L O A D I N G

Marketing treści vs. Płatna reklama: co jest najlepsze dla Twojej firmy?

HomeBez kategoriiMarketing treści vs. Płatna reklama: co jest najlepsze dla Twojej firmy?
Shpae
Shpae
Shpae

Usługi marketingu treści są opłacalną opcją dla każdej firmy, zwłaszcza jeśli chodzi o powiększanie grona odbiorców. Płatne reklamy dobrze sprawdzają się w przypadku krótkoterminowych wyników, ale po zakończeniu kampanii firma musi zacząć wszystko od nowa.

Może to również zależeć od rodzaju prowadzonej działalności. Jeśli prowadzisz działalność B2C , Twoi klienci najprawdopodobniej znajdą Twoje produkty lub usługi bez żadnej pomocy marketingowej. To dlatego, że wiedzą, czego szukają i czego potrzebują. Z drugiej strony, jeśli prowadzisz biznes B2B z niewielką liczbą klientów, to usługi content marketingowe są skutecznym sposobem na zwiększenie widoczności Twojej marki . Jednak ważne jest, aby ocenić obie metody przed określeniem, która z nich da lepsze wyniki.

Z tego artykułu dowiesz się, która strategia marketingowa jest najskuteczniejsza dla Twojej firmy .

CZYM JEST MARKETING TREŚCI?

Content marketing to dystrybucja treści na różnych platformach. Jest to strategia wykorzystywana przez firmy do tworzenia i rozpowszechniania wartościowych i odpowiednich treści , które przyciągają, angażują i wpływają na klientów, którzy ostatecznie osiągają pożądane rezultaty.

RODZAJE CONTENT MARKETINGU

Istnieją różne techniki marketingu treści, które mogą pomóc firmie przyciągnąć i zatrzymać określoną grupę odbiorców. Przedstawimy kilka z nich.

Marketing e-mailowy

E-mail marketing to najpopularniejsza forma marketingu internetowego. Jest to wszechobecne i można to zrobić, korzystając z istniejącej bazy klientów firmy. Aby odnieść sukces, kampania e-mailowa musi mieć przekonujący temat, wyraźne wezwanie do działania i atrakcyjną ofertę .

Blogowanie

Blogi to najpopularniejszy sposób, w jaki firmy przekazują swoje wiadomości w Internecie. Blog może być również magnesem przyciągającym klientów , gdy zaoferujesz im coś w zamian za adres e -mail , imię i nazwisko oraz adres, na przykład udział w webinarze lub prezent. Blog buduje dobre relacje między Tobą a Twoimi klientami, co jest korzystne w dłuższej perspektywie .

Sieci społecznościowe – udział społeczności

Kiedy stajesz się częścią społeczności, łatwiej jest zaufać swojej marce lub ofercie. Uczestnictwo w społeczności pomaga budować świadomość marki i silne relacje z klientami. Dzięki platformom takim jak Facebook i Linked-In informacje o Twojej marce przekazywane są szerszemu gronu odbiorców. Pomaga to w tworzeniu wiarygodnych i autentycznych treści.

Treść wizualna – copywriting

Treści wizualne stają się również coraz bardziej popularne, ponieważ są łatwym sposobem na przyciągnięcie uwagi osób przeglądających kanały mediów społecznościowych lub robiących zakupy online w zaciszu własnego domu. Dobra treść wizualna może natychmiast przykuć uwagę klienta. 

W JAKI SPOSÓB USŁUGI CONTENT MARKETINGU MOGĄ WSPIERAĆ TWOJĄ FIRMĘ?

Usługi content marketingowe obejmują tworzenie i udostępnianie mediów oraz publikowanie treści mających na celu informowanie potencjalnych klientów o produkcie, usłudze lub biznesie. Może być również wykorzystany jako sposób na pozyskanie nowych klientów .

Popularną formą marketingu online jest nadal pisanie treści, które mogą zwiększać ruch , poprawiać rankingi organiczne, budować zaufanie dzięki świetnym treściom i zapewniać rzeczywistą wartość potencjalnym klientom na każdym etapie cyklu zakupowego .

Przykład : Zapotrzebowanie na usługi content marketingowe stale rośnie, a dobrym przykładem dla nas jest badanie firmy HubSpot . Okazało się, że ponad połowa ankietowanych marketerów ( 53% ) stwierdziła, że ​​przychody ich firmy wzrosły po tym, jak zaczęli koncentrować się na content marketingu.

