L O A D I N G

Lista najlepszych banków zdjęć i wideo do tworzenia treści

HomeInternetLista najlepszych banków zdjęć i wideo do tworzenia treści
Shpae
Shpae
Shpae

Banki zdjęć to   jedno z najczęściej używanych narzędzi w  content marketingu , ponieważ element wizualny może znacznie uprzyjemnić czytanie tekstu. W ramach elementu wizualnego umieszczamy zdjęcia, filmy, infografiki, mapy, ilustracje lub inne elementy uatrakcyjniające treść dla użytkownika. Jednak wiele marek stwierdza, że ​​nie ma wystarczającej ilości materiałów towarzyszących ich treściom, więc muszą uciekać się do banków zdjęć lub filmów.

Wyjaśniamy, czym dokładnie są banki zdjęć i wideo oraz które są najczęściej używane i popularne.

Banki zdjęć i wideo: jak działają?

Banki zdjęć i wideo to strony internetowe, na których można kupić lub pobrać za darmo, choć czasami pod pewnymi warunkami, różne materiały wizualne , takie jak między innymi zdjęcia, ilustracje czy filmy. Zwykle materiał ten jest wolny od praw lub może być wykorzystywany w celach niekomercyjnych, co oznacza, że ​​może być publikowany na blogach,  portalach społecznościowych  lub w innych miejscach, o ile nie jest to reklama.

Aby poprawnie wykorzystać materiał z banku zdjęć i wideo, należy znać ograniczenia i warunki każdego z nich, gdyż w niektórych można to zrobić swobodnie i bezpłatnie, w innych trzeba uiścić opłatę, aby móc w stanie to zrobić. Są też banki, które nie pozwalają na częściową lub całkowitą modyfikację pobieranego materiału i są takie, które wymagają podania m.in. autora lub autora.

Najlepsze banki zdjęć

Chociaż można znaleźć dziesiątki banków obrazów, nie wszystkie z nich zawierają wystarczająco dobry materiał, aby towarzyszyć treściom mającym na celu przyciągnięcie uwagi opinii publicznej. Tak więc, spośród wszystkich, są to najlepsze opcje:

Videvo.net

Videvo to  bank cyfrowych materiałów stockowych obejmujący filmy, ruchome grafiki, szablony do edycji wideo, a także muzykę i efekty dźwiękowe . Interesującą rzeczą w tej bibliotece jest fakt, że oferują tysiące pobrań całkowicie za darmo. Istnieje system filtrów, który pozwoli Ci znaleźć pliki, które można pobrać bezpłatnie.
Możesz również znaleźć opcje Premium oferowane w najbardziej konkurencyjnych cenach wśród płatnych bibliotek giełdowych. Plany te gwarantują jakość co najmniej HD w filmach, a także licencję Royalty Free. Roczne subskrypcje reprezentują najlepszą wartość, zwłaszcza że pobieranie jest nieograniczone w ramach tej opcji płatności.

Pexels

Pexels  jest jednym z najczęściej używanych banków zdjęć, ponieważ wszystkie zdjęcia i filmy ze stocku można wykorzystywać całkowicie bezpłatnie, nie trzeba podawać autora lub autora, a modyfikacje są dozwolone, co jest wielką zaletą, aby wyróżnić się z inne. inne strony internetowe, które również wykorzystały to samo zdjęcie. Ponadto umożliwia pobieranie w różnych rozmiarach w wysokiej jakości.

Wszystkie materiały publikowane w Pexels są doskonale oznakowane, więc bardzo łatwo jest je znaleźć za pomocą paska wyszukiwania. 

Unsplash

Unsplash  to kolejna świetna platforma, która umożliwia bezpłatne pobieranie zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Szacuje się, że zawiera ponad 190 000 fotografii, które można wykorzystać w dowolnym projekcie osobistym i komercyjnym oraz dowolnie modyfikować bez wymieniania autora.

W przeciwieństwie do wielu innych platform tego typu, Unsplash umożliwia wykorzystanie zdjęć w celach komercyjnych. Oczywiście nie można żądać wyłączności na wykorzystanie wizerunku.

Freepik

Na Freepik  można znaleźć ponad 10 milionów elementów graficznych ,  z których wiele to wysokiej jakości zdjęcia. Na tej platformie możesz pobierać elementy za darmo lub dostępna jest również wersja płatna, która daje dostęp do większej ilości treści.

Użytkownicy, którzy zdecydują się na darmową wersję, będą mogli wykonać tylko 10 pobrań dziennie i muszą dodać link przekierowujący do platformy i wspomnieć o autorze obrazu. Z kolei użytkownicy premium lub płatni mogą wykonać do 100 pobrań dziennie i uzyskają pełną licencję na wykorzystany materiał.

iStock

Kolejnym bankiem zdjęć, ilustracji, filmów i innych materiałów wizualnych jest  iStock . Chociaż ta platforma zawiera materiały z różnymi rodzajami licencji, wiele z nich można wykorzystać między innymi do  reklam , stron internetowych, blogów lub prezentacji, ponieważ są one bezpłatne. 

Ta strona jest płatna i oferuje różne rodzaje kont: podstawowe, premium i premium + wideo. 

Getty Images

 Tysiące nieodpłatnych zdjęć i obrazów można znaleźć w  Getty Images , chociaż należy kupić licencję, aby pobrać plik i z niego korzystać. Jedną z zalet jest to, że obrazy mogą być wykorzystywane zarówno do użytku osobistego, jak i komercyjnego, chociaż zawsze należy sprawdzić, czy nie ma wyjątków.

