telefonie?

Obecnie 90% bezpłatnych wyszukiwań pochodzi z telefonów komórkowych . Użytkownicy odkrywają i czytają więcej treści na urządzeniach mobilnych, podczas gdy komputer jest preferowany do pracy i wypoczynku (gry wideo, seriale i filmy). Oznacza to, że Twój blog musi świetnie wyglądać na ekranach smartfonów .

Dlatego tak ważny jest responsywny design. Jeśli struktura Twojego bloga wygląda dobrze na laptopie, ale nie na smartfonie, stracisz duży ruch, a Google ukarze Twoje pozycjonowanie.

8. Promocja bloga

Promowanie treści poprawi Twoje SEO z oczywistych powodów. Im bardziej rozpowszechniasz swoje treści, tym więcej osób je zobaczy i zaangażuje się w nie.

Podczas promowania bloga należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, aby miał on zalety SEO:

 • Udostępnij bloga w sieciach społecznościowych
 • Zaproś inne marki lub osoby wpływowe w niszy do udostępniania postów (wiele razy będziesz musiał zapłacić lub dokonać wymiany współpracy, aby to osiągnąć)
 • Utwórz vlog (blog wideo na Youtube) na podstawie treści bloga
 • Zgrupuj kilka postów, aby utworzyć e- booka

Promowanie bloga może mieć ogromny wpływ na ranking SEO. Nie pozwól, aby treść wykonała całą pracę samodzielnie.

Podsumowanie przewodnika SEO bloga

Wszystko, czym dzielimy się z Tobą w tym przewodniku SEO dla blogów , pomoże Twojej małej firmie uzyskać większy ruch organiczny, lepszą widoczność marki, a tym samym zwiększyć sprzedaż.

Post Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.