WEZWANIE DO PRZEMYŚLEŃ

W pędzącym świecie marketingu liczy się każda sekunda. Blogi, posty w mediach społecznościowych i usługi marketingu treści to świetne sposoby na dotarcie do docelowych odbiorców . Jednak stworzenie wystarczającej ilości treści, aby naprawdę miało znaczenie, wymaga dużo czasu i energii . Codziennie udostępniane są wszelkiego rodzaju treści, co utrudnia wyróżnienie się. Jeśli w witrynie dostępna jest treść podobna do Twojej lub treść, która nie zapewnia czytelnikom wystarczającej wartości, może nie pojawić się w wynikach wyszukiwania .

Co najważniejsze, content marketing jest skuteczny tylko wtedy, gdy jest skierowany do właściwych odbiorców i na odpowiednich platformach . Istnieje potrzeba głębokiego zagłębienia się w osobowość kupujących, ich zachowania, zainteresowania i styl życia. Jeśli sama treść lub kanał komunikacji nie odpowiada preferencjom Twoich klientów, to Twoje działania content marketingowe mogą nie przynieść pożądanego rezultatu .

CZYM JEST PŁATNA REKLAMA

Płatne kampanie reklamowe to świetny sposób dla firm na promowanie swoich produktów i usług wśród szerszego grona odbiorców. Istnieje wiele różnych sposobów reklamowania się za pomocą płatnych kampanii, takich jak reklamy na Facebooku, YouTube , Google Adwords itp. Chociaż płatne kampanie mogą być droższe, mogą być również bardzo skuteczne , jeśli są odpowiednio skonfigurowane i zarządzane.

Firmy mają kilka opcji, jeśli chodzi o płatną reklamę. Należy jednak pamiętać, że każda z tych opcji ma inne zalety i wady . Zanim wybierzesz odpowiedni rodzaj reklamy, musisz zastanowić się, czego aktualnie potrzebuje Twoja firma.

RODZAJE PŁATNYCH REKLAM

Reklamy Google

Google Adwords zapewnia płatne reklamy, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google . Obejmuje to również reklamy, które są wyświetlane na innych stronach internetowych za pośrednictwem sieci reklamowej i programu AdSense . Kampanie reklamowe Google to jedna z najpopularniejszych form reklamy dla firm. Dzięki Google Ads możesz tworzyć reklamy bezpośrednio w wyszukiwarce i reklamach displayowych, dzięki czemu możesz wyświetlać i kierować swoją reklamę na określone strony.

Google Ads jest skuteczny tylko wtedy, gdy masz dobrą witrynę z wysokiej jakości treścią i przykładową stroną docelową z odpowiednimi informacjami, których szuka Twój klient. Jeśli Twoja strona nie jest zoptymalizowana pod Google Ads, nie uzyskasz najlepszych wyników z kampanii . Dotyczy to również Twojej strony docelowej, jeśli zawiera ona nieistotne informacje lub linki do innych stron, marnujesz pieniądze. Chociaż na skuteczność kampanii Google Ads wpływa wiele czynników, najważniejszym z nich jest jakość treści na landing page.

Reklama PCK

Marketing PPC to rodzaj reklamy internetowej , która wykorzystuje płatne reklamy do promowania produktu lub usługi w wyszukiwarkach. Jest często określany jako pay-per- click , znany w języku angielskim jako „pay-per-click”. Istnieją różne rodzaje reklam PPC, takie jak reklamy graficzne, retargeting , płatny marketing w wyszukiwarkach itp.

Niektóre firmy preferują reklamy PPC, ponieważ łatwo je rozpocząć i zatrzymać w dowolnym momencie. Jednak wadą pozostaje to, że jest droższa w porównaniu z innymi rodzajami reklamy, takimi jak Google AdWords. Przedsiębiorstwa zazwyczaj korzystają z reklam PPC w celu osiągnięcia natychmiastowych rezultatów . Ale jeśli szukasz długoterminowych wyników, najlepiej skorzystać z innych metod, takich jak reklamy na Facebooku, reklamy na Twitterze, reklamy z linkami i reklamy na Instagramie.

Reklama w sieciach społecznościowych

Marketing w mediach społecznościowych to reklama kierowana do klientów w kanałach mediów społecznościowych. Reklama w mediach społecznościowych to najbardziej bezpośredni sposób interakcji i łączenia się z odbiorcami. Istnieje wiele platform mediów społecznościowych, na których można reklamować się, takich jak Facebook , Instagram , LinkedIn , Twitter i Pinterest .