Materiał, który można znaleźć na tej platformie jest wyjątkowej jakości, ale jego ceny są również dość wysokie w porównaniu do innych banków zdjęć. Za pośrednictwem tej platformy możesz nawet wynająć spersonalizowaną sesję, aby stworzyć ekskluzywny materiał.

Adobe Stock

Adobe ma również własny bank bezpłatnych zasobów,  Adobe Stock . Ta platforma zawiera miliony zdjęć, wektorów, filmów i innych materiałów, wszystkie w bardzo dobrej jakości. Ponadto wszystkie pobierane pliki mogą być wykorzystywane nawet w celach komercyjnych.

Nie wszystkie treści mają ten sam typ licencji, dlatego zawsze przed użyciem należy sprawdzić, czy są dostępne tylko w Internecie, tylko do druku lub czy można je wykorzystać w dowolnej  strategii marketingowej .

Shutterstock

Shutterstock  to używany na całym świecie bank obrazów, który zawiera również pliki wideo i muzykę do pobrania. Platforma ta jest często używana przez grafików, dyrektorów kreatywnych, montażystów wideo i innych profesjonalistów.

Aby pobrać zawartość z tej strony, musisz się zarejestrować, co jest niewielką niedogodnością, ponieważ wszystkie rodzaje kont są płatne. W zależności od wybranego rodzaju subskrypcji będziesz mieć dostęp do rodzaju licencjonowanych treści, które są bardziej elastyczne niż inne, a pobieranie będzie ograniczone.

Pixabay

Pixabay  to kolejny z najczęściej używanych i rozpowszechnionych banków obrazów na świecie, ponieważ zawiera ponad milion elementów do pobrania. 

Obrazy można publikować, modyfikować, rozpowszechniać, a nawet wykorzystywać w celach komercyjnych bez konieczności przypisywania ich autorstwa. Jednak Pixabay wyświetla różne rodzaje materiałów, z których niektóre mogą być chronione. Oznacza to, że przed użyciem obiektu pobranego z tego banku zdjęć należy upewnić się, że jego licencja na to pozwala.

Rejestracja nie jest konieczna, aby pobierać obrazy, chociaż użytkownicy, którzy chcą mieć je w oryginalnym rozmiarze, muszą to zrobić.

Najlepsze banki wideo dla Twoich treści

Chociaż wiele banków zdjęć to także banki wideo, dla marek, które chcą materiałów do uruchomienia  kampanii wideo marketingowych ,  są to najlepsze opcje:

Vimeo

Vimeo  to jedna z najpopularniejszych i najczęściej używanych platform wideo na świecie. Tutaj możesz znaleźć wszelkiego rodzaju treści iw przeciwieństwie do YouTube lub innych podobnych platform, Vimeo ma znacznie bardziej profesjonalny i artystyczny wizerunek.

Użytkownicy, którzy chcą uzyskać dostęp do Vimeo, mogą to zrobić całkowicie bezpłatnie, chociaż istnieje również wersja płatna. Ponadto nie wszystkie filmy Vimeo można ponownie wykorzystać, ponieważ ten sam autor decyduje, czy treść jest do pobrania, czy jest publiczna czy prywatna, czy można ją opublikować na stronie internetowej, czy nie…

Videezy

Videezy  to bardzo popularny bank wideo, ponieważ zawiera ponad 1000 filmów w jakości 4K podzielonych na różne kategorie. Najlepsze jest jednak to, że nie musisz płacić, aby je pobrać i używać.

Jedną z jego głównych wad jest to, że niektóre filmy są sponsorowane. W takim przypadku nie można ich ponownie wykorzystać. 

Jako ciekawostkę, Videezy ma pewne funkcjonalności, które mogą przypominać te z sieci społecznościowej, ponieważ umożliwia interakcję z innymi użytkownikami i autorami wideo.

Vidsplay

Vidsplay  jest uważany za jedną z najlepszych darmowych platform wideo. Oferuje wysokiej jakości materiały, nie trzeba się rejestrować, aby je przeglądać i pobierać.

Serwis umożliwia swobodne wykorzystanie materiału, zarówno w projektach osobistych, jak i komercyjnych, a także ich edycję i tworzenie miksów lub wariacji, które są brane pod uwagę. Oczywiście konieczne jest zamieszczenie linku do strony internetowej, aby przypisać audyt, nawet jeśli wykorzystano tylko fragment filmu.

Coverr

Coverr  to kolejny z najlepszych banków wideo, który można wykorzystać do tworzenia treści.

Filmy można pobrać całkowicie bezpłatnie i swobodnie wykorzystywać w projektach osobistych i komercyjnych. Pozwala na spersonalizowane wyszukiwanie, ale ma również sekcje. Oczywiście, jak to bywa na tego typu platformach, wszystkie materiały Coverra, mimo że są swobodnie wykorzystywane, nie dają licencji na wyłączność.

Choć banki zdjęć i wideo to dwa bardzo dobre narzędzia do realizacji strategii tworzenia treści, zalecamy ich nie nadużywać, a przede wszystkim weryfikować prawa pobieranego materiału. Ponadto, jeśli platforma na to pozwala, zalecamy wprowadzanie modyfikacji, aby materiał nie był identyczny z innymi stronami internetowymi, co jest zwykle bardzo powszechne.

Post Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.