Różnice między WordPress.com a WordPress.org

HomeWordPressRóżnice między WordPress.com a WordPress.org
Shpae
Shpae
Shpae

WordPress jest w modzie, wiele osób go używa i poleca ze względu na jego zalety. Ale dla nowicjuszy w tej dziedzinie jest pytanie, które zwykle powoduje zamieszanie: istnieją dwa powiązane pojęcia, ale są one bardzo różne. Pytanie, które dezorientuje tak wiele osób, brzmi: jaka jest różnica między WordPress a WordPress.org?

Co to jest WordPress.org

Po raz pierwszy o WordPressie mówiono bez wątpienia o jego wersji „.org”, ponieważ to marka dała początek drugiej. Aby łatwo to zrozumieć, WordPress.org jest darmowym oprogramowaniem typu open source, które każdy może pobrać i zainstalować na serwerze internetowym. Służy do zarządzania zawartością strony internetowej i jest bardzo wszechstronny, ponieważ dopuszcza nieskończoną liczbę modyfikacji.

Istnieją setki i tysiące szablonów ( lub motywów ) do dostosowania strony internetowej utworzonej za pomocą WordPress.org. Dzięki tym szablonom możesz w bardzo prosty sposób skonfigurować front-end lub widoczną część sieci. Istnieją również inne, które zawierają wiele funkcjonalności, które są stosowane do zaplecza i pozwalają na tworzenie rozbudowanych portali internetowych.

Co to jest WordPress.com

WordPress.com jest przyczyną zamieszania, jakie niektórzy ludzie mają, gdy zaczynają poznawać dziedzinę projektowania stron internetowych lub marketingu. WordPress.com to usługa online, czyli witryna, w której każdy może zarejestrować się w celu utworzenia bloga lub strony internetowej. Ma darmową wersję, w której pożyczają ci subdomenę, w taki sposób, że nie musisz inwestować w hosting ani domenę.

Oczywiście, jeśli korzystasz z jego darmowej wersji, będziesz mieć wiele ograniczeń. Jeśli chcesz mieć niestandardową domenę lub dostęp do większej liczby funkcji, będziesz musiał zapłacić za usługę.

Ta sama nazwa, ale wiele różnic

Tak, zgadza się, mają ze sobą coś wspólnego. Oba „produkty” mają tę samą nazwę, stąd tak częste zamieszanie. Nazywają się tak samo, ponieważ jeden z założycieli WordPress.org stworzył w tym oprogramowaniu własną przeszłą usługę, aby ją nagłośnić i zarabiać na sprzedaży usług premium, ułatwiając pracę osobom o niewielkiej wiedzy technicznej.

Różnice między WordPress.com a WordPress.org

Oprócz różnic omówionych powyżej, WordPress.org jest darmowym oprogramowaniem, co oznacza, że ​​jest darmowy i otwarty (każdy może używać i modyfikować kod w dowolny sposób). Jednak WordPress.com jest produktem stworzonym przez firmę, dlatego jego celem jest zarabianie pieniędzy na sprzedaży usług zawierających darmowe oprogramowanie WordPress.com.

WordPress.org można w dużym stopniu dostosować dzięki motywom i wtyczkom, które znacznie rozszerzają jego funkcjonalność. Możesz tworzyć własne motywy, kupować je, edytować itp. Ale z WordPress.com nie możesz tego zrobić; pozwalają ci używać tylko tego, na co pozwalają.

Jeśli chodzi o reklamy, WordPress.com umieszcza reklamy na Twoim blogu za każdym razem, gdy korzystasz z ich darmowej wersji. Jeśli chcesz je usunąć, możesz to zrobić, płacąc ponownie. I to nie wszystko, jeśli chcesz zarabiać na reklamach na swoim blogu, nałożą na ciebie wiele ograniczeń i wezmą niezłą szczyptę zysków. Z WordPress.org tak się nie dzieje, tylko Ty decydujesz o zamieszczanych reklamach i sposobie zarabiania na nich.

Chociaż WordPress.org wymaga konserwacji, bez wątpienia jest to najlepsza opcja do stworzenia własnego bloga. Będziesz musiał zdobyć trochę podstawowej wiedzy, ale na dłuższą metę warto.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.