Przewodnik po profilu Twojej firmy w Google

HomeGooglePrzewodnik po profilu Twojej firmy w Google
Shpae
Shpae
Shpae

Darmowe narzędzie, które zwiększa widoczność i prezentuje Twoją firmę w migawce? To jest profil Google Business, znany też jako GBP (dawniej Google Moja Firma).

Optymalizacja GBP idzie w parze z optymalizacją witryny i strategii Google Ads. Podajesz jak najwięcej informacji o swojej firmie. Konfiguracja profilu firmy w Google jest prosta i daje ekscytującą możliwość wykorzystania lokalnej liczby wyszukiwań i docelowych odbiorców w wybranych lokalizacjach.

W naszym przewodniku pokazujemy krok po kroku, jak zoptymalizować i przygotować profil firmy Google do działania. No to ruszamy:

Czym dokładnie jest profil firmy w Google i dlaczego jest ważny?

Profil Firmy w Google to ważne narzędzie marketingowe, które pozwala zwrócić uwagę na Twoją firmę. Jakość informacji i kompletność Twojego profilu wpływają na widoczność Twojego wpisu.

Użytkownicy wprowadzają hasła do wyszukiwarki.

Algorytm Google bierze trafność, jakość informacji i regularną aktywność jako czynniki rankingowe. Bardzo ważne: bierze również pod uwagę bliskość. Jeśli Twoje konto w Profilu Firmy w Google jest odpowiednio utrzymywane, Google oceni Twoją firmę bezpośrednio w SERP.

W skrócie: zoptymalizowany profil poprawia widoczność i umożliwia ukierunkowane lokalne SEO.

Jakie informacje powinny znajdować się w profilu mojej firmy w Google?

Aktualizuj numery kontaktowe i dane strony internetowej . Jeśli dodasz swój numer telefonu i link do swojej witryny, pod nazwą Twojej firmy pojawią się przyciski umożliwiające użytkownikom bezpośredni kontakt z Tobą. Jeden plus za użyteczność i jeden za komunikację.

Zachowaj dokładne godziny pracy — Klienci odwiedzający Twoją firmę chcą od razu wiedzieć, kiedy mogą. Upewnij się, że informacje są zawsze aktualne, że podane są również godziny otwarcia w dni ustawowo wolne od pracy oraz że podane godziny odpowiadają godzinom podanym na Twojej stronie internetowej.

Wymień swoje produkty lub usługi i stwórz niestandardowe opcje. Google oferuje predefiniowane opcje produktów i usług oraz możliwość tworzenia własnych. Ponieważ Google przywiązuje dużą wagę do dokładności, wybory te są sprawdzane, zanim zostaną uwzględnione w profilu.

Dodaj wysokiej jakości zdjęcia i aktualizuj je. Obrazy ułatwiają znalezienie Twojej firmy i dają pierwszy wgląd w Twoją firmę. Google chce uczciwego, autentycznego wrażenia o Twojej firmie, więc odłóż loginy AdobeStock na inny dzień.

Zoptymalizuj profil firmy w Google pod kątem strategii SEO

Uwzględnij kategorię – większość wyszukiwań w Google odbywa się bez konkretnej firmy. Zwykle mają charakter spekulatywny i oparty na odkryciach: „Restauracje w Opolu”, „Optycy w pobliżu”, „Samochody”. Jeśli przechowujesz odpowiednią kategorię dla swojej firmy, współczynnik trafień dla zapytań dla określonych haseł wzrośnie.

Utwórz kanał postów – dodaj najnowsze i istotne wiadomości do swojego profilu. Tutaj możesz również ogłaszać i linkować posty na blogu opublikowane na Twojej stronie. Wpisy pojawiają się jako kanał karuzelowy w migawce profilu. Pokazują Google, że Twoja witryna jest aktywna i regularnie aktualizowana.

Odpowiadaj na recenzje i monitoruj je, zarówno pozytywne, jak i negatywne. W recenzjach potencjalni klienci starają się zbudować zaufanie do Twojej firmy. Chcą wiedzieć, jak reagujesz na informacje zwrotne i jakie doświadczenia mają inni.

Przypominamy, że zaufanie jest jednym z 3 podstawowych czynników algorytmu EAT.

Wniosek

Dobrze utrzymany profil firmy w Google pomoże Ci zwrócić uwagę na swoją firmę i przyciągnąć nowych klientów. Twój profil firmy w Google to łatwy sposób na zwiększenie liczby wyszukiwań lokalnych i kierowanie reklam do klientów w wybranych lokalizacjach.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.