L O A D I N G

Marketing treści: krótki przewodnik dla małych i średnich firm

HomeSEOMarketing treści: krótki przewodnik dla małych i średnich firm
Shpae
Shpae
Shpae

Automatyzacja, zarządzanie procesami, cyfryzacja, brak barier biznesowych… Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe i średnie przedsiębiorstwa nie wyobrażały sobie takich cech biznesu. Jednak dziś marketing internetowy otwiera drzwi do biznesu każdemu, przy minimalnych kosztach transakcyjnych prowadzenia działalności. A co z content marketingiem?

Czym jest content marketing i co możesz dzięki niemu osiągnąć?

Technologie w dużym stopniu przyczyniają się do rozszerzania wiedzy i zainteresowań biznesowych na znacznie szerszą sferę. Content marketing, który może prowadzić blog firmowy , czyli copywriting i unikalne teksty, perfekcyjna grafika czy stworzenie całego magazynu, może mieć kilka celów.

Content marketing może przyciągnąć uwagę Twoich klientów i stworzyć dodatkowych potencjalnych odbiorców. To także doskonałe narzędzie, gdy potrzebujesz poszerzyć bazę klientów , czyli zwiększyć wolumen sprzedaży. Sposobów jest jednak znacznie więcej i nie wykluczają się one wzajemnie, wręcz przeciwnie, wzajemnie się wspierają. Dzięki content marketingowi budujesz świadomość marki i zyskujesz wiarygodność wśród klientów.

W dzisiejszym zdigitalizowanym świecie dzięki dodatkowym treściom zaangażujesz internetową społeczność użytkowników .

Content marketing dla małych i średnich firm opiera się na wysokiej jakości i wartościowych treściach

Małe i średnie firmy mogą docierać, przyciągać i poszerzać swoją potencjalną bazę klientów poprzez marketing online . Zastanawiasz się, jak i dlaczego copywriting lub cały content przyciąga uwagę, generuje nowych klientów oraz zwiększa sprzedaż, rozpoznawalność marki i wiarygodność małej i średniej firmy?

Odpowiedź jest prosta. Jest to część tzw. marketingu przychodzącego . Jest to zespół działań mających na celu pozyskanie klienta i utrzymanie go w pełni usatysfakcjonowanym . Jednocześnie content marketing określany jest jako metoda pull marketingu, gdzie klient aktywnie poszukuje informacji i reaguje na wydarzenia w firmie, np. poprzez komentarze czy udostępnienia. Content marketing po prostu sprawdza się jako świetne narzędzie wspierające sprzedaż !

Skuteczny content marketing idzie w parze z dobrze opracowaną strategią contentową

Czy istnieje krótki przewodnik dla MŚP , jak prawidłowo prowadzić content marketing? Jest kilka rzeczy, na których powinieneś się skupić na początku i przez cały czas prowadzenia działalności. Jacy oni są?

1. Ustaw swoje cele

Chcesz zwiększyć ruch lub sprzedaż? Potrzebujesz generować leady lub poprawić swoją reputację? Chcesz zbudować silne zaufanie i świadomość marki? Kompetentne osoby w małych lub średnich przedsiębiorstwach powinny to wszystko ustalić na początku.

2. Śledź swoje treści

Jak wygląda Twój content marketing? Analizuj, jakie treści już wyprodukowałeś i w jakim są stanie. Zaproponuj możliwe ulepszenia lub przekazanie innej kompetentnej osobie. 

3. Zaprojektuj personę

Zdefiniuj swoją grupę docelową. Persony to pod względem marketingowym fikcyjni, a zarazem idealni klienci. Możesz ustawić ich kilka. Jednocześnie przyjrzyj się cechom i potrzebom oraz sformułuj, jakie problemy musisz rozwiązać, aby klient był zadowolony .

4. Nie oczekuj natychmiastowego sukcesu

Content marketing to długoterminowa inwestycja, a sukces nie spadnie na twoje kolana. Każdy post na blogu czy portalu społecznościowym , każdy opublikowany gif , infografika , podcast czy jakiekolwiek inne narzędzie należy traktować jako inwestycję długoterminową.

5. Cała firma powinna żyć z content marketingu

Zaangażuj swój zespół w content marketing. Nie ma nic lepszego niż zaangażowany pracownik pomagający w tworzeniu i promocji treści .

6. Jakość jest ważniejsza niż ilość

Czy czytałeś, że musisz publikować często i w regularnych odstępach czasu? To zdecydowanie prawda! Niemniej jednak ilość nie może przeważać nad jakością.

7. Twórz treści, ale nie zapomnij ich promować

Kiedy wkładasz tyle pracy w to, aby Twój content marketing wyglądał świetnie, nie zapominaj o tym, że ważna jest również promocja treści . Twój post mógłby łatwo zaginąć w smogu informacyjnym.

8. Zmaksymalizuj wartość swoich treści, a tym samym swojej firmy

Nie wyrzucaj tego, co już stworzyłeś. Firmy odnoszące sukcesy chcą maksymalizować wartość swoich treści i nie boją się konwertować już używanych treści na inne formaty dla różnych mediów.

Jaki rodzaj content marketingu warto zacząć?

Masz kilka opcji. Marketing internetowy dał nam możliwość korzystania z mnóstwa narzędzi. Sieci społecznościowe to obecnie często odmieniany termin . Skutecznymi narzędziami są również treści wideo , dobrze wykonane grafiki informacyjne czy stworzenie własnego e-booka . Zależy to również od wyglądu strony i bloga . Publikuj na obu tych platformach i spraw, by się liczyły.

Nie zniechęcaj się! Doskonałym środkiem są również różne formy edukacji. Organizuj wykłady, warsztaty i webinaria . Twórz quizy i inne gry lub konkursy dla swoich odbiorców .

A co jest hitem ostatnich miesięcy i będzie jeszcze przez jakiś czas? Skoncentruj się na podcastach , czyli nagraniach dźwiękowych słowa mówionego. Wierzymy, że masz coś do zaoferowania swoim słuchaczom.

Wszelkie działania marketingowe możesz pozostawić nam . Wiemy, jak to działa w świecie biznesu i wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.