Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

, ,

Pozycjonowanie w Mapach Google: 6 wskazówek, jak poprawić lokalne SEO Twojej firmy

Jeśli obecnie masz lokalną firmę , ale Twoi klienci nie mogą Cię znaleźć w Mapach Google , musisz uaktualnić. Pojawienie się w aplikacji Google maps jest niezbędne, aby pomóc Twojej firmie (zwłaszcza fizycznej) w osiągnięciu z jednej strony założonych celów biznesowych, az drugiej wspiąć się na najwyższe pozycje w Google. Ale jak pracujemy nad pozycjonowaniem w Mapach Google?

Jeśli jesteś trochę zagubiony i nie wiesz, jak rozpocząć pracę nad lokalnym SEO w Mapach Google , oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Posiadanie wpisu w Google Moja Firma: klucz do wszystkiego

Posiadanie profilu w Google Moja Firma to podstawa wszelkich lokalnych działań SEO na Mapach Google. Jeśli nie masz profilu, trudno będzie Cię znaleźć. Tworząc swój profil, możesz oferować klientom wszystkie informacje o swojej firmie : od najbardziej podstawowych informacji, znanych jako NAPW (nazwa, adres, telefon i sieć), po kategorie firmy, którą posiadasz, usługi, obszary, w których działają, stałe i specjalne godziny…

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad utworzeniem wpisu w Google Moja Firma, powinieneś wiedzieć, że mogą wystąpić dwa scenariusze :

  1. Twoja firma istnieje wcześniej, ponieważ Google już ją utworzyła i musisz ją zgłosić jako własną.
  2. Musisz utworzyć kartę od podstaw.

Google zawsze oferuje pomoc w obu przypadkach i jest to stosunkowo proste. Istnieje kilka sposobów, z różnych urządzeń iz różnymi systemami operacyjnymi. Oto link z wyjaśnieniem.

Sztuczki poprawiające pozycjonowanie w Mapach Google

Zadbaj o optymalizację swojej witryny

Witryna Twojej firmy to Twój list motywacyjny. Posiadanie schludnej karty Google Moja Firma nie jest zbyt przydatne, jeśli strona docelowa nie jest na tym samym poziomie. Ważne jest, aby pracować nad słowami kluczowymi, za pomocą których chcemy pozycjonować nasz biznes w Google i umieszczać je poprawnie i strategicznie w sieci.

 Sekcje takie jak tytuł, opis i dane, specjalny schemat dla LocalBusiness muszą zawierać wybrane przez Ciebie słowa kluczowe. Oprócz tego możesz umieścić mapę Google Maps w sekcji kontaktowej swojej strony internetowej, aby Google uznał ją za „ oficjalna strona Twojej firmy”. Zaktualizowana i zoptymalizowana strona internetowa to synonim dobrego pozycjonowania w Google .

Zdobądź opinie od swoich klientów

Opinie , które Twoi klienci zostawiają w Twoim profilu Google Moja Firma, pomagają Twojej firmie. Ponadto, jeśli otrzymujesz je w sposób ciągły i regularny, dają one jeszcze lepszy efekt. Należy zauważyć, że otrzymanie oceny od kogoś, kto nie jest zbyt regularny w ocenianiu firm w Mapach Google, to nie to samo, co otrzymanie dobrego komentarza zawierającego gwiazdki od Lokalnego przewodnika.

Lokalni przewodnicy są uznawani w społeczności Google, więc jeśli otrzymasz ocenę jednego z nich na swoim profilu Google moja Firma, będziesz piąć się w górę w wyszukiwarce. Upewnij się, że oceny zawierają słowa kluczowe związane z Twoją działalnością lub lokalizacją Twojej firmy. Na koniec nie zapomnij na nie odpowiedzieć (zarówno negatywne, jak i pozytywne) i zawsze staraj się dołączyć wezwanie do działania lub NAPW. Trzeba wykorzystać każdą okazję.

Nie zapomnij o Yellow Pages

Lokalne katalogi, takie jak Bing, Yelp, Foursquare czy Yellow Pages, to dobra strategia zwiększania widoczności i zwiększania wyników wyszukiwania w Mapach Google. Powinieneś wiedzieć, że jeśli zamierzasz zarejestrować się na tego typu platformie, NAPW, którą podajesz w tych katalogach, musi być zawsze taka sama, w przeciwnym razie Google nałoży na Ciebie karę. 

Jeśli to przeanalizujesz, Twoi klienci będą mieli nieco mylący obraz Twojej firmy, jeśli masz różne dane kontaktowe w zależności od katalogu, z którego korzystają. Decydując się na stworzenie profilu swojej firmy w tego typu poradnikach, konieczne jest dbanie o aktualność i spójność danych.

Fotografie: wspaniali sprzymierzeńcy w pozycjonowaniu

Im więcej wysokiej jakości zdjęć masz w Google Moja Firma, tym bardziej pomożesz swojej firmie wspinać się na pozycje w Mapach Google. Trzeba pamiętać, że pozycjonowanie w Google to jak długodystansowy wyścig i coś organicznego: lepszy jest stały rytm i jakość. Przesyłanie umiarkowanej liczby zdjęć co tydzień przyniesie więcej pożytku dla Twojego profilu Google Moja Firma niż przesyłanie dużego albumu ze zdjęciami co trzy miesiące.

Zastanawiasz się, jakie zdjęcia powinienem przesłać? Zdjęcia zespołu, produktów lub usług, infografiki, zdjęcia zadowolonych klientów… Pamiętaj: im wyższa jakość zdjęcia, tym lepsze pozycjonowanie. Wirtualne spacery z Google Business View, które obejmują zdjęcia 360 stopni, również przyczyniają się do poprawy organicznego pozycjonowania Twojej firmy w Google.

RRSS + Google Moja Firma

Sieci społecznościowe takie jak Instagram, Facebook czy Twitter posiadają opcję geolokalizacji. Jeśli Twój profil na Instagramie otrzyma polubienia lub jeśli Twoje posty zostaną udostępnione na Facebooku, zyskasz rozgłos i znaczenie, a Google to zauważy. 

Ponadto Google moja Firma oferuje możliwość tworzenia publikacji tak, jakby pochodziły z innego portalu społecznościowego i mogą zawierać tekst, obrazy i CTAS. Wykorzystaj je strategicznie, aby wygenerować większy ruch na swojej stronie, blogu, sklepie internetowym… Istnieją różne rodzaje publikacji, więc wybierz tę, która najlepiej pasuje do Twojej firmy.

Lokalny link building

Oprócz powyższych punktów nie można zapomnieć o jednym z najważniejszych w lokalnym SEO: budowaniu linków . Strona internetowa z wysokiej jakości treścią wygeneruje linki, które będą udostępniane. Ta strategia zawsze pomaga nadać Twojej witrynie autorytet w oczach Google i pomoże Ci piąć się organicznie w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcesz wypromować swój profil w Google Moja Firma, powinieneś postawić na link building lokalny, koncentrując się na lokalizacji.Jak to zrobić? Linki przychodzące do Twojej witryny z ważnych lokalnych katalogów, przewodników po miastach lub czasopism z branży, w której działasz, które cieszą się pewnym uznaniem, to opcje, które należy wziąć pod uwagę i promować.

Zadzwoń