Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

Kim są hejterzy i jak sobie z nimi radzić?

Spójrzmy prawdzie w oczy: nauka radzenia sobie z hejterami nie jest taka sama dla wszystkich. Niektórzy ludzie martwią się agresją, jaką od nich otrzymują i obawiają się, że może to wpłynąć na ich markę osobistą lub firmową.

W tym poście wyjaśnimy, kim jest hejter i podamy kilka wskazówek, jak odwrócić monetę i wykorzystać te osoby na swoją korzyść.  

Co to jest hejter?

Termin hejter był ostatnio używany do opisania osób, które posługują się ironią, kpiną i czarnym humorem, wypowiadając się na dowolny temat, który bezpośrednio wpływa na cyfrową społeczność marki, którą w tym przypadku możesz być ty. 

Hejterzy mogą działać zarówno osobiście, jak i zbiorowo, aby zaatakować Cię online za pośrednictwem sieci społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook lub Instagram, a także YouTube lub LinkedIn. 

Mogą również być obecni na forach lub czatach. Starają się prowokować ludzi i w ten sposób generować obraźliwe reakcje ze strony tych, których atakują. W ten sposób mają pretekst do dalszego agresywnego działania i wygłaszania uwłaczających i dyskwalifikujących komentarzy.

Jak radzić sobie z hejterami?

1. Zrozum, co to znaczy, że robisz wszystko dobrze

Hejterzy często pojawiają się, gdy marka osobista lub korporacyjna osiągnęła pewien poziom sukcesu. Jeśli nic nie osiągnąłeś, istnieje prawdopodobieństwo, że nikt nie zwraca na ciebie wystarczającej uwagi, aby krytykować cię i chcieć zdyskredytować twój wizerunek.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z hejterami w mediach społecznościowych jest próba zaufania, że ​​jesteś na dobrej drodze do sukcesu lub że Twoja marka jest już na szczycie i ma swój własny blask. Uwierz, że wykonujesz właściwe działania, aby zaprezentować się na rynku i wyróżnić się wyjątkową osobowością marki.  

2. Wykorzystaj krytykę swoich przeciwników do oceny siebie

Istnieją okoliczności, w których twoi przeciwnicy mogą uzasadniać krytykę pewnych działań, których nie byłeś świadomy, dlatego ważne jest, aby słuchać, co mówią o tobie lub twojej marce.

Istnieją praktyki, które mogą szkodzić ludziom, którzy pracują dla Ciebie, Twojej społeczności, a nawet mogą być szkodliwe dla środowiska, uniemożliwiając jego zachowanie.

Będąc świadomym swoich błędów, będziesz mógł osiągnąć większy rozwój osobisty i zawodowy, ponieważ będziesz miał możliwość podjęcia działań w celu poprawy postaw, które Twoim zdaniem nie są najbardziej odpowiednie z osobistego lub zawodowego punktu widzenia.

3. Staraj się działać z tolerancją

Jeśli chodzi o radzenie sobie z hejterami, tolerancja jest wartością, którą możesz zastosować nawet wobec osób lub grup próbujących postawić Twoją markę w złym świetle. Najlepszym sposobem na pokonanie przeciwników jest analiza motywów ich działań. Zrób to i okaż empatię, unikając kłótni lub agresywnych postaw wobec tych ludzi. 

Te praktyki pomogą ci rozwinąć umiejętności miękkie, które dadzą ci umiejętność radzenia sobie z irytującymi i stresującymi sytuacjami, które mogą być spowodowane przez tych agresorów. 

Pamiętaj, że dając przykład, będziesz mógł pomóc innym kolegom lub kolegom z klasy, którzy przechodzą podobną sytuację, co z kolei pozwoli Ci zacieśnić więzi z ludźmi sukcesu.

4. Wykorzystaj hejterów, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z konfliktami

Te niewygodne praktyki mogą być realną okazją do eksperymentowania z alternatywnymi sposobami radzenia sobie z nienawiścią. 

Dzięki nim możesz nauczyć się asertywnego radzenia sobie z konfliktami bez generowania większego napięcia, a nawet przemocy, jeśli działania twoich przeciwników mają miejsce na imprezie lub w twojej firmie lub firmie. 

Skuteczne rozwiązywanie konfliktów to umiejętność miękka, która pozwoli Ci dobrze funkcjonować w różnych okolicznościach zawodowych lub osobistych. Ponadto będziesz mógł wykazać się przywództwem przed współpracownikami i publicznością.

5. Zachowuj się pokornie

Jednym z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z hejterami jest pokora podczas udzielania odpowiedzi lub komentowania, gdy chcą cię zdyskredytować lub skrytykować w mediach społecznościowych. 

Wybierz właściwą drogę i nie reaguj tak jak Twoi agresorzy, czyli przemocą słowną lub działaniami, których możesz później żałować, bo mogą negatywnie wpłynąć na Twoją markę osobistą lub firmową. 

6. Używaj hejterów, aby nauczyć się ignorować negatywne wpływy

Bardzo ważne jest, aby mieć świadomość, że nie wszyscy zawsze będą cię lubić, bez względu na to, jak bardzo starasz się robić rzeczy dobrze. 

Przejmowanie kontroli nad sytuacjami i nienadawanie mocy negatywnym działaniom hejterów to sprytny sposób na skupienie się na tym, co naprawdę ważne, i kontynuacja pracy, aby Twoja marka mogła się rozwijać i być bardziej pozytywna i wiarygodna.

7. Naucz się panować nad złością

Zastosuj inteligencję emocjonalną i odpowiednio zarządzaj złością. Te działania pomogą Ci zachować spokój, gdy ci przeciwnicy Cię zaatakują, co jest idealnym rozwiązaniem, aby uniknąć konfliktów, które mogłyby wpłynąć na wizerunek Twojej marki w środowisku cyfrowym lub bezpośrednim. 

Reaguj spokojnie, zamiast kontratakować gwałtownie i bez zastanowienia się, co się naprawdę dzieje. W żadnym wypadku nie działaj impulsywnie.  

8. Pozwól motywować się hejterom

Zamiast pozwolić, aby negatywne komentarze i obelgi ze strony hejterów wpłynęły na Twoją samoocenę lub obniżyły Twoją samoocenę, wykorzystaj tę osobę lub osoby jako motywację do dalszego promowania swojej marki na rynku i wyróżniania się, dodając wartość do swoich odbiorców.

Pokazuje, że masz autorytet w swojej niszy i że Twoja marka nie tylko zajmuje się promocją i marketingiem produktów i usług, ale także pomaga swoim odbiorcom w wartościowych działaniach, które przyczynią się do Twojej wiarygodności. 

Ci, którzy naprawdę wierzą i wspierają wartości Twojej marki, zlekceważą kpiny i krytykę, jeśli to nieprawda.

Zadzwoń