Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

,

Rank Math vs Yoast SEO Która wtyczka SEO jest najlepsza dla WordPress?

W niniejszym artykule omówimy główne różnice pomiędzy Rank Math a Yoast SEO. Praca nad optymalizacją Onpage SEO wiąże się z wieloma zadaniami, które mamy do wykonania. Czasem jest ich tak wiele, że do ich realizacji potrzebujemy szerokiego wachlarza narzędzi. Istnieją również płatne narzędzia zewnętrzne, które mogą być używane w połączeniu z WordPress, aby zoptymalizować stronę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Które z tych dwóch narzędzi SEO jest lepsze? Które przynosi lepsze efekty? Przeczytaj to porównanie i wyciągnij własne wnioski.

Co to jest Yoast SEO?

To narzędzie Onpage SEO ma ponad milion instalacji operacyjnych w różnych witrynach, pomagając tysiącom lojalnych użytkowników w pozycjonowaniu w wyszukiwarkach. Zapewnia pomoc w kontroli adresów URL, mapach witryn, korekcie słów kluczowych, audycie seo i nie tylko.

Wszystkie te narzędzia, dodane do kontroli widoczności przed publikacją i indeksowania treści, takich jak kategorie i bułka tarta, sprawiły, że to półdarmowe narzędzie stało się królem rynku .

Co to jest Rank Math?

Z drugiej strony mamy w swoich rękach Rank Math, który na razie pozostaje darmowy i który ma między innymi cechy jakich można by się spodziewać po tego typu narzędziu do kontroli Onpage, który ma również przyjazny design i możliwość zarządzania dużą ilością informacji i docelowych słów kluczowych, ze zoptymalizowaną i lekką strukturą.

Ponieważ istnieje na rynku od niedawna, poleca go niejeden ekspert SEO i zyskuje coraz większą popularność.

Rank Math a Yoast SEO

Zaczniemy od oceny podstaw tych narzędzi, dlatego często są one wybierane zamiast indywidualnych alternatyw.

Ranking Math vs Yoast: Instalacja

Uruchomienie narzędzia jest pierwszym kontaktem użytkownika/wtyczki i może być powodem, dla którego jesteśmy zachwyceni lub decydujemy się na przejście na pierwszą realną alternatywę. W tym przypadku oba są dość dopracowane.

8-etapowy proces weryfikacji przez Yoast i 5-etapowy proces weryfikacji przez Rank , które koncentrują się na różnych aspektach.

Punkt na korzyść Rank, który umożliwia natychmiastową konfigurację Search Console i kolejny punkt dla jego przeciwnika, który dba o zbieranie danych o widoczności i doświadczeniach użytkowników.

Ranking Math vs Yoast: ustawienia i pulpit nawigacyjny

Interfejs Rank Math vs Yoast SEO jest na pierwszy rzut oka bardziej przyjazny , w którym trzeba szukać w mniej intuicyjny sposób niektórych zaawansowanych ustawień. Chociaż nie uniemożliwia to używania, jest to niezręczny przedmiot dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Ranking Math vs YoastSEO: słowa kluczowe

Jest to jeden z głównych powodów, dla których szukamy tego typu wtyczek WordPress SEO. Możliwość analizy docelowych słów i treści pod kątem czytelności i aspektów technicznych jest stała w obu narzędziach.

Z jednej strony Yoast SEO ma sugestie ściśle związane z pisaniem treści i obsługą kontroli słowa kluczowego lub Long tail w wersji darmowej. Z drugiej strony Rank Math optuje za ogromną kontrolą słów kluczowych i możliwością obsługi synonimów, z sugestią słów opartą na uzupełnieniu Google. W tym przypadku istnieje wyraźny zwycięzca w stosunku do darmowej wersji Yoast SEO vs Rank Math.

Yoast vs Rank Math: Widoczność

Kontrola linków w mediach społecznościowych i widoczności w SERWISACH to kolejny ważny punkt w porównaniu tych narzędzi. Yoast SEO ze swojej strony przykłada dużą wagę do edycji Snippet i wykorzystuje go w ogólnej ocenie strony, choć w wersji darmowej w ograniczonym stopniu.

Rank Math może, podobnie jak wersja premium swojego konkurenta, zadbać o bogatą zawartość , która jest niezwykle przydatna dla użytkowników i atrakcyjna dla wyszukiwarek, w tym przypadku za darmo.

Yoast vs Rank Math: Audyt SEO

Systemy audytu są niezwykle przydatne i występują w obu wariantach. Posiadanie innej krytycznej perspektywy SEO w sieci nigdy nie jest za dużo, ponieważ zagłębiamy się w SEO i odkrywamy własny sposób na sprawienie, by wszystko działało.

Yoast używa systemu kolorów, aby wskazać, czy jakikolwiek element w audycie podczas edycji stron jest zły (czerwony), sprawiedliwy (żółty) lub dobry (zielony).

Podczas gdy Math Rank wykorzystuje system punktacji (0-100) oraz system kolorów . Na głównym ekranie administratora możemy zobaczyć pełny raport z audytu SEO, który ilościowo znajdziemy również w jego menu w WordPressie.

Yoast vs Rank Math: Search Console

Czynnik ten jest często dyskutowany między użytkownikami jednego narzędzia a drugim, nawet jeśli nie ma prawdziwie transcendentalnego wpływu. Dodanie kodu śledzenia Search Console tylko podczas instalacji Rank Math vs Yoast SEO, którą należy wykonać ręcznie.

Jedyna różnica polega na tym, że Rank Math ma interfejs, który umożliwia bezpośrednie przeglądanie niektórych podstawowych raportów Google Search Console , które są dobre na pierwszy rzut oka, ale nie tak funkcjonalne, jak mogłoby się wydawać.

Yoast SEO a Rank Math: wydajność

Zgadzamy się, że na poziomie technicznym Rank Math działa na mniejszej liczbie linii programowania niż Yoast , co zapewnia mu większą prędkość, szczególnie na dużych stronach internetowych.

Inny

Pozostałe funkcje, takie jak mapy witryn, nie różnią się zbytnio i można je porównać do wersji premium Yoast SEO, więc w tym momencie możemy już mieć jasną wizję działania obu narzędzi.

Ranking Math vs Yoast SEO, który jest lepszy

Jeśli byliśmy spostrzegawczy, wiemy, że Rank Math jest silną konkurencją dla Yoast SEO w prawie wszystkich aspektach i znacznie przewyższa darmową wersję.

Ale panorama nieco się zmienia w przypadku wersji płatnej, co w połączeniu z dużą popularnością i wsparciem technicznym całkowicie wyrównuje konkurencję, dając Yoastowi lekki plus.

Z tego powodu zalecenie jest jasne, jeśli masz już płatną wersję w Yoast, po prostu zmiana przyniesie ci tylko więcej pracy w adaptacji i czasie. Jeśli korzystasz z darmowej wersji, zdecydowanie powinieneś przynajmniej przez chwilę spróbować użyć Rank Math i dokonać własnej oceny.

Zadzwoń