Powody, dla których warto popracować nad pozycjonowaniem organicznym swojej strony internetowej

HomeSEOPowody, dla których warto popracować nad pozycjonowaniem organicznym swojej strony internetowej
Shpae
Shpae
Shpae

Pozycjonowanie organiczne składa się z zestawu technik, które koncentrują się na tym, aby strona internetowa naturalnie pojawiała się na pierwszych pozycjach wyszukiwania w SERPach Google.

W tym poście wymieniamy główne powody, dla których warto popracować nad pozycjonowaniem swojej strony, więc czytaj dalej do końca!

Czym jest pozycjonowanie organiczne?

Pozycjonowanie organiczne, nazywane przez niektórych pozycjonowaniem naturalnym lub pozycjonowaniem SEO ( ang. Searching Engine Optimization ), obejmuje szereg nieodpłatnych technik, których celem jest doprowadzenie strony internetowej do pierwszych miejsc w wynikach wyszukiwania Google.

Dlaczego warto inwestować w pozycjonowanie organiczne?

Jeśli nikt nie znajdzie Twojej firmy i internetu, to prawdopodobnie dlatego, że coś jest nie tak ze strategią pozycjonowania organicznego.

Musimy zrozumieć, że naturalne pozycjonowanie jest ważne dla strony internetowej, ponieważ w ten sposób udaje jej się osiągnąć pierwsze pozycje w wynikach wyszukiwania na słowa kluczowe powiązane z Twoimi produktami lub usługami, bez konieczności inwestowania w reklamę cyfrową, jak np. , płatność za kliknięcie Google AdSense.

Aby znaleźć się na szczycie, musisz zainwestować w plan pozycjonowania organicznego , który obejmuje doradztwo, hosting, narzędzia itp. 

Wszystkie działania mające na celu uzyskanie naturalnego pozycjonowania strony są częścią tego planu, czyli częścią strategii SEO zaprojektowanej i realizowanej przez zespół ekspertów. 

SEO jest ważnym filarem marketingu cyfrowego, którego celem jest pomoc w poprawie pozycjonowania strony internetowej, przyciągnięcie wysokiej jakości ruchu, który ostatecznie staje się szansą sprzedaży.

Korzyści z pozycjonowania organicznego

Dzięki pozycjonowaniu organicznemu Twoja marka osiągnie:

 • Większy autorytet i wiarygodność wśród odbiorców
 • Ogranicz inwestycje, ponieważ w średnim i długim okresie będziesz mógł obejść się bez budżetu przeznaczonego na reklamę cyfrową
 • Zwiększony ruch organiczny
 • Lojalność wobec grupy docelowej
 • Utrzymaj osiągnięte pozycje

Zalecenia do pracy nad pozycjonowaniem organicznym Twojej strony 

Istnieje kilka sposobów pracy nad pozycjonowaniem stron internetowych, są to: 

 • Techniki SEO On page (te, które są stosowane w celu ulepszenia sieci)
 • Techniki SEO poza stroną (działania wykonywane spoza sieci).

Następnie wyjaśnimy najistotniejsze techniki na stronie:

jakość treści

Konieczne jest pokazywanie treści wysokiej jakości, czyli takich, które są w 100% oryginalne, odpowiadają intencji wyszukiwania użytkownika i mają wartość dodaną.

Architektura witryny

Odnoszący się do sposobu, w jaki zorganizowane są informacje na stronie internetowej, tak aby były zrozumiałe dla użytkowników. 

Linki wewnętrzne mają ogromny wpływ na architekturę sieci, ponieważ pozwalają użytkownikowi przemieszczać się z jednego miejsca do drugiego w sieci.

Struktura adresu URL

Należy zadbać o to, aby struktura adresów URL była czysta i przejrzysta oraz aby zawierała również słowa kluczowe, za pomocą których ma się wyświetlać sieć. Z tego powodu powinieneś przeprowadzić badanie słów kluczowych w swoim sektorze.

prędkość ładowania

Strona musi ładować się szybko i musi być odpowiednio zoptymalizowana, aby odwiedzający do niej dotarli i pozostali, dopóki nie otrzymają odpowiedzi na nurtujące ich pytanie. 

doświadczenie użytkownika

Witryna musi oferować dobre wrażenia użytkownika. Odnosi się to do faktu, że musi oferować dobre przeglądanie z przejrzystymi i dobrze zaprezentowanymi menu, aby wyszukiwanie informacji było łatwe, optymalnie zorganizowane i dostosowane do urządzeń mobilnych, ponieważ większość wyszukiwań dla użytkowników jest obecnie dokonywana za pomocą urządzeń mobilnych.

strategia budowania linków 

Ważne jest, aby uruchomić odpowiednią strategię link buildingu, czyli umieszczać linki wewnętrzne w obrębie bloga, a także zewnętrzne, tak aby cytowały Cię inne serwisy z „autorytetem dla Google”.

SEO poza stroną 

Celem Off page SEO jest generowanie linków do sieci z zewnątrz, czyli z innych stron. Aby uzyskać zewnętrzny link do sieci, możemy wykonać następujące czynności:

 • Zarejestruj się w katalogach stron związanych z naszą tematyką 
 • Komentuj na innych stronach 
 • Publikować treści na blogach innych osób, które prowadzą do naszej witryny
 • Udostępniaj wysokiej jakości treści, abyśmy byli punktem odniesienia w naszej branży, aby każdy chciał dobrowolnie linkować. Dobrze wykonana praca pozostawia dobre rezultaty!

Szyte na miarę strategie pozycjonowania SEO

Chociaż pozycjonowanie w naturalny, organiczny sposób nie jest czymś, co można uzyskać w kilka dni, to można je osiągnąć, o ile masz know-how do wdrożenia dobrej strategii SEO.

Ale nie martw się, jeśli nie masz wystarczającej wiedzy, aby poprawić pozycjonowanie organiczne swojej witryny, narzędzi lub doświadczenia, wyślij do nas wiadomość , a my opracujemy plan, dzięki któremu Twoja marka będzie mogła pojawiają się w pierwszych miejscach wyszukiwania w Internecie. Zespół ekspertów waszkiewicz.media jest właściwym zespołem do pracy nad Twoim pozycjonowaniem.

Post Comment

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.