Poznaj wady i zalety bloga firmowego

HomeSEOPoznaj wady i zalety bloga firmowego
Shpae
Shpae
Shpae

W dzisiejszych czasach posiadanie bloga firmowego może być doskonałą strategią treści, jeśli chcesz, aby Twoja marka była znana. 

Ale, jak w przypadku każdej strategii, istnieją pewne wady, które należy wziąć pod uwagę, jeśli myślisz o stworzeniu bloga dla swojej firmy.

Dlatego przedstawiamy zestawienie zalet i wad posiadania bloga. 

Co to jest blog?

Jest to sekcja na firmowej stronie internetowej, która zawiera artykuły o tematyce związanej z branżą, której głównym celem jest informowanie i oferowanie przydatnych narzędzi klientom lub potencjalnym klientom. 

Możesz stworzyć bloga na dowolny temat, niezależnie od tego, czy masz sklep ze sprzętem sportowym, odzieżą, artykułami kosmetycznymi itp.

Zalety bloga firmowego

Łatwy w użyciu

Blog jest bardzo łatwy w użyciu, wystarczy pisać artykuły na tematy, które mogą zainteresować odbiorców, publikować je i aktualizować bloga. 

Jeśli nie masz czasu na ciągłe pisanie artykułów, możesz zlecić to zadanie innej osobie lub agencji digital marketingowej.

W rzeczy samej! Upewnij się, że mają kreatywne umiejętności pisania i wyszukiwania.

Popraw swoją pozycję w wyszukiwarkach

Dzięki dobrym strategiom marketingowym dla swojego bloga, umiejętności używania właściwych słów kluczowych, umieszczania przyciągających wzrok tytułów i ogólnie pisania treści zgodnie ze standardami SEO, możesz sprawić, że wyszukiwarki zapewnią Twojej stronie dobrą pozycję w rankingu.

Ponadto, dzięki ciągłemu publikowaniu treści, Twoja strona pozostanie aktywna, co oznacza, że ​​Google będzie ją częściej odwiedzać i brać pod uwagę niektóre intencje wyszukiwania.  

Niewątpliwie osiągnięcie pozycjonowania w sieci to jeden z głównych powodów tworzenia bloga firmowego.

Generuj wizyty na swojej stronie

Ludzie zawsze szukają interesujących ich informacji w Internecie. Dlatego jeśli publikujesz artykuły, które mogą zainteresować odbiorców, i aktualizujesz swojego bloga, może to być magnesem dla odwiedzających Twoją witrynę. Czas zatrudnić agencję do projektowania stron internetowych, jeśli nie masz jeszcze strony internetowej.

Każdy post na Twoim blogu zwiększa szanse, że ludzie znajdą Twoją stronę, ponieważ wyszukiwarki będą wiedzieć, że Twoja strona jest aktywna i pokażą ją większej liczbie osób.

Ponadto możesz udostępniać swoje artykuły na blogu w sieciach społecznościowych swojej firmy. W ten sposób Twoi obserwatorzy będą mogli czytać Twoje artykuły i udostępniać je w swoich sieciach społecznościowych. 

Twórz i/lub wzmacniaj relacje z klientami

Dzięki artykułom na Twoim blogu czytelnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o Twojej firmie, jej tożsamości i wartościach.

Jednocześnie uzyskują istotne informacje o branży. To da im poczucie, że Twoja firma jest dla nich wartością dodaną i wzbudzi większe zaufanie i lojalność wśród Twoich odbiorców.

Ponadto komentarze na Twoim blogu umożliwiają interakcję z Twoimi czytelnikami, co sprawia, że ​​jest to doskonały sposób na tworzenie i wzmacnianie relacji z klientami i potencjalnymi klientami. 

Pozycjonowanie w sektorze

Firma, która prowadzi bloga, na którym dzieli się przydatnymi informacjami i narzędziami dotyczącymi sektora, wykazuje zainteresowanie odbiorców. 

Jeśli konsekwentnie publikujesz artykuły, najprawdopodobniej zbudujesz lojalnych czytelników, którzy w końcu mogą stać się stałymi klientami. Ponadto Twoja opinia publiczna będzie postrzegać Twoją firmę jako eksperta w branży.

W tym sensie posiadanie bloga firmowego może dać przewagę nad konkurencją, ponieważ gdy ludzie będą mieli jakieś pytania lub będą potrzebować usługi związanej z Twoją branżą, zwrócą się na Twoją stronę internetową.

Chcesz tworzyć wysokiej jakości treści na swojego bloga firmowego? 

Dzielimy się pomysłami na treści, które możesz stworzyć na swoim blogu, jeśli chcesz, aby zajęła się tym nasza agencja. 

Wady posiadania firmowego bloga

Czas i koszt

Posiadanie bloga oznacza świetną inwestycję czasu, biorąc pod uwagę, że aby Twój blog odniósł sukces, musi być aktualizowany i aktywny. Zarówno w celu planowania treści, pisania artykułów, publikowania ich i aktualizacji w razie potrzeby. 

Dlatego, jeśli nie masz niezbędnego czasu, będziesz musiał zainwestować pieniądze w opłacenie osoby, która wykona te zadania za Ciebie.

W tym sensie ważne jest, aby ocenić swój budżet i rozważyć zalety i wady, jakie ta inwestycja może przynieść. Jednak zwróć uwagę na kolejny punkt, dotyczącego czasu potrzebnego na zwrot z inwestycji.

Strategia średnio/długoterminowa

Jeśli szukasz szybkiego sposobu na zwiększenie widoczności swojej marki, blog prawdopodobnie nie jest najlepszą opcją. 

Nie oznacza to, że nie może ci pomóc, ale jest to strategia średnio/długoterminowa, która wymaga dużo wytrwałości i cierpliwości.

Czytelnicy nie pojawią się z dnia na dzień, trzeba ich pozyskać ciekawymi i przydatnymi artykułami. Kiedy blog zacznie pracować, pozostanie z Twoją witryną internetową na długi czas i może okazać się znakomitym źródłem ruchu oraz wesprzeć Cię w kampaniach SEM.

Brak wiarygodności

Obecnie w Internecie istnieje wiele blogów o różnorodnej tematyce. Niestety, niektóre blogi publikują niezweryfikowane informacje, które okazują się błędne. 

To spowodowało, że niektórzy ludzie nie ufają informacjom znalezionym w Internecie. Szczególnie, kiedy starasz się na blogu firmowym spojrzeć obiektywnie na produkt lub usługę, zapewniając jednocześnie, że `to, co oferujesz, jest najlepszym wyborem.

Dlatego bardzo ważne jest, aby publikować informacje tylko z zaufanych źródeł i podkreślać źródła informacji, które zamierzasz udostępnić. A gdy piszesz na temat usług i produktów, które sam oferujesz, pokazuj je jako rozwiązanie problemu, z którym mierzy się klient, wykazując realne korzyści.

Może okazać się, że większa porcja szczerości, będzie dla Ciebie o wiele korzystniejsza, niż przysłowiowe lanie wody.

Wniosek

Posiadanie bloga firmowego ma więcej zalet niż wad, ale przed utworzeniem bloga dla Twojej firmy należy dokładnie ocenić każdą z nich. Jeśli uważasz, że możesz poradzić sobie z wadami, śmiało i przygotuj się na wszystkie korzyści, które odniesiesz dla swojej firmy.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.