Lokalne SEO: przewodnik, jak przyciągnąć więcej klientów do Twojej firmy

HomeSEOLokalne SEO: przewodnik, jak przyciągnąć więcej klientów do Twojej firmy
Shpae
Shpae
Shpae

Jeśli masz fizyczny biznes lub nawet jeśli jest to nowy biznes w mieście, wiesz, że aby odnieść sukces, musisz być znany, aby wiedzieli, że tam jesteś, co sprzedajesz i oczywiście mają stały przepływ klienci. Aby to osiągnąć, musisz sprawić, by Twoja firma była obecna w Internecie . Jak ty to robisz? Praca z lokalną strategią SEO. Z pomocą Google i innych przeglądarek pozycjonujesz swoją firmę w lokalnych wynikach wyszukiwania, które kierują użytkowników do Twojej firmy.

Czytaj dalej i odkryj, jak opracować dobrą lokalną strategię SEO, aby przyciągnąć więcej klientów.

Co to jest lokalne SEO?

Lokalne SEO to nic innego jak zestaw technik stosowanych w celu zwiększenia widoczności i popularności firmy , produktu lub usługi na określonym obszarze geograficznym.

Chodzi o to, że gdy lokalni ludzie wyszukują Twoje produkty lub usługi, znajdują Twoją firmę w pierwszych opcjach w Google i tym samym mogą do niej przejść.

Ale jak mogę zaistnieć w Google i generować więcej klientów? Cóż, najlepszym sposobem na to jest zastosowanie lokalnych strategii SEO, o których opowiemy później. Ale zanim to nastąpi, chcemy, abyś wiedział, jak ważne jest dobre lokalne SEO i jakie korzyści może przynieść Ci przyciągnięcie większej liczby zainteresowanych odbiorców.

Odkryj znaczenie pracy nad lokalnym SEO dla Twojej firmy

Jak widać, liczba wyszukiwań produktów i usług w Internecie wzrosła w ostatnich latach. Większość ludzi ma mało czasu na chodzenie po mieście w poszukiwaniu miejsca sprzedaży żywności, odzieży lub innych produktów; więc teraz wolą umieścić swoje wymagania w Google i zobaczyć wyniki najbliższych sklepów i firm. Klinika dentystyczna, na przykład, do wykonania czyszczenia, więc widzimy również różne opinie innych użytkowników. Klinika estetyki, która wykona manicure itp.

W tym miejscu pojawia się znaczenie lokalnego SEO. Przeglądarka lokalizuje firmy najbliżej użytkownika i przedstawia różne wyniki zgodnie z ich intencją wyszukiwania. Dlatego jeśli chcesz zaistnieć wśród pierwszych wyników w internecie , to musisz popracować nad lokalnym SEO swojej firmy.

Aby zorientować się, jak ważne jest lokalne SEO, spójrz na następujące dane:

 • Wyszukiwania w Google są kierowane w 46% do informacji lokalnych.
 • 88% konsumentów korzysta z urządzenia mobilnego, aby znaleźć pobliskie lokalne firmy, co skutkuje odwiedzeniem fizycznej firmy lub skontaktowaniem się z nią w celu uzyskania informacji.
 • Prawie 72% użytkowników wyszukuje lokalnie i ostatecznie odwiedza lokal znajdujący się zaledwie 5 kilometrów od ich lokalizacji.
 • 18% użytkowników lub konsumentów kupuje od Twojej firmy jeszcze tego samego dnia po znalezieniu Cię wśród pierwszych wyników wyszukiwania w Google.

Jak zobaczysz, efektem pojawienia się w Google zawsze będzie zwiększenie Twojej sprzedaży lub liczby klientów . To tak, jakby mieć osobistego asystenta, który powie użytkownikowi, że Twoja firma ma dokładnie to, czego potrzebuje i że powinien przyjść do Ciebie w mgnieniu oka. 

Ale w tym wszystkim intencje wyszukiwania również mają z tym wiele wspólnego, coś, nad czym pracuje się w lokalnej strategii SEO. Użytkownicy generują trendy, które Google już ustalił i identyfikują je w 4 kategoriach, które wymieniamy poniżej.

Częste lokalne zamiary wyszukiwania

 • Informacyjny: To poszukiwanie informacji, których potrzebuje użytkownik, chodzi o odpowiedzi lub obszerne artykuły związane z Twoimi usługami lub produktami. Przykład: „Sztuczki na pielęgnację włosów”.
 • Komercyjne: Jest to najważniejsze dla lokalnego SEO, ponieważ w nim użytkownik zamierza odwiedzić lub przejść do usług, które możesz świadczyć. W tych wyszukiwaniach brane są pod uwagę recenzje, porównania lub analizy. Użytkownik szuka konkretnego produktu lub usługi, ale nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Przykład: „Sklepy z produktami do pielęgnacji włosów”.
 • Nawigacja: Jest to konkretne wyszukiwanie określonego produktu, marki lub usługi. Tutaj użytkownik szuka informacji z konkretnego serwisu, są to wyszukiwania bezpośrednie. Przykład: „Szampon Garnier”.
 • Transakcyjne: W tego typu wyszukiwaniu użytkownik wie, co chce kupić, ale chce porównać ceny, a nawet uzyskać szczegółowe informacje na ten temat. Przykład: „Najtańsze kliniki medycyny estetycznej w Santiago”.

