Pozycjonowanie SEO: Różnice między White Hat i Black Hat SEO

HomeSEOPozycjonowanie SEO: Różnice między White Hat i Black Hat SEO
Shpae
Shpae
Shpae

Coraz ważniejsza staje się obecność w wyszukiwarkach, a przede wszystkim dobre pozycjonowanie SEO . Dzięki temu strona internetowa lub e-commerce będzie obecna na najwyższych pozycjach Google.

Ale jak sprawić, by pojawiały się na pierwszych pozycjach, gdy użytkownik przeprowadza wyszukiwanie? Odpowiedź jest jasna: trzeba mieć strategię pozycjonowania SEO. Dzięki temu witryna zostanie zoptymalizowana pod kątem robotów wyszukiwarek, a użytkownicy będą mieli lepsze wrażenia podczas przeglądania witryny.

Pozycjonowanie SEO, czy wszystko jest dozwolone?

Techniki stosowane w celu uzyskania dobrego pozycjonowania SEO ewoluują niemal bez przerwy . Są czynniki, które działały kilka lat temu, a które dziś są mało istotne. Najbardziej skrajnym przypadkiem jest ten, w którym technika SEO zmienia się i jest karana przez Google.

Wydaje się więc, że techniki SEO są dynamiczne i zmieniają się wraz z ulepszeniami i aktualizacjami algorytmów. Wszystkie te aktualizacje mają na celu uczynienie algorytmu tak zaawansowanym, jak to tylko możliwe.

Dlatego nie wszystko jest dozwolone i trzeba bardzo uważać na wytyczne , które wprowadza Google . To sprawi, że nasza witryna będzie się dobrze pozycjonować i będzie bezpieczna przed przerażającymi karami Google.

White Hat i Black Hat SEO, jaka jest między nimi różnica?

Istnieje wiele technik, które można zastosować w strategii SEO. Część z nich kieruje się wytycznymi i wzorcami, które zaleca samo Google. Jednak są też techniki, które nie są zgodne z tym, co rekomenduje Google i tu pojawiają się koncepcje White Hat i Black Hat SEO .

Ale tak naprawdę, co powinniśmy rozumieć przez te dwa pojęcia? Wyjaśniam ci to w tym artykule. Zaczynajmy!

SEO Białego Kapelusza

Zacznijmy od omówienia White Hat SEO. To znaczy o technikach, które Google zatwierdza i które chce, aby strony internetowe pojawiały się w jego rankingu.

Wszystkie te techniki koncentrują się na użytkowniku , a tym, czego szukają i zamierzają, jest poprawa doświadczenia użytkownika podczas przeglądania strony internetowej.

Stosowanie technik White Hat SEO to gwarancja , że ​​robisz to dobrze dla wyszukiwarek, więc nawet jeśli wyniki nie pojawią się od razu, to w dłuższej perspektywie pozycjonowanie strony będzie lepsze i będzie mniejsze ryzyko nałożenia kary przez Google.

Ale co tak naprawdę składa się na SEO White Hat? Tworzą go trzy główne czynniki:

  • Projekt : bardzo ważne, aby mieć responsywny projekt, który dostosowuje się do każdego rodzaju urządzenia.
  • Treść : oryginalna, niepowtarzalna i stanowiąca wartość dodaną dla użytkownika .
  • Kod : bardzo ważne jest, aby kod był widoczny dla wyszukiwarek tak wyraźnie, jak to możliwe.

SEO w czarnym kapeluszu

Black Hat SEO obejmuje wszystkie te techniki , których wszystkie wyszukiwarki odradzają . Oznacza to, że są to techniki, które według wyszukiwarek nie powinny być stosowane. Czemu? Zasadniczo dlatego, że nie zapewniają najlepszego doświadczenia użytkownika i szkodzą jakości wyszukiwania przez wyniki, które nie dodają wartości.

To, czego naprawdę szukają tego typu techniki, to sprawienie, by strona internetowa pojawiała się na najwyższych pozycjach wyszukiwania za pomocą „sztuczek”, które „oszukują” wyszukiwarki , że tak powiem.

To prawda, że ​​czasami tego typu techniki dają szybsze rezultaty niż techniki akceptowane przez wyszukiwarki, ale… wielkim niebezpieczeństwem, jakie stwarzają, jest to, że gdy tylko wyszukiwarki wykryją tego typu oszukańcze działania, nakładają karę na witrynę i jego pozycja w rankingu gwałtownie spada.

Cierpienie tego typu kar ze strony wyszukiwarek stanowi problem pod względem autorytetu, ruchu i widoczności witryny. Może to być okropne, jeśli mówimy o sklepach internetowych lub stronach usług. Otóż ​​przestań pojawiać się na pierwszych pozycjach, drastycznie zmniejsz liczbę konwersji.

Ponadto nakłonienie Google do usunięcia naszego zakazu może być długim i żmudnym procesem . I chociaż można to zrobić, odzyskanie autorytetu zajmie długą drogę, zanim uzyskasz wyniki.

Jakie techniki są zawarte w Black Hat SEO? Do najczęściej stosowanych technik należą:

  • Niewłaściwe użycie słów kluczowych.
  • Link Building bez wyjątku.
  • Używanie zduplikowanych treści.

Czym różni się White Hat SEO od Black Hat SEO?

Cóż, tak, muszę ci powiedzieć, że pomiędzy dwiema już wyjaśnionymi technikami pozycjonowania SEO jest coś, co jest znane jako Grey Hat SEO. Ale czym jest Grey Hat SEO ?

Jest to trzeci zestaw technik, który wykorzystuje w określonych momentach oraz w nadzorowany i kontrolowany sposób wykorzystanie technik Black Hat . Co osiąga się za pomocą tego typu strategii? Cóż, w zasadzie osiąga się poprawę pozycjonowania w odpowiednim czasie .

Ale strzeż się! Korzystanie z tego typu techniki wiąże się również z ryzykiem . Pamiętaj, że Google coraz lepiej wykrywa stosowanie tego typu strategii i nawet jeśli uwzględniłeś tylko złą praktykę, Google nałoży kary tak samo.

Jako osobista rekomendacja, jeśli nie jesteś wielkim koneserem algorytmu Google, nie używaj technik Black Hat ani Gray Hat SEO . Skoncentruj się jednak na przestrzeganiu wytycznych zalecanych przez Google . W ten sposóbo siągniesz wolniejszą i bardziej progresywną poprawę pozycjonowania SEO w czasie i nie poniesiesz żadnej kary. Zacznij więc pracować nad pozycjonowaniem SEO swojej strony internetowej!

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.