L O A D I N G

Mapa strony XML

HomeStrony WWWMapa strony XML
Shpae
Shpae
Shpae

Mapa strony przedstawia linki na stronie i ich powiązania w czytelnej formie.Przeglądając mapę strony, odwiedzający stronę i roboty indeksujące zyskują wgląd w zakres i strukturę projektu internetowego. Rozróżnia się mapę witryny HTML i mapę witryny XML, podczas gdy mapa witryny XML jest znacznie szerzej stosowana.

Co to jest mapa witryny?

Mapa witryny HTML

Mapa witryny HTML ma strukturę drzewa i można ją porównać do spisu treści. Po kliknięciu w drzewo nawigacji podstrony wyświetlają się jedna po drugiej. Kliknięcie linku powoduje przejście bezpośrednio do odpowiedniej podstrony. Często zdarza się, że mapa witryny jest przechowywana jako osobna podstrona w pasku nawigacyjnym z linkiem lub przyciskiem.

Mapa witryny XML

Podczas gdy mapa witryny HTML jest przeznaczona dla użytkownika, mapa witryny XML odgrywa ważną rolę dla wyszukiwarek. Mogą korzystać z mapy witryny, aby zrozumieć zawartość i strukturę witryny. Uporządkowane dane mapy witryny przyspieszają również przeszukiwanie i indeksowanie treści. Wszystkie dane mogą być odczytane przez boty. Oznacza to, że nie ma ryzyka, że ​​podstrona zostanie przeoczona.

Użytkownik nie zauważa nic w mapie witryny XML, uzyskuje jedynie wgląd w mapę witryny HTML. Ponieważ obie mapy witryn są tworzone do różnych celów, dobrym pomysłem jest posiadanie obu.

Zalety mapy witryny XML:

  • Szybkie indeksowanie i indeksowanie strony internetowej.
  • Wykrywanie osieroconych, źle połączonych lub ukrytych stron.

Stworzenie mapy witryny XML

Mapy witryn można tworzyć automatycznie przy użyciu różnych programów innych firm. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać adres URL witryny. Narzędzie śledzi linki w witrynie, a następnie wyświetla je odpowiednio sformatowane. Z tego generowana jest mapa witryny, którą można następnie pobrać. Możliwe jest dokonywanie kolejnych zmian w mapie witryny.

Mapa witryny XML jest przesyłana osobno do przestrzeni internetowej. Dokładny adres jest następnie przekazywany do wyszukiwarek za pomocą specjalnego formularza. W Google możesz znaleźć ten formularz w Google Search Console , na przykład . Do tego wymagane jest konto Google. Jeśli chcesz przesłać mapę witryny, jest ona sprawdzana, a wszelkie występujące błędy są natychmiast poprawiane. Nie ma jednak gwarancji, że witryna zostanie uwzględniona w indeksie za pośrednictwem mapy witryny XML .

Jeśli strona zawiera wiele treści wideo, zaleca się utworzenie osobnej mapy witryny wideo.

Co wyszukiwarki uzyskują z mapy witryny XML?

Wyszukiwarki mają nadzieję osiągnąć jeszcze większy zasięg sieci dzięki wykorzystaniu map witryn XML, dodatkowego i niezawodnego źródła indeksowania. Dla dostawców internetowych jest to szczególnie przydatne w przypadku dynamicznych i dużych witryn z licznymi podstronami, ponieważ indeksowanie za pomocą śledzenia linków nie zawsze jest tutaj niezawodne. Oferta ma być jednak tak postrzegana przez wyszukiwarki: udostępniając plik, operatorzy wyszukiwarek nie gwarantują, że wpisy faktycznie znajdą się w indeksie Google. Przetwarzanie jest również całkowicie niezależne od bieżących wizyt robotów internetowych.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.