Ruch organiczny vs ruch płatny: co jest lepsze dla Twojej witryny?

HomeSEORuch organiczny vs ruch płatny: co jest lepsze dla Twojej witryny?
Shpae
Shpae
Shpae

Czy znasz różnicę między ruchem organicznym a płatnym?

Jeśli chodzi o wizyty w witrynie i strategie marketingu cyfrowego, menedżerowie każdej firmy często mają wątpliwości, którą strategię zastosować, aby zwiększyć ruch na stronie i uzyskać widoczność w mediach cyfrowych.

W dzisiejszych czasach firmy, które nie inwestują w strony internetowe, blogi, a nawet wirtualne sklepy, często pozostają w tyle w stosunku do konkurencji. W końcu zawsze, gdy konsument potrzebuje usługi, produktu lub informacji, pierwszą czynnością jest przeszukanie internetu.

Oznacza to, że niezależnie od branży, na przykład w przypadku sprzedaży węży ogrodowych, posiadanie dobrej strony internetowej z odpowiednią treścią jest niezbędne, aby przyciągnąć klientów.

Dlatego możliwe jest inwestowanie w strategie zwiększające widoczność, przyciągające grupę docelową, a co za tym idzie maksymalizację sprzedaży.

Chcesz poznać różnicę między ruchem organicznym a płatnym i który z nich jest najlepszy dla Twojej witryny? Czytaj dalej i sprawdź!

Ruch organiczny a ruch płatny: jaka jest różnica?

Generowanie ruchu ma kluczowe znaczenie dla firmowej witryny internetowej, sklepu internetowego i bloga. Dzieje się tak, ponieważ jest to związane z liczbą odwiedzin użytkownika na stronie.

Aby zdobyć więcej odwiedzających, możesz pozyskiwać ich w sposób naturalny lub za pośrednictwem reklam, które są niczym więcej niż ruchem organicznym i ruchem płatnym.

Ruch organiczny

Tryb organiczny jest zatem sposobem na naturalne przyciągnięcie odwiedzających bez konieczności płacenia za ich pozyskanie.

Na przykład: kiedy klient szuka części do samochodów w wyszukiwarkach Google i wchodzi na określoną stronę, generuje ruch organiczny dla firmy.

W tym celu niezbędne są odpowiednie publikacje, dobry layout serwisu, zapewniający pozytywne doświadczenia użytkowników, obniżający współczynnik odrzuceń oraz algorytmy Google rozpoznające, że serwis jest autorski i generuje trafność.

Strategia ruchu organicznego jest bardzo skuteczna w pozycjonowaniu strony wśród najlepszych pozycji w wyszukiwarkach. Jeśli chcesz, aby Twoja firma została znaleziona po pierwszym wyszukiwaniu, jest to możliwe dzięki modelowi organicznemu.

Ale do tego konieczne jest stawianie na częste publikacje treści, oprócz innych technik pomagających w uzyskaniu doskonałych wyników, jedną z nich jest technika SEO.

Dlatego ważne jest, aby skupić się na odpowiednich treściach, które generują wartość i przyciągają konsumentów. Oczywiście wyniki będą widoczne z czasem. Skuteczne jest jednak przyciągnięcie odbiorców najbardziej zainteresowanych oferowanymi treściami, dzięki czemu marka zyskuje autorytet w temacie.

Ruch płatny

Już w ruchu płatnym jest to w zasadzie definiowane przez odwiedziny za pośrednictwem reklam, w których użytkownik wchodzi na stronę, klikając link sponsorowany.

Oznacza to, że jeśli sprzedajesz produkty zrównoważonej publiczności, takie jak między innymi biodegradowalny odtłuszczacz, możesz zapłacić za wyświetlanie produktu użytkownikom, konfigurując kampanię w Google Ads, platformie reklamowej wyszukiwarki.

W tym kontekście inwestowanie w płatne reklamy jest opcją na przyciągnięcie grupy docelowej i zwiększenie liczby odwiedzin serwisu w danym okresie oraz opłacenie kliknięć dostępowych.

Należy jednak podkreślić, że nie wystarczy tylko zapłacić, aby marka była widoczna na pierwszej stronie, ponieważ współczynnik odrzuceń jest czynnikiem decydującym o spadku w rankingu wyszukiwarek i niepowodzeniu ruchu płatnego.

Celem tej strategii jest pozyskanie opinii publicznej i zbudowanie relacji, czyli przyciągnięcie osób zainteresowanych oferowanymi usługami i produktami oraz większe możliwości zwiększenia wyników sprzedaży.

Ponadto możliwe jest tworzenie strategii płatnego ruchu w sieciach społecznościowych w sposób segmentowany na platformach Instagram i Facebook Ads, zgodnie z lokalizacją, zainteresowaniami i preferencjami użytkowników, wiekiem i innymi czynnikami.

W ten sposób, gdy konsument wyszukuje produkt ze słowami kluczowymi zdefiniowanymi w Twojej reklamie, znajdzie witrynę Twojej firmy na pierwszej stronie, u góry wyników wyszukiwania Google. Dodatkowo strategia ta pozwala uzyskać kontrolę nad swoimi inwestycjami, ponieważ płacisz za kliknięcie, czyli za każdego użytkownika, który kliknie, generuje relację na stronie.

Jaka jest najlepsza strategia dla Twojej witryny?

Obie strategie generują doskonałe wyniki dla Twojej witryny. Jeśli jednak istnieją wątpliwości co do tego, który z nich jest najlepszy dla Twojej firmy, po prostu przeanalizuj niektóre czynniki, takie jak korzyści każdego z nich, oprócz celów firmy.

Wynika to z tego, że w ruchu organicznym skutki wzmożonych odwiedzin następują naturalnie, ale niezbędne jest inwestowanie w bogate materiały, które przyciągają odbiorców i generują relacje na stronie. W trybie płatnym możesz ustawić czas kampanii i inwestować zgodnie z celem firmy, jakim jest generowanie większej liczby leadów i zwiększanie sprzedaży w danym okresie.

Ogólnie rzecz biorąc, wyniki ruchu organicznego mogą być długoterminowe, a wynik jest generowany stale. W płatnym ruchu wyniki są szybsze, ale konieczne jest ciągłe inwestowanie w utrzymanie odwiedzin na stronie.

Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby inwestować w naturalne pozyskiwanie odwiedzin, aw razie potrzeby prowadzić płatne kampanie reklamowe, ponieważ oba rodzaje ruchu wzajemnie się uzupełniają i razem mogą przyczynić się do uzyskania doskonałych wyników i zwiększenia odwiedzin na Twojej stronie!

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.