L O A D I N G

Kluczowe cechy strony internetowej restauracji

HomeStrony WWWKluczowe cechy strony internetowej restauracji
Shpae
Shpae
Shpae

Prowadzisz restaurację? Dowiedz się, czego musi brakować w Twojej witrynie, aby przyciągnąć nowych użytkowników.

Ponieważ przeciętny konsument w coraz większym stopniu polega na recenzjach, ofertach i marketingu online, nie tylko przy zakupie towarów konsumpcyjnych, ale także przy poszukiwaniu dobrego miejsca do jedzenia, stworzenie pięknej i przemyślanej strony internetowej restauracji jest ważniejsze niż wcześniej

Ludzie w internecie nie poczują zapachu pysznego jedzenia unoszącego się z Twojej restauracji, dlatego będziesz musiał przekonać ich o swoich walorach w inny sposób – atrakcyjną wizualnie stroną, która zawiera wszystkie niezbędne informacje w angażującej formie. Co musi mieć odnosząca sukcesy witryna restauracji?

Nie zapomnij o ważnych informacjach

Chociaż przyciągająca wzrok grafika jest ważna, podstawą udanej witryny jest informacja . Jakich informacji w żadnym wypadku nie powinno zabraknąć na stronach Twojej witryny?

 1. Twoje dane kontaktowe, takie jak adres (powiązany z Mapami Google), numer telefonu, adres e-mail lub formularz kontaktowy.
 2. Twoje godziny pracy.
 3. Menu Twojej restauracji z cenami, informacjami o wartościach odżywczych i zdjęciami potraw.

► Zanim opublikujesz swoje dane kontaktowe, pamiętaj o dwóch najważniejszych, ale niestety bardzo często pomijanych podstawach skutecznego projektowania stron internetowych: dokładności i ciągłych aktualizacjach .

Aby Twoi klienci byli zadowoleni i wracali, wszystkie potrzebne im informacje muszą być dokładne i aktualne . Nie ma nic gorszego niż sprowadzenie całej rodziny do nowej restauracji, tylko po to, by przekonać się, że godziny otwarcia są błędne. Nikt nie lubi gapić się na tabliczkę „Zamknięte” z głodnym brzuchem. Taki klient prawdopodobnie już nigdy nie wróci, a także poinformuje o swoich negatywnych doświadczeniach wiele innych osób poprzez recenzję na portalach społecznościowych .

Interfejs dostosowany do telefonów komórkowych

Obecne czasy można by nazwać erą smartfonów. Ludzie znacznie częściej korzystają z telefonów komórkowych, aby uzyskać dostęp do Internetu, a trend ten jest jeszcze wyraźniejszy podczas wyszukiwania restauracji online.

Z tego powodu Twoja witryna, zoptymalizowana pod kątem przeglądania na urządzeniach mobilnych, może doświadczyć ogromnego wzrostu zaangażowania klientów.

Powody, dla których warto mieć witrynę zoptymalizowaną pod kątem urządzeń mobilnych:

 • Internauci używają telefonu komórkowego do uzyskiwania dostępu do Internetu częściej niż jakiegokolwiek innego urządzenia.
 • Zgodność z urządzeniami mobilnymi jest jednym z najważniejszych czynników SEO, co oznacza, że ​​Twoja witryna będzie wyświetlana wyżej w wynikach wyszukiwania Google.
 • Witryny zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych charakteryzują się krótszym czasem ładowania, wyższymi współczynnikami konwersji i niższymi współczynnikami odrzuceń.
 • Aż 81% osób szuka restauracji za pomocą telefonu komórkowego.
 • 62% potencjalnych klientów od wizyty w restauracji zniechęca słaba czytelność strony na urządzeniach mobilnych – zwłaszcza jeśli nie potrafią przeczytać menu.

Responsywna strona WWW  to podstawa optymalizacji pod telefony komórkowe . Oznacza to, że tekst, obrazy i ogólny układ strony internetowej są automatycznie dostosowywane do różnych rozmiarów ekranu , dzięki czemu strona pozostaje optymalnie czytelna i funkcjonalna nawet na ekranie mobilnym.

Optymalizacja wyszukiwarek lub SEO

Aby strona Twojej restauracji dobrze wyświetlała się w wynikach wyszukiwania, musi być odpowiednio zoptymalizowana . Skorzystaj z poniższych wskazówek, które pomogą Ci poprawić SEO i przyciągnąć nowych klientów do witryny Twojej restauracji.