Facebook i Instagram najlepiej nadają się do oferowania swoich produktów lub usług , gdzie możesz dotrzeć do znacznie szerszego grona odbiorców dzięki płatnej formie reklamy. To szybszy sposób na generowanie leadów. Dobre wyniki może jednak przynieść tylko wtedy, gdy wyznaczysz jasne cele i dotrzesz do odpowiednich osób , aby uzyskać dobre wyniki z płatnych reklam .

W JAKI SPOSÓB PŁATNA REKLAMA MOŻE WZIĄĆ KORZYŚCI NA TWOJĄ FIRMĘ?

Płatna reklama to skuteczna i niedroga strategia zwiększania ruchu w Twojej witrynie. Można go wykorzystać do zwiększenia świadomości marki, generowania leadów, zasięgu e-maili lub zwiększenia zaangażowania w mediach społecznościowych. Uważany jest za najlepszy sposób dotarcia do potencjalnych klientów . Ten rodzaj marketingu może zwiększyć widoczność Twojej firmy poprzez zwiększenie liczby obserwujących, ruchu i potencjalnych klientów. Pozwala także kierować reklamy na określone lokalizacje geograficzne.

Ale płatna reklama nie polega tylko na przekazywaniu informacji o Twojej firmie na cały świat. Daje to również większy zasięg i więcej obserwujących , co, jeśli zostanie wykonane prawidłowo, doprowadzi do znacznego wzrostu ruchu i dobrej konwersji!

WEZWANIE DO PRZEMYŚLEŃ

Płatna reklama to skuteczne narzędzie szybkiego dotarcia do większego grona odbiorców. Jeśli firma w dużym stopniu polega na płatnych reklamach, może to nie pomóc jej w generowaniu wystarczającej sprzedaży. Dzieje się tak, ponieważ płatne reklamy nie zyskują lojalności konsumentów. Mogą być skuteczne w budowaniu świadomości marki, ale mogą nie przekonać potencjalnego klienta do zakupu właśnie u Ciebie.

OCENA SKUTECZNOŚCI PŁATNYCH USŁUG REKLAMOWYCH I CONTENT MARKETINGOWYCH

Kiedy firma ma ograniczony budżet, musi podejmować mądre decyzje dotyczące tego, z jakich form marketingu korzystać, gdzie wydawać pieniądze i jak się reklamować, aby uzyskać najlepsze wyniki . Pytanie brzmi, która forma marketingu jest naprawdę najskuteczniejsza. Oba mają swoje wady i zalety.

Płatna reklama jest dobra, gdy firmy potrzebują większego ruchu na swojej stronie docelowej. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać skuteczne, ale nie zdobędzie lojalności odbiorców. Jest to jednak świetna strategia szybkiego zwiększania ruchu , a co za tym idzie konwersji. Z drugiej strony inwestowanie w strategie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) jest czasochłonne. Firma może zobaczyć wyniki nawet do kilku miesięcy po wprowadzeniu ulepszeń na stronie.

Płatna reklama to świetna strategia krótkoterminowa . Podczas gdy SEO lub marketing organiczny należy uznać za długoterminową inwestycję dla szybko rozwijającej się firmy. Dla porównania content marketing jest wolniejszą, ale znacznie skuteczniejszą formą generowania leadów. Dzięki marketingowi organicznemu zyskujesz zaufanie swoich klientów, ponieważ treść jest bardziej ukierunkowana na czytelników. Służy jako rozwiązanie ich problemu, a nie jako program generujący przychody, jak płatne reklamy.

JAKĄ STRATEGIĘ WYBRAĆ?

Świetna strategia dotycząca treści będzie wykorzystywać zarówno reklamy sponsorowane, jak i organiczne. Dzieje się tak, ponieważ ruch pochodzi z wszelkiego rodzaju platform, zarówno płatnych, jak i organicznych . Niezależnie od tego, czy są to reklamy sponsorowane, blogi, czy treści generowane przez użytkowników, klient może klikać różne rodzaje treści na Twojej stronie w zależności od swoich preferencji. Najpierw poznają Twoją markę, a następnie kontaktują się z Tobą, jeśli są zainteresowani. Jeśli jednak Twoja firma chce osiągnąć długotrwały sukces , to usługi content marketingowe są lepszym wyborem . 

Content marketing to potężna strategia dla marek , ale może być trudnym i czasochłonnym procesem. Dlatego wiele firm decyduje się na outsourcing usług content marketingowych profesjonalistom , zamiast robić to samodzielnie. Już dziś możesz uruchomić swoją witrynę, kontaktując się z naszą firmą waszkiewicz.media.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.