Lokalne SEO: co to jest i jak to wykorzystać, aby Twoja firma była widoczna w Internecie?

HomeSEOLokalne SEO: co to jest i jak to wykorzystać, aby Twoja firma była widoczna w Internecie?
Shpae
Shpae
Shpae

Bez wątpienia SEO ( Search Engine Optimization ) to jedno z najpotężniejszych narzędzi do pozycjonowania Twojej marki w Internecie. Jednym z jego wariantów, na który warto zwrócić uwagę, jeśli chcesz wyróżnić się na tle innych lokalnych biznesów, jest SEO lokalne .

Lokalne SEO pomoże ludziom w Twoim mieście, mieście lub okolicy dowiedzieć się o Twojej firmie i ją odwiedzić.

Chcesz dowiedzieć się więcej o lokalnym SEO i o tym, jak może zwiększyć popularność Twojej firmy? Następnie kontynuuj czytanie i odkryj wszystko, co dotyczy tego rodzaju SEO.

Co to jest lokalne SEO?

 • Lokalne SEO to zestaw technik, które mają na celu poprawę widoczności Twojej strony internetowej w wyszukiwarkach takich jak Google.
 • Odbywa się to jednak na podstawie bieżącej lokalizacji geograficznej użytkowników, do których chcesz kierować reklamy. Innymi słowy, dąży się do tego, aby firma posiadająca fizyczną lokalizację lub świadcząca określoną usługę na określonym obszarze była zlokalizowana przez potencjalnych klientów, którzy znajdują się w jej pobliżu i przeprowadzają wyszukiwania związane z tego rodzaju działalnością.
 • Warto wspomnieć, że ten wariant SEO nie ogranicza widoczności Twojej strony na arenie międzynarodowej, co prawda koncentruje się na określonym obszarze, ale nie przeszkadza to użytkownikom z innych miejsc w odnalezieniu jej w wyszukiwarkach.

Dlaczego lokalne SEO ma znaczenie?

Obecnie świat jest bardziej połączony niż kiedykolwiek, a firmy, które zdały sobie z tego sprawę, podjęły decyzję o digitalizacji swoich treści. 

W rzeczywistości statystyki całkowicie przemawiają za tym nowym trendem. Innymi słowy, ponad połowa dorosłych zwykle wyszukuje usługi dostępne w ich okolicy za pomocą smartfonów lub szuka informacji o określonych produktach.

Podobnie rozwija się e-commerce i coraz więcej osób w różnym wieku przeszukuje internet w poszukiwaniu informacji o swoim problemie i sposobach jego rozwiązania.

Niewątpliwie jest to bardzo wygodne dla lokalnego pozycjonowania SEO, ponieważ może pomóc przyciągnąć wielu użytkowników i przekierować ich do Twojej propozycji wartości, więc inwestycja w lokalne SEO może być bardzo opłacalna dla każdej firmy.

Lokalne korzyści SEO

Lokalne SEO ma wiele zalet do zaoferowania, aby poprawić zarówno wyniki online, jak i wydajność Twojej organizacji. Oto niektóre z nich:

 • Zwiększona widoczność w wyszukiwarce SERP
 • Lepsza pozycja w wynikach wyszukiwania
 • Wzrost ruchu na Twojej stronie
 • Większa promocja w Internecie 
 • Znacząca poprawa CTR Twojej firmy
 • Zwiększenie wolumenu sprzedaży Twoich produktów lub usług

Jedną z najważniejszych korzyści, jakie można uzyskać, wdrażając lokalną strategię SEO, jest odróżnienie się od konkurencji i wdrożenie tańszej strategii z lepszymi wynikami długoterminowymi.

Jak zrobić lokalne SEO?

Aby wykonać lokalne SEO, wystarczy stworzyć strategię, która obejmuje następujące punkty:

 1. Stwórz możliwie najdokładniejszą definicję działalności i sektora handlowego, którym się poświęcasz
 2. Ustal obszar geograficzny, na który chcesz wpływać
 3. Zdefiniuj grupę docelową i osobę kupującą, do której chcesz dotrzeć
 4. Wyszukaj słowa kluczowe lub słowa kluczowe, które najlepiej określają prowadzoną przez Ciebie działalność handlową
 5. Wybierz słowa kluczowe, które rozumieją parametry Twojej lokalizacji
 6. Wykrywaj i analizuj swoją konkurencję, lokalną lub nie, bezpośrednią lub pośrednią.
 7. Zarejestruj swój profil Google Moja Firma i uzupełnij go w jak największym stopniu
 8. Weź pod uwagę niezbędne zasoby, takie jak budżet, czas, narzędzia i sprzęt ludzki, których będziesz potrzebować 

Jeśli Twoja lokalna strategia pozycjonowania SEO jest zgodna z każdym z tych punktów, najprawdopodobniej odniesiesz sukces podczas jej wdrażania. 

Potrzebujesz lokalnego SEO dla swojej firmy?

Lokalne SEO w Twojej witrynie to rozwiązanie, dzięki któremu znacznie więcej osób w Twojej okolicy może dowiedzieć się o Twojej marce, produktach lub usługach.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że aby wykonać tego typu SEO, potrzebujesz wiedzy specjalistów, takich jak ci z Waszkiewicz.Media .

Post Comment

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.