L O A D I N G

Lokalne SEO: co to jest?

HomeSEOLokalne SEO: co to jest?
Shpae
Shpae
Shpae

okalne SEO (lokalna optymalizacja wyszukiwarek) to skuteczny sposób na pozycjonowanie Twojej firmy w Internecie w miejscu, w którym ją znajdziesz. Zapewnij potencjalnym klientom potrzebne informacje o tym, czego szukają, ułatwiając im znalezienie Twojej firmy.

Jeśli chcesz promować swoje produkty i usługi wśród lokalnych klientów, czytaj dalej ten artykuł i dowiedz się więcej o lokalnym SEO. 

Co to jest lokalne SEO i jak działa?

Lokalne SEO służy do promowania widoczności Twojej firmy w wyszukiwaniach opartych na lokalizacji. To tylko odmiana zwykłego SEO i ma na celu znalezienie Twojej firmy przez osoby, które szukają produktów i usług, które oferujesz i znajdują się w pobliżu.

Podczas gdy tradycyjne SEO koncentruje się na poprawie widoczności Twojej witryny na poziomie krajowym lub globalnym, lokalne SEO pozwala zawęzić obszar wyszukiwania, aby pojawiać się w wyszukiwaniach, które są wykonywane w promieniu kilku kilometrów i przyciągać klientów do Twojego sklepu stacjonarnego.

Google (i inne wyszukiwarki) wykorzystuje lokalizację użytkownika na podstawie adresu IP (w przypadku komputerów stacjonarnych) i geolokalizacji (w przypadku urządzeń mobilnych), aby określić, które wyniki mają być wyświetlane użytkownikowi. Kiedy więc ktoś szuka dentysty, myjni samochodowej lub ślusarza, wyszukiwarka pokaże firmy pasujące do jego lokalizacji.

Aby zebrać informacje i zapewnić lokalną odpowiedź, wyszukiwarki polegają na takich czynnikach, jak treść, strony profili społecznościowych, linki i cytaty, aby zapewnić użytkownikowi najbardziej odpowiednie lokalne wyniki.

Tradycyjne SEO idzie w parze z lokalnym SEO, dobrą praktyką, która będzie faworyzować Cię w lokalnych wyszukiwaniach, jest optymalizacja witryny . Sprawdza, czy wszystkie metadane (tytuły, opisy, znaczniki ALT i nagłówki) są poprawnie zaimplementowane na podstawie analizy Kw. Muszą one znajdować się we wszystkich adresach URL Twojej witryny i być zgodne z liczbą znaków odpowiadającą poszczególnym metadanym.

Kolejnym elementem, który powinieneś sprawdzić, jest to, czy linki do twoich sieci społecznościowych są aktualne i działają dobrze.

Na poziomie treści zaleca się tworzenie artykułów opartych na lokalnych wiadomościach lub wydarzeniach , wykorzystywanie obrazów sektora, w którym się znajdujesz, dopracowywanie słów kluczowych w celu wzmianki o miejscach w pobliżu oraz utrzymywanie sekcji lub strony, w której lokalizacja Twojej firmy lub firmy jest określony. .

Do czego służy Google Moja Firma?

Google Moja Firma to usługa Google, która umożliwia utworzenie pliku z profilem Twojej firmy, ułatwiając klientom znalezienie Cię w wynikach wyszukiwania w Mapach Google. W tej zakładce możesz publikować zdjęcia i oferty oprócz podstawowych informacji takich jak rozkłady jazdy oraz cechy które ją wyróżniają. Możliwe jest również, że klienci wchodzą w interakcję z Twoją firmą za pośrednictwem tego pliku, dokonując rezerwacji, dzwoniąc lub zostawiając swoją opinię i ocenę Twoich produktów lub usług.

Aby utworzyć wizytówkę, musisz utworzyć konto Google Moja Firma i zgłosić prawo własności do swojej firmy. Skonfiguruj i aktualizuj swój plik, musisz zwracać uwagę na komentarze pozostawione przez klientów, jest to jeszcze jeden punkt bezpośredniego kontaktu i pozwoli Ci uzyskać informacje zwrotne na temat tego, co myślą o Twojej firmie. 

Chociaż nie ma podręcznika Google, który określa parametry, które algorytm bierze pod uwagę przy ustalaniu rankingu firm, wiemy, że istnieją pewne czynniki, które uważa za ważne. 

To są:

  • Trafność: odnosi się do tego, jak dobrze firma pasuje do lokalnych wpisów z wyszukiwaniami klientów. Jeśli wizytówka Twojej firmy zawiera kompletne i szczegółowe informacje o firmie, może pomóc Google lepiej zrozumieć, co oferujesz, i dopasować ją do odpowiednich wyszukiwań klientów w okolicy.
  • Odległość: jest obliczana na podstawie odległości między każdą potencjalną firmą a przybliżonym miejscem, w którym Google lokalizuje osobę wprowadzającą wyszukiwanie na podstawie jej adresu IP lub geolokalizacji.
  • Widoczność: odnosi się do tego, jak dobrze znana jest firma, w tym celu Google bierze pod uwagę informacje online (linki, artykuły i katalogi), a także informacje offline, takie jak znana lub znajoma marka dla ludzi. W przypadku tego czynnika weź również pod uwagę komentarze i oceny, które ludzie zostawiają na karcie Google Moja Firma Twojej firmy.

Pamiętaj, że kiedy mówimy o SEO, wyniki nie są natychmiastowe, więc po utworzeniu pliku będziesz musiał poczekać kilka tygodni, aby zobaczyć wyniki. Należy również wziąć pod uwagę, że jest to praca ciągła , którą należy okresowo aktualizować i oceniać. Wiemy, że może to być żmudne, ale pamiętaj, że nie jesteś sam, w waszkiewicz.media mamy zespół specjalistów , którzy chętnie pomogą Ci, aby Twoja firma zwiększała sprzedaż.  

Post Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.