Co intencje wyszukiwania mają wspólnego z lokalnym SEO? Cóż, powinieneś wiedzieć, że jest to bardzo powiązane, ponieważ jeśli stworzyłeś dobrą strategię SEO, Twoja firma pojawi się w większości intencji wyszukiwania, generując użytkownikom możliwości dotarcia do Ciebie.

Zdobądź więcej klientów dzięki naszym lokalnym strategiom SEO

Z tego, co widzieliśmy do tej pory, widać, jak ważne jest inwestowanie w lokalne SEO dla Twojej firmy. Mimo to możemy pomóc Ci osiągnąć Twoje cele. Zapewniamy najskuteczniejsze lokalne usługi SEO, aby zwiększyć sprzedaż, zoptymalizować witrynę i generować więcej klientów.

Nie wahaj się przyjść do nas, jeśli chcesz wdrożyć dobrą lokalną strategię SEO i uzyskać więcej odwiedzin i potencjalnych klientów w krótkim czasie. Strategie, których używamy, są bardzo skuteczne, a wyniki będą weryfikowalne i możliwe do udowodnienia.

Opiszemy jednak te techniki, które mogą Ci pomóc, które rekomendujemy w tworzeniu okazji sprzedażowych i zdobywaniu potencjalnych klientów.

6 lokalnych technik SEO do pozycjonowania Twojej firmy

Po wejściu w temat, czas opisać, jakie są odpowiednie techniki, aby lokalna strategia SEO przynosiła dobre rezultaty. Jeśli jesteś właścicielem nowej firmy lub Twoje przedsięwzięcie nie spełnia wszystkich Twoich celów, powinieneś zainwestować w lokalne SEO, aby szybko zaistnieć w swojej okolicy.

Praca nad lokalnym SEO dla Twojej firmy obejmuje:

1. Zarejestruj się w Google Moja Firma lub Google Maps

Najważniejszym narzędziem SEO jest rejestracja w Google Moja Firma. Jest to platforma specjalnie dla tych firm lub firm, które chcą zapewnić lepszą widoczność na obszarze geograficznym. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zacznij pracować nad tym narzędziem, aby cieszyć się jego obsługą. Z naszego artykułu  Jak korzystać z Map Google, aby zdobyć więcej klientów »dowiesz się, jak stworzyć swój profil i jak najlepiej go wykorzystać.

Jak działają Mapy Google? Po rejestracji Twoja firma pojawi się na mapie Google . W ten sposób, jeśli ktoś wyszukuje na przykład „ Firmy z produktami do włosów”, „Najlepsze kliniki paznokci akrylowych” lub „Tanie szampony w Opolu” , znajdzie Twój sklep na mapie obok innych odpowiednich firm.

Dane do prawidłowego przyłączenia:

 • Najpierw musisz utworzyć swój profil, dodając ważne informacje o swojej firmie, a to ma związek z twoim NAP; czyli Twoje imię i nazwisko, adres i numer telefonu. Pamiętaj, że te dane muszą być dokładnie takie same w innych katalogach, aby Google mógł je łatwo przeciągnąć.
 • Dodaj lokalizację, w której znajduje się Twoja firma i popraw ją w Google za pomocą numeru lub nazwy zalecanej przez platformę. Ułatwi to zlokalizowanie Cię na mapie. Następnie przejdziesz do sekcji kategorii, w której umieścisz wszystkie te, które są związane z Twoją usługą lub konkretnym produktem.
 • W tych danych nie zapomnij podać godzin pracy, także telefonu kontaktowego oraz dobrze napisanego opisu Twojej firmy. W tym miejscu powinieneś również dodać słowa kluczowe, a także krótką listę swoich produktów lub usług, aby można było łatwo Cię zlokalizować.
 • Na koniec dodaj kilka recenzji swojej firmy w Google Moja Firma, aby uzyskać wiarygodność i zaufanie. Wielu użytkowników decyduje się odwiedzić miejsce, gdy inni opowiadają im o swoich wrażeniach lub o tym, co mogą znaleźć. Ta możliwość posiadania recenzji sprawi, że bardzo łatwo przyciągniesz klientów.

