L O A D I N G

Porównanie 13 najlepszych systemów Open Source CMS

HomeCMSPorównanie 13 najlepszych systemów Open Source CMS
Shpae
Shpae
Shpae

Jeśli chcesz prowadzić stronę internetową lub sklep internetowy, powinieneś pomyśleć o systemie zarządzania treścią (CMS) . Ponieważ to praktyczne oprogramowanie ułatwia tworzenie i zarządzanie własną witryną internetową . Z tego artykułu dowiesz się, jakie warianty są dostępne i jakie są najlepsze CMSy open source .

Co to jest prosty CMS?

Prosty system zarządzania treścią można zwykle skonfigurować bez wiedzy programistycznej. Dzięki oprogramowaniu w każdej chwili możesz wprowadzać, zarządzać i wymieniać treści w serwisach, sklepach czy portalach .

Częścią klasycznego CMS jest zintegrowana baza danych , w której przechowywana jest cała zawartość. Innym formatem jest płaski plik CMS : Tutaj cała zawartość jest przechowywana jako proste pliki na serwerze i może być edytowana w edytorze. Dzięki temu są łatwe w użyciu, bardzo wydajne i nie wymagają systemu baz danych. Ponadto systemy open source cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością .

Jakie są zalety CMS typu open source?

System open source to bezpłatne oprogramowanie, które można bezpłatnie pobrać i używać . Wokół prawie każdego CMS typu open source utworzyła się społeczność programistów, która aktywnie pracuje nad aktualizacjami i rozszerzeniami. Ponadto dostępnych jest wiele modułów, w większości bezpłatnych, oferujących rozbudowane funkcje.

Jednak w przypadku tego wariantu CMS ukryte koszty mogą szybko się sumować , w zależności od dostawcy . Ponieważ nawet jeśli CMS typu open source można pobrać za darmo, wdrożenie projektu strony internetowej, hostingu i konserwacji oraz aktualizacji oprogramowania może szybko stać się kosztowne. Dlatego: miej oczy szeroko otwarte przy wyborze dostawcy!

Przegląd 14 najlepszych systemów CMS

Naprawdę nie brakuje otwartych systemów CMS . Aby pomóc Ci wybrać oprogramowanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, zestawiliśmy ze sobą 14 naszych ulubionych.

1. Contao

CMS Contao oferuje szeroki zakres funkcji i posiada wiele rozszerzeń. Jest to wielojęzyczny, pozbawiony barier i obsługujący wiele witryn system z liczną społecznością programistów.

Jednak w przypadku złożonych projektów cierpi na tym przejrzystość systemu. Raczej nie nadaje się do tworzenia dużych społeczności internetowych z niezależną edycją online, ponieważ w tym przypadku należałoby zainstalować rozbudowane rozszerzenia.

Ceny : Zarówno licencja, jak i wsparcie są bezpłatne.

2.TYPO3

TYPO3 to popularny CMS dla stron i sklepów o dużym ruchu . System obsługuje wiele witryn: kilka stron internetowych i portali może być obsługiwanych za pomocą jednego zainstalowanego TYPO3. Złożone i wielojęzyczne projekty nie stanowią zatem problemu. Ponieważ jest używany głównie w regionie DACH, liczba cyberataków jest możliwa do opanowania.

Wadą jest to, że do wdrożenia i utrzymania systemu wymagana jest wiedza specjalistyczna TYPO3 i dlatego nie może być obsługiwany przez laików. Zmiany i aktualizacje zabezpieczeń są drogie, a społeczność programistów jest wciąż stosunkowo niewielka.

Ceny : Licencja jest bezpłatna. Umowy o poziomie usług dla priorytetowej obsługi klienta są dostępne od 200 euro miesięcznie.

3. WordPress

Jednym z najbardziej znanych i rozpowszechnionych systemów jest WordPress (w skrócie: WP). CMS jest idealny dla blogów, rozbudowanych stron internetowych i sklepów internetowych . Działa na prawie wszystkich dostawcach przestrzeni internetowej i oferuje niezliczone rozszerzenia (wtyczki) bezpłatnie.

Istnieje również bardzo duży wybór motywów (bezpłatnych i płatnych). Ponadto uzupełnienia można wprowadzać w niemal dowolnym miejscu kodu WP. Jednak ze względu na swoją popularność WordPress jest również celem większości ataków hakerów na całym świecie .

Ceny : Licencja WP jest bezpłatna. Mogą jednak obowiązywać koszty wsparcia i wtyczek

4. Drupal

Modułowa struktura Drupala pozwala na bardzo indywidualne dostosowania i rozszerzenia . System oferuje kategoryzację treści opartą na słowach kluczowych, dzięki czemu idealnie nadaje się do dużych stron internetowych . Ponadto dostępnych jest wiele bezpłatnych rozszerzeń, takich jak ankiety. CMS jest idealny dla portali internetowych lub platform społecznościowych zarządzanych przez kilka osób . Budowa wielojęzycznych stron internetowych jest również możliwa dzięki Drupalowi.

