Pisanie SEO: 10 kluczy do pozycjonowania witryny

HomeCopywritingPisanie SEO: 10 kluczy do pozycjonowania witryny
Shpae
Shpae
Shpae

Pisanie SEO staje się wielkim wyzwaniem dla firm, które nie wiedzą, jak sprawić, by ich strona internetowa pojawiła się w Google. 

Pisanie treści i ich poprawna adaptacja do algorytmów wyszukiwarek jest głównym kluczem do rozwiązania tego problemu.

Aby uczynić to bardziej przystępnym cenowo, pokażę Ci 10 kluczowych wskazówek, dzięki którym pisanie treści SEO dla Twojej witryny sprawi, że znajdziesz się na szczycie Internetu:

 1. Określ, kim są Twoi odbiorcy docelowi i jakie są ich zamiary wyszukiwania.
 2. Przeanalizuj i wybierz główne słowo kluczowe.
 3. Analizuj konkurencję.
 4. Struktura treści.
 5. Optymalizuj zasoby
 6. Użyj własnych obrazów lub obrazów z banków wolnych od praw autorskich.
 7. Ważna jest również długość treści.
 8. Zoptymalizuj metadane.
 9. Użyj narzędzi seo do wsparcia swojej pracy. 
 10. Ma profesjonalistę z Marketing cyfrowy.

Następnie wyjaśnię, jak wykorzystać te wszystkie enklawy i wykorzystać narzędzie, które daje nam Internet, aby rozkręcić nasz biznes za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Pisanie SEO pozwala nam zarabiać na naszych treściach za darmo, dlatego niezbędna jest wiedza, aby przeprowadzić dobry rozwój.

Pisanie SEO 10 kroków do jego wykonania:

1. ANALIZA PUBLICZNOŚCI DOCELOWEJ

Zanim zaczniesz pisać SEO, ważne jest, aby określić, jaka jest nasza grupa docelowa lub obiektywna. Jest to pierwszy krok do rozważenia rodzaju treści SEO, które powinniśmy włączyć do naszej witryny.

Ponadto ustalenie, jaki jest zamiar wyszukiwania tego typu użytkowników, jest niezbędne, aby zacząć kształtować nasze pomysły. 

Jeśli internauta nie wie, jak mierzyć odwiedziny na stronie, to trzeba wiedzieć, że będzie szukał szybkiej i profesjonalnej odpowiedzi na ten problem.

2. WYBÓR SŁÓW KLUCZOWYCH LUB SŁÓW KLUCZOWYCH

Wybór głównego słowa kluczowego w piśmie SEO to kolejny krok. W tym procesie możemy sobie pomóc darmowymi narzędziami, takimi jak semrush , które pokazują nam liczbę wyszukiwań i konkurencję słów kluczowych.

Liczba wyszukiwań zależy od naszego celu , ponieważ posiadanie najwyższego procentu niekoniecznie jest konieczne, ale wystarczające, aby przyciągnąć wartościowych użytkowników z możliwością zwiększenia naszego współczynnika konwersji.

Możemy wybrać grupę słów, która spełnia cel wyszukiwania naszych tekstów SEO, główny musi powtarzać się między 1% a 2% , podczas gdy pozostałe mogą być powtarzane mniej razy.

3. BADANIE KONKURSU

Zbadanie, w jaki sposób konkurencja podchodzi do słowa kluczowego, może pomóc nam zorientować się w pisaniu SEO , ale nigdy nie powinniśmy kopiować struktury ani treści, ponieważ Google może wykryć zduplikowane treści i może je ukarać.

Ponadto możemy również skorzystać z tej analizy, aby uzyskać pomysły na przyszłe treści i słowa kluczowe, aby rozszerzyć nasze treści o pisanie SEO.

4. STRUKTURYZUJ TREŚĆ

Nagłówek lub nagłówki są bardzo ważne w tekstach zoptymalizowanych pod SEO, ponieważ jeśli chcemy pozycjonować się w Google i pojawiać się w wynikach wyszukiwania, będziemy musieli uporządkować nasz tekst SEO za pomocą Hs.

