L O A D I N G

Najlepsze wtyczki WordPress

HomeWordPressNajlepsze wtyczki WordPress
Shpae
Shpae
Shpae

Wtyczki odgrywają bardzo ważną rolę w WordPressie, ponieważ ukrywają bardzo przydatne funkcje i narzędzia. Na przykład pomagają przyspieszyć ładowanie, zwiększyć bezpieczeństwo witryny lub po prostu ułatwić pracę. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę podstawowych wtyczek, których zdecydowanie nie powinno zabraknąć w Twoim pakiecie startowym. Wiele z nich oferuje wystarczającą liczbę funkcji w wersji darmowej.

W czym pomagają wtyczki?

  • bezpieczeństwo witryny
  • szybkość ładowania strony
  • optymalizacja wyszukiwarki
  • ułatwiające edycję treści

Zwiększ bezpieczeństwo swojej strony internetowej

WordFence Security

Jest to program antywirusowy, który okazał się dla nas najlepszy. Obejmuje zaporę ogniową, wykrywanie złośliwego oprogramowania i wirusów, może blokować ataki siłowe i adresy IP, sprawdzać integralność plików i wiele więcej.

Jest to najbardziej wszechstronne rozwiązanie bezpieczeństwa WordPress, które zapewnia bezpieczeństwo Twojej witryny.

Program WordFence Security można pobrać tutaj

Akismet

Wtyczka jest częścią podstawowej instalacji WordPressa. Do czego służy ta wtyczka?

Akismet to wtyczka antyspamowa, która sprawdza wszystkie dodane komentarze i filtruje (blokuje) spam. Prędzej czy później spam zacznie pojawiać się na Twojej stronie internetowej, a Akismet jest najskuteczniejszym narzędziem do walki z nim.

Akismet można pobrać tutaj

BackWPup

Częścią bezpieczeństwa jest również konieczność regularnego tworzenia kopii zapasowych. W podstawowej wersji BackWPup może automatycznie tworzyć kopie zapasowe witryny WordPress bezpośrednio na Twoim serwerze.

Zdecydowanie zalecamy, aby nie lekceważyć kopii zapasowych i zainstalować wtyczkę. Zazwyczaj o znaczeniu regularnych kopii zapasowych dowiadujesz się dopiero wtedy, gdy ich potrzebujesz.

BackWPup można pobrać tutaj

Spraw, aby Twoja witryna ładowała się szybciej

W3 Total Cache

Ta wtyczka może (czasami nawet bardzo szybko) przyspieszyć ładowanie stron internetowych. Zalecamy przetestowanie szybkości przed wdrożeniem wtyczki, na przykład za pomocą narzędzia PageSpeed ​​​​Insights od Google. Porównaj wyniki przed i po wdrożeniu wtyczki i przekonaj się, jaka to dla Ciebie poprawa.

Funkcją W3 Total Cache jest tworzenie statycznych stron, które przechowuje jako zwykły HTML. Następnym razem, gdy otworzysz witrynę, wszystkie strony będą wstępnie przygotowane.

W3 Total Cache można pobrać tutaj

Autoptimize

Wtyczka optymalizuje kody HTML, JavaScript i CSS. W praktyce oznacza to, że zmniejsza liczbę linii w pliku, co oznacza, że ​​Twoja strona ładuje się szybciej. Ta wtyczka wykona dla Ciebie ogromną pracę.

Wspomniana już wtyczka W3 Total Cache może również obsłużyć minifikację kodu, ale pod tym względem lepszym wyborem jest Autoptimize.

Aplikację Autooptimize można pobrać tutaj

ShortPixel

Kolejnym aspektem przyspieszania stron internetowych jest stosowanie odpowiedniej kompresji obrazu. Wtyczka automatycznie zmniejsza obrazy, aby ładować się tak szybko, jak to możliwe.

Po prostu prześlij obraz, wstaw go do treści i zapisz. ShortPixel automatycznie zmniejsza obraz w ciągu kilku sekund i nie musisz się w ogóle martwić skalowaniem.

ShortPixel można pobrać tutaj

Optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek

Yoast SEO

Jak sama nazwa wskazuje, jest to wtyczka do optymalizacji wyszukiwarek na stronie, która jest najwyżej ocenianą wtyczką na świecie. Dzięki Yoast SEO możesz edytować np. poszczególne artykuły wyświetlane na portalach społecznościowych (Facebook, Twitter, Linkedin) lub być może wygenerować mapę witryny XML, której będziesz potrzebować dla Google.

Wtyczka może również podawać zalecenia dotyczące dzielenia akapitów, monitorować częstotliwość słów kluczowych (sprawdzać czytelność artykułu) i wiele więcej.

Yoast SEO można pobrać tutaj

Google Analytics

Google Analytics to podstawowa wtyczka do kompleksowej analizy Twojej witryny. Śledzi Twój ruch i ruch czytelników w witrynie. Skąd pochodzą, co oglądają w Twojej witrynie, ile czasu spędzają w Twojej witrynie i wiele innych informacji.

Podłączasz wtyczkę do usługi Google Analytics, a wszystkie dane o ruchu będą wyświetlane w przejrzystych tabelach.

Google Analytics można pobrać tutaj

Ułatw edycję treści

Contact Form 7

Ta wtyczka pomoże Ci w prosty i efektywny sposób zarządzać kontaktami lub innymi formularzami. Obsługuje również CAPTCHA, wspomnianą wcześniej wtyczkę antyspamową Akismet i nie tylko.

Formularz kontaktowy 7 można pobrać tutaj

Duplicate Post

Dzięki wtyczce Duplicate Post możesz znacznie przyspieszyć tworzenie treści. Wtyczka może powielać i klonować posty lub strony. Możesz znaleźć zastosowanie na przykład w przypadkach, gdy musisz utworzyć kilka identycznych artykułów z domyślnego szablonu. Za pomocą tego poręcznego pomocnika możesz go powielać i modyfikować zgodnie z własnymi potrzebami.

Zduplikowany post można pobrać tutaj

Podsumowanie i kilka końcowych porad

System redakcyjny WordPress to potężne narzędzie do tworzenia stron internetowych . Za pomocą odpowiednio dobranych wtyczek można znacznie ułatwić wymagania dotyczące funkcjonalności i zarządzania stroną. Ważne jest, aby wiedzieć, że niektóre wtyczki mogą również spowolnić ogólną wydajność witryny, a nawet mogą stanowić zagrożenie dla Twojej witryny. Dlatego zdecydowanie zaleca regularne aktualizowanie wtyczek i natychmiastowe usuwanie nieużywanych.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.