2. SEO na stronie

Drugą techniką jest praca nad pozycjonowaniem w sieci, jeśli stworzyłeś już własną stronę o firmie to powinieneś zacząć dodawać słowa kluczowe i lokalizację w metadanych. Pozwoli to na lepsze lokalne SEO dla Twojej firmy, a tym samym uzyskanie dobrych wyników.

Możesz umieścić słowo kluczowe (słowo kluczowe) + lokalizację swojej firmy w metadanych dotyczących adresów URL, tytułów obrazów lub stron. Jeśli masz bloga, możesz z niego skorzystać i pisać artykuły związane z Twoim produktem lub usługą, a tym samym stworzyć dobre pozycjonowanie lokalne. W ten sposób pojawisz się we wszystkich intencjach wyszukiwania użytkowników.

Jak osiągnąć optymalne pozycjonowanie? Idąc za przykładem sklepu z produktami do włosów, ideałem byłoby stworzenie bloga z treścią do pozycjonowania kilku ogólnych słów. Możesz więc używać słów kluczowych i tytułów, takich jak „Jakie są najlepsze zabiegi na włosy”, „Znaczenie dbania o włosy” lub „Jak stosować naturalne zabiegi na włosy”. Wszystkie te tytuły mogą dać dobry wynik lokalnego SEO, nie zapominając o dodaniu obszaru geograficznego w tych słowach, aby mogli Cię zlokalizować.

3. Pokaż swoją geolokalizację

Jedną rzeczą, która bardzo dobrze sprawdziła się w przypadku nowych firm fizycznych, jest dodanie ich lokalizacji i NAP na stronie kontaktowej. Jeśli chcesz, możesz utworzyć wtyczkę wyświetlającą mapę i używać jej jako geolokalizatora. Jest również odpowiedni w stopce Twojej witryny i dzięki temu będzie trochę bardziej widoczny. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że stale pracujesz nad optymalizacją. 

Wyszukiwarki Google są aktualizowane i konieczna jest ciągła praca nad SEO. Dlatego, chociaż techniki opisane powyżej są najbardziej powszechne w tego typu procedurach, chcemy, abyś był na bieżąco z obszerną wiedzą w tej dziedzinie i nadal ulepszał lokalne SEO w miarę upływu czasu.

4. Używaj lokalnych słów kluczowych

Musisz nie tylko umieścić nazwę swojej firmy, ale także powiązać ją z domeną, a także z najczęściej występującymi lokalnymi słowami.

Ogólna kombinacja słów kluczowych to nie to samo, co użycie lokalnych słów kluczowych. Na przykład: najczęstsze wyszukiwania mogą być powiązane z nazwą Twojej prowincji, więc możesz łączyć słowa kluczowe, takie jak „Produkty do włosów w Opolu” zamiast „Produkty do wszystkich rodzajów włosów”. Chociaż drugie zdanie nie jest złe, jeśli chodzi o SEO lokalne, lepiej dodać nazwę swojego województwa, miejscowości lub alei.

Skąd wiedzieć, jakich słów kluczowych użyć?

Aby łatwo utworzyć te lokalne słowa kluczowe, może być konieczne wykonanie projektu badawczego. Zapytaj klientów z Twojej społeczności, jak szukaliby Twojej firmy, zanotuj te wyszukiwania i połącz je, aby zwiększyć ruch.

Dzięki temu Google będzie mógł spersonalizować wyszukiwanie użytkownika i skierować je bezpośrednio do Twojej firmy. Nie zapominaj, że Twoja witryna musi być aktualizowana o najważniejsze i najbardziej istotne informacje dla przyszłego klienta.

Umieść słowa kluczowe takie jak: numer telefonu i godziny podczas pisania tekstów w opisach lub artykułach swojej strony internetowej. Utrzymuj język naturalny i bardzo konwersacyjny, aby można było łączyć artykuły i generować większą widoczność.

5. Nazwa domeny

Jak ważna jest nazwa domeny witryny Twojej firmy? Dużo, bo po prostu czytając nazwę Twojej domeny, użytkownicy zrozumieją, że jest to lokalna usługa lub biznes. Pamiętaj, aby użyć niektórych nazw, takich jak www.salondebelleza.es lub salondebelleza.com, które zwiększą zaufanie nowych klientów.

Wszystkie te domeny są w porządku, o ile nie są zbyt długie. W ten sposób sprawisz, że Twoi klienci będą czuli się komfortowo, wybierając tylko domenę strony internetowej, którą chcą odwiedzić. Ta wizyta może sprawić, że czytelnik poczuje się zmotywowany do odwiedzenia Twojego sklepu stacjonarnego i zdobycia nowego klienta.

6. Sieci społecznościowe dla lokalnego SEO

Jako ostatni punkt optymalizacji swojej firmy, wykorzystaj w pełni sieci społecznościowe. Jest to obecnie najlepsza lokalna strategia SEO, więc wykorzystaj lokalny kanał marketingowy, aby pokazać swoje usługi lub produkty i dać się poznać. Platformy takie jak: Facebook, Instagram i inne idealnie nadają się do dotarcia do lokalnych użytkowników, pozwalając na wykorzystanie lokalizacji i słów kluczowych w treści.

