L O A D I N G

Pozycjonowanie SEO vs. kampanie reklamowe

HomeSEOPozycjonowanie SEO vs. kampanie reklamowe
Shpae
Shpae
Shpae

Kilka dni temu klient powiedział nam o swoich wątpliwościach związanych z wyborem między SEO a kampanią reklamową mającą na celu poprawę pozyskiwania klientów.

Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak rodzaj produktu, który chcesz sprzedać lub oferowana usługa. Ale zacznijmy od podstaw.

Jak dać się znaleźć w Internecie?

Ponad 90% interakcji z Internetem rozpoczyna się od wyszukiwarki (Google, Bing itp.). Teraz, jeśli Ty lub Twoja firma nie pojawia się w wynikach wyszukiwania, jak użytkownicy mają Cię znaleźć? W większości przypadków nie.

Oczywiście można to natychmiast rozwiązać! Bycie odnalezionym to coś, co można kupić.

Płatne wyszukiwanie: czym są kampanie reklamowe

Płatne wyszukiwanie, znane również jako PPC (pay per click), to taktyka marketingowa, w której płacimy za umieszczenie reklam na stronie wyników Google lub pomiędzy „zwykłymi” postami w mediach społecznościowych. Reklamy te działają na zasadzie „płatności za kliknięcie”, co oznacza, że ​​płacimy tylko za kliknięcie reklamy.

To obiecuje szybką odpowiedź. Możesz skonfigurować kampanię i monitorować wyniki, aby dowiedzieć się, co działa, a co nie. I natychmiast zobaczysz, że odwiedzający wchodzą na Twoją stronę.

Brzmi dobrze? Jest, ale ma pewne wady. Po pierwsze: koszty. Jeśli działasz w konkurencyjnym sektorze, może to być bardzo kosztowne. Cena 40 zł, 100 i więcej za kliknięcie nie jest rzadkością w przypadku bardzo konkurencyjnych słów kluczowych.

Trzeba bardzo uważnie patrzeć:
Ile sukcesów (sprzedane produkty, pozyskani nowi klienci…) osiągasz dzięki kampanii? Czy w końcu tracisz pieniądze?

To samo dotyczy mediów społecznościowych. Jeśli odmówisz zapłaty, zaangażowanie w Twoje treści prawdopodobnie spadnie.

SEO z drugiej strony oznacza bezpłatny i powtarzający się ruch. W przeciwieństwie do Twittera, gdzie tweet może wygenerować ruch na dzień lub dwa, lub płatnego wyszukiwania, gdzie każde kliknięcie kosztuje, SEO może zapewnić stały ruch przez miesiące lub lata po tym, jak opublikujesz coś na swojej stronie.

SEO: Optymalizacja strony internetowej w taki sposób, aby pojawiała się naturalnie w wynikach wyszukiwania

Search Engine Optimization (SEO) to proces optymalizacji Twojej strony internetowej, aby pojawiała się w organicznych wynikach Google i Bing.

Najtrudniejsze w SEO jest to, że nie możesz zapłacić za pojawienie się. Google i inni mają algorytmy, które obliczają jakość i trafność Twojej strony i odpowiednio ją klasyfikują.

Dlatego duża część SEO polega na ustaleniu, co wyszukiwarki uważają za ważne, a następnie odpowiedniej optymalizacji witryny.

Zalety i wady SEO

Jakie są zalety i wady SEO? Po pierwsze: SEO na dłuższą metę jest znacznie tańsze! Co prowadzi nas bezpośrednio do największej wady: SEO wymaga czasu. Istnieje wiele wyrafinowanych technicznych SEO, które starannie umieszczamy na wszystkich naszych stronach internetowych, ale w pewnym momencie najważniejsza jest treść.

Algorytm Google skupia się na bogactwie Twoich treści. SEO to sposób na upewnienie się, że wyszukiwarki mogą zrozumieć, o czym jest Twoja strona, że ​​zawiera wysokiej jakości, aktualne informacje i że odpowie na pytanie, które użytkownik miał na myśli.

Przede wszystkim Twoja strona internetowa musi być nienaganna. Atrakcyjny, szybki, dostępny, oczywiście zoptymalizowany pod kątem wszystkich urządzeń i bezpieczny. Nie będziemy wchodzić w szczegóły tego, co to wszystko pociąga za sobą, tylko to: wiemy wszystko na ten temat i jeśli nam zaufasz, Twoja witryna będzie znacznie lepsza niż wszyscy Twoi konkurenci.

Następnie musisz napisać pierwszą treść. Po utworzeniu tego fundamentu kolejnym krokiem jest zademonstrowanie wyszukiwarce, że nasza witryna spełnia ich wysokie kryteria. To wymaga czasu. W bardzo prostych słowach: Google i inne wyszukiwarki będą teraz wielokrotnie nas odwiedzać i przeglądać naszą witrynę, a także obserwować, w jaki sposób ich użytkownicy wchodzą w interakcje z naszą witryną. Czy wydaje im się, że znajdują to, czego szukają?

Z grubsza można przyjąć, że wstępne pozycjonowanie trwa od dwóch do sześciu miesięcy. Ale kiedy już przychylimy się do wyszukiwarki, będzie ona znacznie szybciej polecać przyszłe treści swoim użytkownikom.

To prowadzi nas do następnej korzyści: możesz nauczyć się wykonywać niektóre niezbędne prace .
Aby dobrze sobie radzić w wyszukiwaniu, potrzebujesz specjalistycznych treści.

Potrafimy wyjaśnić najlepszy sposób strukturyzowania i formułowania treści w sieci. Prosty interfejs użytkownika ułatwia publikowanie artykułów w dowolnym momencie.

Chętnie będziemy regularnie proponować nowe artykuły, a jeśli brakuje Ci czasu, zajmiemy się tworzeniem treści.

Połącz oba światy: SEO i płać za kliknięcie w tandemie

Wiele firm korzysta jednocześnie z SEO i PPC, ponieważ naprawdę się uzupełniają.

Czy właśnie opublikowałeś post? Czy masz atrakcyjny i krótki produkt lub wydarzenie, które ma się wkrótce odbyć? Uruchom reklamy na Facebooku, Instagramie czy Twitterze, aby dotrzeć do jak największej liczby zainteresowanych osób.

Zwykle nie polecamy kampanii w samym Google, ponieważ cały nasz wysiłek wkładamy w naturalne czynniki pozycjonowania.

Ważne jest, aby szczegółowo przestudiować każdy projekt, ponieważ nie ma sztywnych zasad, ponieważ każdy klient jest inny.

Rekomendujemy właśnie to: postaw na SEO i uzupełnij je o konkretne reklamy w sieci. Będziemy monitorować wyniki i mamy nadzieję, że znacznie poprawimy Twój sukces.

Post Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.