Jakie są korzyści z posiadania bloga w mojej firmie?

HomeSEOJakie są korzyści z posiadania bloga w mojej firmie?
Shpae
Shpae
Shpae

Istnieje wiele powodów, dla których blog korporacyjny jest niezbędny w globalnej strategii marketingowej online, tutaj przypominamy główne.

Gdy firma chce wzmocnić swoją obecność w Internecie, zwykle staje przed dylematem, czy założyć bloga, czy nie. Z jednej strony znajdziesz zagorzałych zwolenników, którzy będą ci mówić, że jest to kluczowe dla skutecznej strategii, ale z drugiej strony blog wymaga alokacji zasobów, jeśli ma być prowadzony właściwie.

Z tego powodu uważamy, że przy podejmowaniu tej decyzji należy pamiętać, jakie korzyści przyniesie nam prowadzenie bloga.

Korzyści

1. Poprawi Twoje SEO (pozycjonowanie w wyszukiwarkach)

Jeśli strona Twojej firmy nie jest bardzo duża, możesz mieć problemy z pozycjonowaniem się na określone słowa kluczowe, posiadanie bloga poszerza spektrum słów kluczowych, dla których możesz się wyświetlać. Ponadto częstotliwość odświeżania wzrośnie, co również jest czynnikiem, który ci pomoże.

2. Pomoże Ci to w zdobyciu lojalności Twoich gości

Jeśli zaoferujesz wysokiej jakości treści, sprawisz, że użytkownicy Twojej strony, którzy do tej pory rzadko ją odwiedzali, będą częściej odwiedzać bloga, a tym samym będą mieli dostęp do innych wiadomości, ofert, premier itp. Ponadto, w miarę rozwoju Twojego bloga, możesz stworzyć społeczność subskrybentów, którzy będą śledzić Twoje wiadomości i współpracować przy ich rozpowszechnianiu.

3. Dostarcza treści do sieci społecznościowych

Jest to podstawowe źródło treści dla każdej strategii mediów społecznościowych, umożliwia udostępnianie własnych treści i kierowanie ruchu do Twojego portalu internetowego.

4. Poprawi to Twoją reputację online

Posiadanie jakościowego bloga na swojej stronie pomoże Ci wykazać się znajomością branży, blog humanizuje również Twoją firmę, Twój portal przestanie być firmą, która po prostu oferuje swoje dane w Internecie, a stanie się dostarczającą wiedzy, będzie również pokazać, że za tą marką stoją prawdziwi ludzie.

5. Sprawi, że poprawisz się i lepiej poznasz swoją grupę docelową

Jeśli przeanalizujesz dane z bloga, wyszukiwania, które są na nim przeprowadzane i komentarze do postów, możesz lepiej zrozumieć potrzeby lub zainteresowania docelowych odbiorców i wykryć to, co może prowadzić do poprawy usług, procesów lub produktów.

6. Nauczysz się

Kiedy masz bloga, zawsze kończysz na badaniu nowych tematów, zagłębianiu się w te, które już znasz, aby tworzyć lepsze posty, ale w końcu to ty się uczysz i jest to dobry sposób na kontynuację nauki.

7. Będziesz generować leady lub sprzedaż

Pomyśl o osobie, która szuka usługi lub produktu, który oferujesz i szuka w Internecie opinii, powodów, by cię zatrudnić lub więcej informacji, jeśli znajdzie odpowiedzi na swoje pytania na twoim blogu i że to oferujesz, prawdopodobnie w końcu poproszą Cię o więcej informacji, więc Twój blog przyciągnie potencjalnego klienta, którego bez tego narzędzia byś nie miał.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.