Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

Różne rodzaje linków SEO w Google

Istnieją różne rodzaje linków w świecie online i często są one powodem, dla którego potężna marka zajmuje lub spada na niezliczone strony serpów w wyszukiwarkach. Dobry link może albo przynieść ci mnóstwo ruchu, albo ukarać cię i całkowicie wyeliminować z gry.

Na początku pełne zrozumienie, jak one działają, może być mylące, ale jest to tylko kwestia zrozumienia, jak do tego podejść.

Co to jest link?

Po pierwsze, przez łącze rozumiemy każde odniesienie do witryny internetowej z adresem URL , dzięki któremu każdy może kliknąć i przejść do określonej strony lub treści.

W pewien sposób linki można klasyfikować w zależności od tego, kto jest zainteresowany ich oceną. Ludzie, którzy czytają blog lub treści na forach na dowolny temat, nie dbają o rodzaj linku, który klikają, ale Google i specjaliści ds. SEO tak .

Wynika to z faktu, że w zależności od rodzaju można przenieść autorytet lub „reputację” ze strony, do której prowadzi link, na stronę lub treść, do której prowadzi link, ale ta reputacja może być zarówno negatywna, jak i pozytywna.

Różne typy linków Google

Google rozpoznaje 4 typy linków: DoFollow, NoFollow, Sponsored i UGC. Możesz przypisać dowolny z tych typów do linków iw zależności od tej klasyfikacji wyszukiwarka powiąże treści, do których prowadzi link, w taki czy inny sposób.

DoFollow

Tego typu linki nakazują Google podążanie za adresem, do którego prowadzi link, iw pewien sposób „polecasz  treść znalezioną w tym adresie URL. W ten sposób władza jest przekazywana z jednej strony na drugą.

NoFollow

Tego typu atrybuty informują roboty indeksujące Google, aby nie podążały za linkiem , ponieważ w większości przypadków nie chcesz być powiązany z treścią, do której prowadzi link. Dlatego mówi się, że nie przenosi uprawnień między domenami (choć jest to szeroko kwestionowane).

Linki UGC

Ten typ linków do treści generowanych przez użytkowników , jak sama nazwa wskazuje, wskazuje na treści generowane przez użytkowników, a nie przez osobę odpowiedzialną za sieć lub samą domenę. Google zaleca używanie go w sekcjach takich jak komentarze i otwarte dyskusje na forach, a często jest uważany za inny rodzaj linku NoFollow.

Linki sponsorowane

Tego typu linki od Google mają wskazywać, że są typu reklamowego , to znaczy, że ktoś zapłacił za umieszczenie lub promowanie tego linku na tej stronie internetowej lub w tej domenie. Ważne jest, aby dodać ten atrybut do linków sponsorowanych, ponieważ to w pewien sposób „legalizuje” link.

Różne typy linków w SEO

Dla tych, którzy są oddani światu pozycjonowania w sieci, muszą nie tylko bardzo dokładnie wiedzieć, jakiego rodzaju linków używać i kiedy z nich korzystać , ale muszą także pomyśleć o tym, jak te linki wpływają na pozycjonowanie, czy nie, podczas planowania ich linku strategia budowanie.

Linki organiczne (organic links)

Są to linki, które otrzymujesz z różnych domen, a dzieje się tak, ponieważ Twoje treści są wysokiej jakości lub Twoja marka jest adekwatna do tego, o czym się mówi. Są to linki, które rozpoznają Twoje treści w określony sposób i są dodawane bez „interwencji” SEO.

To linki, które jeśli pochodzą z szanowanych źródeł, okazują się niezwykle wartościowe i często kluczowe dla pozycjonowania .

Utworzone linki (links created)

Utworzone lub własne linki to te, które SEO lub właściciel domeny umieszcza w różnych miejscach w sieci, aby udostępnić swoją treść lub stronę. Mogą pomóc Ci uzyskać dodatkowy ruch, jeśli zaprezentujesz spójną i wartościową treść.

Żądane linki (requested links)

Linki mają wartość w świecie SEO i bardzo często właściciele domen lub osoby odpowiedzialne za zespół promocji strony internetowej proszą o umieszczenie ich linku na stronach z treścią odnoszącą się do ich stron, bez bycia dla nich konkurencją.

Inne rodzaje linków według Google

Gigant wyszukiwarek internetowych jest dobrze znany ze swojego temperamentu, jeśli zrobisz wszystko dobrze, Twoja strona internetowa zyska miłość i widoczność , wręcz przeciwnie, jeśli są wątpliwe lub źle wykonane, prędzej czy później kara będzie nieunikniona.

Ukarana strona drastycznie spadnie w wynikach wyszukiwania i często może zamienić linki wychodzące w toksyczne. W ten sposób Google ocenia Twoją reputację według dwóch rodzajów linków.

Przyjazne linki

Tego typu linki zwykle są zgodne z wytycznymi Google, są uważane za legalne i pozytywne , aby zyskać reputację podczas pozycjonowania. Najważniejsze jest to, że jego pochodzenie pochodzi z bardzo renomowanych stron: Gazety , uniwersytety, czasopisma lub blogi bez kar.

Niskiej jakości linki

Płatne linki bez odpowiednich tagów , ze stron z wątpliwych źródeł lub prowadzące do treści niskiej jakości, zepsute lub z błędami 404 to wyraźne przykłady linków negatywnych.

Reputacja osoby, która łączy Cię za pośrednictwem śledzenia, wpływa na Ciebie iw ten sam sposób, jeśli użytkownik kliknie Twój link i znajdzie treści niskiej jakości lub bezużyteczne, również za to zapłacisz. Ten typ linków jest karany przez Google.

Dobre zrozumienie, jak korzystać z linków i ich wpływu na Ciebie, jest kluczem do skutecznego pozycjonowania w sieci, prawie tak samo jak wysokiej jakości treści. Jeśli potrzebujesz pozycjonować swoją stronę internetową, skontaktuj się z naszymi specjalistami SEO , a my przygotujemy dla Ciebie propozycję, która poprowadzi Twój biznes do cyfrowego sukcesu.

Zadzwoń