Jak zarabiać na blogu: 100% skuteczne techniki

HomeInternetJak zarabiać na blogu: 100% skuteczne techniki
Shpae
Shpae
Shpae

Jeśli zaszedłeś tak daleko, to dlatego, że zastanawiałeś się, jak zarabiać na blogu . Albo już go masz i chcesz zacząć widzieć jego owoce, albo wręcz przeciwnie, jeszcze go nie stworzyłeś i chcesz to zrobić od samego początku, w takim przypadku proponuję przejść do nagłówka Jak założyć bloga zarobić pieniądze, a potem wrócić tak daleko. 

Następnie zobaczymy, jak zacząć zarabiać na blogu . Pamiętaj, że każdy blog będzie wymagał innej metody lub nawet kilku jednocześnie. Ale jeśli jesteś blogerem, wiesz już, że w świecie digital marketingu nic nie spada z nieba, a każdy wysiłek jest niewielki. Chodźmy tam!

1. Reklama za pośrednictwem CPC (Adsense)

Adsense to forma reklamy, która działa na zasadzie CPC/PPC, czyli kosztu kliknięcia lub zapłaty za kliknięcie w języku angielskim. Jeśli jesteś początkującym, jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie, ponieważ nie będzie wymagało zbyt wiele czasu i nie będziesz musiał podejmować trudnych decyzji.

Polega na wstawianiu bloków reklamowych, których nie wybierzesz , które będą pojawiać się na Twoim blogu zgodnie z tym, co zainteresują Twoich czytelników, a za każdym razem, gdy klikną w reklamę, zarobisz.

Teraz, gdy wiesz, jak zarabiać na blogu za pomocą Adsense, wyjaśniamy, ile możesz zarobić.

Temat będzie główną zmienną twojego źródła dochodu w Adsense, im bardziej konkurencyjna jest ta nisza, tym więcej masz możliwości zarabiania pieniędzy (ty i Google): od kilku centów do ponad kilku euro za kliknięcie.

Skąd wiedzieć, czy motyw bloga do zarabiania pieniędzy jest właściwy? Skorzystaj z Narzędzia planowania propozycji słów kluczowych i wprowadź swój motyw. W kolumnie CPC możesz zobaczyć, jakie firmy płacą za wyświetlanie reklamy, gdy wyszukiwane jest to słowo. To, co naliczyłbyś, to nieco mniej niż połowa tego CPC (współdzielisz to z Google).

 Zalecane dla: początkujących.
 Dochód: Media.
 Zalety/wady: Nie wybierasz reklamy, ale w zamian nie będziesz musiał być świadomy.

2. Reklama za pośrednictwem CPA

Jako, że jest to również reklama, jej działanie jest podobne do Adsense, ale trudniej uzyskać konwersję użytkownika , gdyż w tym przypadku nie otrzymujesz dochodu za kliknięcie, ale za wykonaną akcję (CPA oznacza koszt za akcję), to może to być na przykład wypełnienie formularza.

Dobrą rzeczą jest to, że dochód uzyskany za każdym razem, gdy zostanie dokonana konwersja, będzie wyższy . Jedną z opcji jest rozpoczęcie od CPC, a jeśli zobaczysz, że to działa, przejdź do CPA.

Niektóre strony oferujące CPA to Toroadvertising lub Adjal.

 Zalecane dla : blogów o bardzo określonej tematyce.
 Dochód : wysoki.
 Zalety / wady : Jest to skuteczna metoda zarabiania tylko wtedy, gdy dobrze znasz swoich odbiorców.

3. Marketing afiliacyjny

Ten rodzaj reklamy nie ma na celu osiągnięcia przez użytkownika ogólnych działań, ale raczej konkretnego: zakupu produktu.

Jak to działa? Wejdź na platformę partnerską i zarejestruj się jako partner. Niektóre z nich to: Amazon, Zanox, ClickBank.

Na tych platformach możesz tworzyć linki, które następnie wstawiasz do swoich postów, aby po kliknięciu przez Twoich klientów byli kierowani do produktów różnych firm.

Po dokonaniu zakupu (w tym momencie lub kilka dni później) otrzymujesz prowizję (od 2% ceny produktu do nawet 50%). Te, które zgromadzisz, będą odbierane na koniec każdego miesiąca przez firmę.

Ponieważ zarabianie pieniędzy na blogu może być trudne dzięki reklamom afiliacyjnym, najłatwiejszym sposobem wdrożenia tego jest blogowanie, którego posty już mówią o produktach lub których temat prawdopodobnie zostanie utowarowiony. Na przykład blog modowy – gdzie naturalne będzie dodawanie linków do produktów – w przeciwnym razie lepiej przejść do innego rodzaju źródła dochodu.