Szczególnie praktyczne: za pomocą CMS można zarządzać kilkoma domenami. W tym celu należy jednak odpowiednio skonfigurować serwer DNS, co wymaga wiedzy programistycznej.

Drupal oferuje kilka motywów dla wymagających projektów. Ponadto nie jest łatwy w obsłudze dla laików , a rozbudowa systemu jest skomplikowana i czasochłonna.

Ceny : Drupal ma darmową licencję. W zależności od wielkości projektu mogą wystąpić koszty rozbudowy lub konserwacji.

5. Joomla

Joomla jest łatwa w użyciu bez znajomości CMS . Jest idealny do dynamicznych stron internetowych i wyników z licznymi wtyczkami. Jednak wiele z nich jest płatnych. Wadą jest to, że aktualizacje można przeprowadzać tylko ręcznie, a zatem są one czasochłonne.

Ceny : Licencja jest bezpłatna, rozszerzenia są płatne.

6. Redaxo

Dzięki Redaxo użytkownicy otrzymują łatwy w użyciu CMS. Dzięki modułowej budowie nadaje się również do rozległych projektów. Dużym plusem jest to, że został dotknięty kilkoma cyberatakami. Powód: Redaxo jest wciąż stosunkowo mało znane. Jednak wokół CMS-a utworzyła się już aktywna społeczność , która regularnie wprowadza rozszerzenia na rynek. Niestety CMS nie może zaoferować jednej rzeczy: nie ma gotowych motywów (poza wersjami demonstracyjnymi).

Ceny : Licencja jest bezpłatna, niektóre dodatki są płatne. Projekt motywu może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

7. papaya CMS

Papaya CMS obsługuje wiele domen i jest wyposażony w wiele modułów (takich jak fora, kalendarze i formularze zwrotne). Chociaż system jest bardzo potężny, jest również dość skomplikowany i trudny w użyciu dla laików.

Ceny : Licencja jest ogólnodostępna, specjalne rozszerzenia są płatne.

8. Jekyll

Jekyll to dobry wybór dla użytkowników, którzy szukają łatwego w użyciu CMS-a do blogów i statycznych stron internetowych . System działa bez bazy danych i nie wymaga regularnych aktualizacji .

Społeczność programistów jest dość mała i dostępnych jest tylko kilka motywów i wtyczek . Interfejs graficzny należy zainstalować za pośrednictwem dostawców zewnętrznych.

Ceny : Jeykill ma darmową licencję, motywy są płatne.

9. OpenCart

OpenCart to darmowy i łatwo konfigurowalny system CMS o otwartym kodzie źródłowym . Dzięki ponad 13 000 modułów i motywów oprogramowanie można w dużym stopniu dostosować.
OpenCart został stworzony z myślą o sklepach internetowych i umożliwia zarządzanie wieloma sklepami z jednego pulpitu nawigacyjnego .

Ceny : OpenCart można bezpłatnie pobrać i rozszerzyć o bezpłatne lub płatne dodatki.

10. Microweber

CMS Microweber jest szczególnie przydatny dla MŚP. Można go łatwo obsługiwać metodą „przeciągnij i upuść ” i jest odpowiedni dla stron internetowych, blogów i sklepów internetowych . Jednak liczba szablonów i modułów jest ograniczona.

Ceny : Microweber można pobrać bezpłatnie.

11. OpenCMS

Główną zaletą OpenCMS jest łatwość obsługi . Jeśli chcesz korzystać z systemu z kilkoma pracownikami, ten dostawca jest dobrym wyborem, ponieważ role i uprawnienia można szeroko przypisywać w tym CMS. Jest również szczególnie odpowiedni do zakładania intranetów .

Ceny : Nie ma kosztów licencji i wielu rozszerzeń.

12. Plone

Wysokie standardy bezpieczeństwa, wiele funkcji i rozszerzeń oraz intuicyjny interfejs użytkownika to atuty Plone . Ze względu na swoją mnogość funkcji CMS nie nadaje się do prostych stron i blogów . Ponadto wybór swobodnie dostępnych motywów jest ograniczony.

Ceny : Plone ma bezpłatną licencję, zewnętrzni usługodawcy mogą ponosić koszty.

13. Neos

CMS Neos doskonale sprawdza się w redakcjach internetowych . Interfejs użytkownika jest szczególnie przyjazny dla użytkownika, ponieważ edycję można przeprowadzić bezpośrednio na stronie internetowej. Kolejną zaletą jest wiele funkcji, które są dostępne jako rozszerzenie. Neos jest niepraktyczny tylko do edycji sliderów, ponieważ jest dość czasochłonny.

Ceny : Licencja i rozszerzenia są bezpłatne.

Wniosek: Najlepsi dostawcy CMS typu open source

Prezentowane Open Source CMS mają różne formaty i ukierunkowania. Dlatego warto wybrać CMS , który jest dostosowany do odpowiednich potrzeb . Na przykład, jeśli chcesz założyć sklep internetowy, szczególnie odpowiednie są systemy takie jak bezpłatny WordPress i OpenCart.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.