Pojawienie się głównego słowa kluczowego w nagłówkach jest niezbędne, aby algorytmy wyszukiwania osiągnęły nasz cel i abyśmy mogli czerpać korzyści z content marketingu.

Ponadto należy pamiętać, że słowo kluczowe musi pojawić się w tytule głównym i zdecydowanie zaleca się dodanie go w pierwszym akapicie.

Słowo kluczowe musi pojawić się w tytule głównym, aby poprawić pozycjonowanie SEO.

5. OPTYMALIZACJA OBRAZU I WIDEO

Aby witryna była optymalizowana, musi zawierać obrazy i filmy, które nie ważą zbyt wiele.

Szybkość ładowania jest podstawowym wymogiem, który należy wziąć pod uwagę przy pisaniu SEO, ponieważ Google bardzo poważnie traktuje optymalne wrażenia użytkownika. Strona o dużej wadze, której załadowanie zajmuje dużo czasu, nie będzie działać.

Dlatego kompresja plików jest dobrą alternatywą dla seo edytora.

6. KORZYSTAJ Z WŁASNYCH ZASOBÓW LUB NIE OBJĘTYCH PRAWAMI AUTORSKIMI

Kiedy kultywujemy pisanie treści, czynnikiem prawnym, który należy wziąć pod uwagę, jest pochodzenie obrazów, które zamierzamy wykorzystać.

Przepisy prawa stanowią, że nie możemy publikować zasobów, które nie są naszą własnością lub nie mają wpisu do swobodnego użytku. Z tego powodu tworzenie własnych infografik lub pozyskiwanie ich z banków zdjęć , takich jak pixabay czy pexels , nie może zapewnić wysokiej jakości podczas pisania tekstu i jego układu.

7. TEKSTY OPTYMALIZOWANE POD kątem SEO NIE POWINNY BYĆ BARDZO KRÓTKIE ANI BARDZO DŁUGIE

Google lubi, gdy teksty zawierają informacje w jasny, uporządkowany i kompletny sposób. Ponadto doświadczenie użytkownika jest również optymalizowane pod kątem czasu czytania.

Z tego powodu pisanie tekstów pod kątem SEO musi mieć rozszerzenie, które zapewnia wszystkie powyższe, zwykle waha się między 700 a 1500 słów.

Tak więc, gdy artykuł chce uzupełnić o dane, seo edytor może uwzględnić użycie wewnętrznych linków w seo na stronie. W ten sposób, gdy użytkownik kliknie, link przeniesie go do zewnętrznego okna, w którym będzie mógł uzupełnić informacje.

8. OPTYMALIZACJA METADANYCH

Metadane są istotną częścią, którą należy wziąć pod uwagę, aby pozycjonować nasze treści pod kątem SEO. Należą do nich tytuł meta i opis meta. 

 • Tytuł meta musi mieć od 45 do 65 znaków.
 • Metaopis nie powinien być dłuższy niż 160 znaków.

Ponadto konieczne jest dodanie głównego słowa kluczowego w obu elementach, aby napisać pełny tekst seo.

9. WSPIERAJ SWOJĄ PRACĘ NARZĘDZIAMI SEO

Wraz ze wzrostem wpływu marketingu cyfrowego pojawiły się niezliczone narzędzia SEO, które pomagają przeanalizować i ukończyć zadanie pozycjonowania strony internetowej.

Korzystne jest poleganie na tych, które dają nam oczekiwane rezultaty. Dlatego, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam do odwiedzenia bezpłatnych narzędzi seo.

10. KORZYSTAJ Z POMOCY PROFESJONALISTÓW

Jeśli mieści się to w twoich możliwościach, bardzo korzystna jest pomoc ekspertów w pisaniu SEO 

Copywriting i optymalizacja treści to jedne z wielu produktów i usług, które oferujemy w  waszkiewicz.media.  Dlatego, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami niezobowiązująco, a pomożemy Ci wynieść Twoją stronę na szczyty.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.