 • Dodaj „tagi alt” do obrazów – tekst opisujący, co znajduje się na obrazie.
 • Wypełnij poprawne metadane – tagi „tytuł” ​​i „opis” w swojej witrynie. Informacje te pojawią się następnie w wynikach wyszukiwania.

Rezerwacja online, odbiór i dostawa

Nie tylko ze względu na obecną sytuację zamawianie jedzenia przez internet jest gorącym trendem. Ponieważ coraz więcej osób zamawia dostawę lub odbiór przy okienku, można śmiało powiedzieć, że zamawianie online jest koniecznością. Funkcja dostawy lub odbioru w Twojej restauracji nie tylko zaspokoi rosnący popyt, ale może również przynieść Ci więcej pieniędzy. Nawet możliwość rezerwacji online jest dla gości bardziej atrakcyjna, ponieważ jest szybsza, wygodniejsza i zapobiega nieporozumieniom, które mogłyby wystąpić przy osobistym kontakcie z restauracją.

Skuteczna strona internetowa restauracji powinna zatem zawierać:

 • Opcja rezerwacji jednym kliknięciem.
 • Opcja „kliknij, aby połączyć” na telefonie komórkowym.
 • Przycisk łączący adres restauracji bezpośrednio z Mapami Google.
 • Łatwe do przeszukiwania oferty z dostępnymi opcjami odbioru i dostawy.

Integracja Google Moja Firma i Google Maps

Osoby, które przyjeżdżają do obcego miasta, często wyszukują w swoich telefonach komórkowych hasło „restauracje w najbliższej okolicy ” lub „restauracje w pobliżu mnie” . W takim przypadku Google w pierwszej kolejności zarekomenduje najbliższe restauracje na podstawie współrzędnych GPS osoby wyszukującej. Ten fakt jest czymś, z czego wszyscy doświadczeni właściciele restauracji mogą – i powinni – skorzystać. Badania Google pokazują, że niewiarygodna 50% tych lokalnych wyszukiwań prowadzi do wizyty w wyszukiwanej placówce . Aby jednak witryna Twojej restauracji pojawiła się w wynikach wyszukiwania lokalnego, musi ona zostać szybko i łatwo znaleziona w Mapach Google. Dlatego musisz utworzyć profil firmy w Mapach Google dla swojej restauracji i połączyć go z profilem Google Moja Firma. Zoptymalizowany profil firmy w Google Maps zapewni Ci m.in.:

 • Możliwość przekierowania klienta bezpośrednio do Twojej restauracji.
 • Możliwość odpowiadania na recenzje klientów z aplikacji mobilnej Google Moja Firma lub bezpośrednio z portalu internetowego.
 • Łączenie Twojej witryny, recenzji klientów i zdjęć bezpośrednio z lokalizacją na mapie Google.

 Wyświetlanie witryny w Mapach Google to jeden z najłatwiejszych sposobów na zwiększenie wiarygodności i ruchu w restauracji.

Oszałamiające, wysokiej jakości obrazy

Chociaż w jedzeniu najważniejszy jest smak, strona internetowa restauracji to przede wszystkim piękne zdjęcia i przyciągający wzrok design . Strona internetowa o złym wyglądzie lub niskiej jakości zdjęciach może łatwo zniechęcić klientów do spróbowania fantastycznego jedzenia, które bez wątpienia ma do zaoferowania Twoja restauracja. Mocny projekt wizualny witryny restauracji zapewni Ci:

 • Poprawi to świadomość Twojej marki.
 • Zwiększy to lojalność klientów.
 • Podniesie to wiarygodność restauracji.
 • Przyciągnie uwagę klientów podczas poszukiwań.

Dodaj zdjęcia swojego pięknego wnętrza na swoją stronę internetową i dodaj szczegółowe zdjęcia jedzenia do swojego menu . W związku z tym zdecydowanie warto zaoszczędzić pieniądze i zatrudnić w tym celu profesjonalnego fotografa i stylistę żywności. Jeśli organizujesz w swojej restauracji imprezy tematyczne , nie zapomnij dodać ich zdjęć do galerii zdjęć, aby Twoi przyszli klienci mogli zobaczyć, co mogą przeżyć u Ciebie.

Już dziś stwórz idealną witrynę restauracji

Idealna strona internetowa może oznaczać dla Twojej restauracji ogromny napływ nowych klientów , którzy nie znali jeszcze Twojej oferty lub nie mieli jeszcze czasu odwiedzić Twojej restauracji. Dzięki Twojej lokalizacji w Mapach Google, responsywnemu projektowi i perfekcyjnie wykonanym grafice będziesz w stanie przedstawić potencjalnym klientom ofertę, której nie będą mogli się oprzeć.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.