Dodatkowo możesz w nich bezpośrednio pokazać, co posiada Twoja firma i zostaną one przefiltrowane przez większą trafność, dzięki czemu czytelnicy dostaną dokładnie to, czego szukają i przyjdą do Ciebie.

Utworzenie profilu na Facebooku lub Instagramie o Twojej firmie przyspieszy rozwój tej witryny, ponieważ jest to jedno z najskuteczniejszych narzędzi do łatwego pozyskiwania nowych klientów i utrzymywania zainteresowania najbardziej lojalnych użytkowników. Ponadto największą zaletą portali społecznościowych jest to, że są bardziej interaktywne, dzięki czemu możesz utrzymywać kontakt ze swoimi klientami i regularnie się komunikować, ponieważ przesyłając zdjęcia i aktualizacje, będziesz na bieżąco informowany o wszystkim, co nowe, a oni poczują się zachęceni kupić.

Niewątpliwie sieci społecznościowe dadzą ci większy impuls podczas stosowania lokalnych strategii SEO, ponieważ Google dokonuje oceny aktywnych profili, aby zapewnić użytkownikom bardziej wiarygodne i wysokiej jakości wyniki wyszukiwania.

Zoptymalizuj SEO swojej firmy i zwiększ wyniki

Co z tymi firmami, które już wdrożyły lokalne techniki SEO i nadal nie widzą wielu wyników?

Czas na poprawę. SEO musi być stale optymalizowane i aktualizowane, aby poszerzyć intencje wyszukiwania użytkowników i objąć większą liczbę osób, stwarzając możliwość generowania większej liczby klientów. Musimy stale analizować i aktualizować, jeśli chcemy wyprzedzić konkurencję.

Najlepiej jest przygotować w 100% spersonalizowany plan działania dla swojej firmy i osiągnąć cele, dlatego niektóre z najlepszych strategii to:

Projektuj pewność siebie dla nowicjuszy

Problem z nowymi klientami polega na tym, że często wątpią w zaufanie i jakość oferowanej usługi lub produktu. Aby przełamać tę trudno dostępną barierę, konieczne jest, aby Twoja firma była widoczna w katalogach internetowych. Jednym z najważniejszych jest wspomniana wcześniej „Google Maps”, w której można całkowicie bezpłatnie stworzyć własny profil.

Jeśli masz już wpis w tym katalogu, może on nie być wystarczająco atrakcyjny dla nowych klientów. Z tego powodu zalecamy przejrzenie zdjęć profilowych, które muszą być widoczne i naprawdę atrakcyjne, umieszczenie lub zaktualizowanie informacji kontaktowych oraz dodanie ważnych lub istotnych informacji , aby pojawiły się na pierwszej stronie opisu Twojej firmy.

Inne alternatywy w katalogach

Dyskutujemy o tym, ponieważ Google Moja Firma nie jest jedynym katalogiem, z którego możesz korzystać. Jeśli chcesz uzyskać więcej wyników, wypróbuj inne alternatywne katalogi, takie jak Jimdo. Możesz w nim również stworzyć dobry profil swojej firmy i pojawić się w najważniejszych katalogach w Twojej okolicy.

Możesz dodać usługi Yelp do swojej listy, która jest katalogiem online, który zwiększa widoczność wielu firm, biorąc pod uwagę, że utworzenie profilu jest całkowicie darmowe i łatwe. Może więc być jednym z pierwszych wyników wyszukiwania w Google, ponieważ jego działanie jest bardzo podobne do Google Moja Firma.

Korzystając z innego narzędzia, możesz więc zwiększyć szanse na pojawienie się wśród pierwszych lokalnych wyników wyszukiwania związanych z Twoją firmą. Nie zapominaj, że możesz również reklamować swoją firmę na innych stronach, takich jak: Yahoo, Small Business, Twitter, Apple Maps Connect lub LinkedIn. Rzeczywistość jest taka, że ​​im więcej będziesz obecny na stronach, narzędziach i platformach internetowych, tym większą popularność osiągniesz i będziesz mógł pozycjonować swoją stronę i przyciągać klientów.

Podsumowując, praca z dobrą lokalną strategią SEO jest niezbędna zarówno dla małych, jak i nowych firm fizycznych. Celem jest przyciągnięcie większej liczby klientów i zaistnienie w okolicy, osiągniesz to stosując każdą z wyżej wymienionych strategii. Błyskawicznie dotrzesz do potencjalnych klientów i rozkręcisz swój biznes, wypróbuj lokalne SEO już teraz i daj się zaskoczyć efektami!

Post Comment

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.