Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

Jak zdobyć obserwujących na Twitchu

Właśnie uruchomiłeś swój profil na Twitchu? Czy planujesz wykorzystać platformę streamingową, aby zyskać widoczność w społeczności i promować swoją markę? Czy chcesz wiedzieć, jak zdobyć obserwujących na Twitchu, aby stać się punktem odniesienia w swojej dziedzinie? Tutaj zostawiamy Ci najlepsze wskazówki!

Jak zdobyć obserwujących na Twitchu

1) Zdefiniuj spójną strategię treści 

Zacznijmy od początku.

Zwiększenie widoczności na platformie streamingowej, takiej jak Twitch lub na platformie takiej jak Instagram , wymaga logicznego wybrania z wyprzedzeniem charakteru treści, które chcesz nadawać, oraz rodzaju docelowych odbiorców.

Pamiętaj: transmisja nastawiona na bardzo konkurencyjną aktywność utrudni Ci przyciągnięcie uwagi nowych widzów. 

Dlatego jeśli dopiero zaczynasz i chcesz zdobyć dużą liczbę subskrybentów, radzimy postępować zgodnie z tymi wskazówkami: 

  • Aby rozwijać swoją społeczność, zacznij od określenia swoich mocnych stron.
  • Unikaj treści na bardzo popularny temat.
  • Na przykład, jeśli koncentrujemy się na branży gier, aby uzyskać dobrą pozycję na Twitchu, przeszukaj platformę i wybierz tylko gry z dużą liczbą obserwujących, ale tylko 10-20 streamerów jest już w rankingu.

2) Zainwestuj w profesjonalny materiał 

Po zdefiniowaniu charakteru treści nadszedł czas, aby była wciągająca i interesująca.

Streamerzy doskonale prezentują się za swoimi ekranami, profesjonalnie zainscenizowani, by pasować do ich świata. To dlatego, że w praktyce żaden szczegół nie jest pozostawiony przypadkowi, zacznij inwestować w profesjonalny materiał, aby być atrakcyjnym dla swoich obserwujących!

  • Dźwięk: Dobry mikrofon jest idealny do poprawy wrażeń słuchowych widzów i zwiększenia wiarygodności Twojej transmisji. 
  • Wizerunek: dobry aparat zapewnia lepszą jakość obrazu, wzmacnia wagę wypowiedzi i lepiej przykuwa uwagę osób, które Cię śledzą. 
  • Oświetlenie: film zoptymalizowany pod kątem oświetlenia jest bardziej atrakcyjny, robi wrażenie i nadaje przekazowi profesjonalny charakter. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest użycie światła pierścieniowego!

3) Streamuj przez kilka godzin

Aby zmaksymalizować swój cel rozwoju na Twitchu, pamiętaj, że konieczne jest codzienne planowanie długich sesji transmisji online.

W rzeczywistości jednym z kluczy do sukcesu na tej platformie jest Twoja zdolność do oferowania bogatych i gęstych treści , które przekonują widzów do obserwowania Cię i zdobywania nowych obserwujących.

Nie ma wątpliwości, że długość filmu zwiększa zaangażowanie i liczbę subskrybentów. To także pozwala na dobre pozycjonowanie się w wynikach wyszukiwania, a tym samym zwiększanie widoczności dla użytkowników aplikacji. 

Jako ogólną zasadę przyjmuje się, że rozwijający się kanał nadaje nieprzerwanie od 2 do 4 godzin dziennie. Maksymalną liczbę widzów osiąga się dopiero po około 30 minutach.

Poniżej tej liczby liczba widzów, a tym samym szanse na zwrócenie uwagi na Twoją transmisję, będą niższe. Na przykład streamerzy odnoszący największe sukcesy są aktywni od 5 do 10 godzin dziennie!

4) Znajdź odpowiedni czas 

Bycie aktywnym w czasie jest dobre. Lepiej wybrać najlepsze godziny emisji, aby przyciągnąć jak największą liczbę afiliantów. Łatwo zrozumieć, że w dni powszednie po południu ruch na peronie jest mniejszy niż w weekend. 

Jednym z sekretów zwiększania swojego wpływu i powiększania bazy subskrybentów jest stała i regularna transmisja. Postaw się na miejscu swoich potencjalnych obserwujących.

Nieuchronnie łatwiej jest śledzić twoje programy, gdy możesz podglądać swoje transmisje na żywo. To także najlepszy sposób na przekonanie widzów do subskrypcji Twojego kanału. 

Ogólnie uważa się, że szczyt liczby użytkowników przypada między 16:00 a 18:30. Ale niekoniecznie jest to najlepszy czas na zdobywanie obserwujących, ponieważ w tym czasie wzrasta konkurencja.

Jeśli chcesz mieć większe szanse na przyciągnięcie uwagi, możesz zaplanować swoje transmisje w godzinach porannych, między 7 a 9.

5) Wejdź w interakcję z grupą docelową

Kiedy transmitujesz na żywo, nie rozmawiasz z robotami, ale z ludźmi. Nie wystarczy siedzieć i udostępniać swój ekran i czekać na wzrost ruchu. Musisz także być w stanie dać ludziom, którzy cię obserwują, czego naprawdę chcą.

Twitch to aplikacja rozrywkowa. Użytkownicy przychodzą do Twojej transmisji, aby się zrelaksować, nawiązać przyjaźnie, dowiedzieć się nowych rzeczy lub nadrobić zaległości w bieżących sprawach.

Bądź tak szczery i naturalny, jak to tylko możliwe, i komunikuj się bezpośrednio z odbiorcami, aby zbudować ich lojalność. W przeciwnym razie szybko zostaniesz zapomniany i zastąpiony innym streamerem, który może dać widzom to, czego chcą.

Aby zdobyć obserwujących i uczynić swój kanał interaktywnym, możesz:

  • Zabierz widzów do swojego świata i swojej prywatności. Na przykład opowiadanie anegdot o sobie lub prezentowanie sprzętu, którego używasz. To dla nich najlepszy sposób na poznanie Cię osobiście.
  • Podziel się wskazówkami i doświadczeniem, aby stać się autorytetem w swojej dziedzinie.
  • Zaplanuj sesje pytań i odpowiedzi.

6) Wybierz oryginalne i imponujące tytuły

To pierwsze wrażenie, jakie robisz na potencjalnych widzach. Aby mieć jak największe szanse na dotarcie do dużej liczby widzów i zwiększenie swojej widoczności, najlepiej jest przestrzegać kilku kryteriów. 

Dobry tytuł przepływu nie jest zbyt długi (30 znaków) i zawiera niezbędne i przydatne informacje. 

Dlatego radzimy dowiedzieć się z wyprzedzeniem, które słowa kluczowe i wyszukiwane hasła są najczęściej używane w Twojej dziedzinie, zanim umieścisz je w swoich tytułach. Logicznie rzecz biorąc, ułatwiając ten proces znajdowania, możesz przyciągnąć więcej obserwujących!

Zadzwoń