 Zalecane dla : Blogów, których motyw oferuje możliwość sprzedaży produktów.
 Dochód : wysoki.
 Zalety/wady : Jeśli tematyka Twojego bloga nie jest związana ze sprzedażą produktów, umieszczanie tego typu linków wpłynie negatywnie na Twój blog.

4. Prywatni reklamodawcy

A teraz twoja kolej, aby przesunąć swój żeton! Ponieważ zarabianie pieniędzy na blogu za pomocą powyższych metod nie jest osiągane w ciągu jednego dnia, innym sposobem na zarabianie fasoli jest jeszcze większa aktywność. Jak? Znajdź własnych reklamodawców . Możesz się z nimi skontaktować przez e-mail lub telefon.

W ten sposób możesz wybrać, jakie rodzaje reklam pojawiają się na Twoim blogu , jest to szczególnie przydatne, jeśli dobrze znasz swoich odbiorców.

Sposób reklamowania się w prasie papierowej jest dość podobny do mechanizmu zakładania bloga i zarabiania pieniędzy ; lokalizacja i rozmiar tych reklam w Twoim poście będą zmiennymi Twoich dochodów.

Z drugiej strony, jeśli chcesz, aby żądania reklamy docierały do ​​Twojego bloga w celu zarabiania na nim, możesz to zrobić za pośrednictwem platformy getfluence , która umożliwia zarejestrowanie się jako wydawca i otrzymywanie od reklamodawców propozycji umieszczenia ich w treści i zacznij zarabiać . Zaletą jest to, że sam wybierasz warunki współpracy: rodzaje linków, cenę itp. i możesz negocjować, akceptować lub odrzucać propozycje, które Twoim zdaniem nie odpowiadają Twoim odbiorcom.

 Polecane dla : Proaktywnych blogerów.
 Dochód : media.
 Zalety/wady : Jeśli nie znajdziesz odpowiednich reklamodawców, będziesz musiał uzupełnić to o inne źródło dochodu.

5. Sprzedawaj swoje produkty i usługi

Ta metoda jest dla zaawansowanych blogerów! Jeśli zastanawiasz się, jak zarabiać na blogu w Internecie , o ile nie jesteś złotnikiem lub nie robisz naturalnych mydeł, najlepszą rzeczą, jaką możesz sprzedać w Internecie, są cyfrowe produkty lub usługi.

Co mam na myśli? Na kursy, zajęcia, coaching… Jeśli dzięki swojemu blogowi osiągnąłeś jakiś autorytet jako „ekspert w”, to znaczy, że jest wiele osób, które Ci ufają. Ale aby sprzedawać swoje produkty lub usługi, musisz pójść trochę dalej, musisz żyć tym, co sprzedajesz , korzystać ze słynnego już stylu życia i na to zasłużysz.

Na przykład, jeśli Twój blog dotyczy marketingu i specjalizujesz się w budowaniu linków , możesz oferować kursy wideo na ten temat lub tworzyć obszary dla klientów premium na swoim blogu, aby tylko niektórzy mieli dostęp do niektórych postów lub mogli to zrobić wcześniej reszta.

Oznacza to, że możesz zarabiać na blogu, ale jeszcze więcej, jeśli oferujesz jakieś „dodatki”.

 Polecany dla : Osób mających wpływ na swoją dziedzinę działania.
 Dochód : wysoki.
 Zalety/wady : Dochód będzie wysoki dzięki temu, że nie ma pośredników, a stworzenie produktu będzie kosztować tyle samo co tysiące.

6. Darowizny

Potrzebuję pomocy? Poproś o to Darowizny działają, nawet jeśli w to nie wierzysz. Aby stworzyć bloga i zarabiać pieniądze, musisz wypróbować wszystkie techniki, aż znajdziesz tę właściwą. Jeśli masz wokół swojego bloga społeczność, oto niektóre z opcji:

–Paypal.
–Wtyczka WordPress.
– Przycisk darowizny.

Uzyskiwanie dochodów z darowizn będzie najlepszym sposobem na rozpoczęcie kariery, aby wiedzieć, jak zarabiać na blogu.

 Zalecane dla : blogów, które stworzyły społeczność
Dochód : niski
 Zalety/wady : jeśli chcesz żyć z bloga będziesz musiał korzystać z innych źródeł dodatkowego dochodu.

7. Prywatne forum

Fora nie są rzeczą z lat 90., dziś nadal działają bardzo dobrze.

Podobnie jak w poprzednim przypadku, jak stworzyć bloga, aby zarabiać pieniądze, zasadniczo polega na połączeniu kilku technik, jedną z najprostszych jest skorzystanie z tych komentarzy, które już mają twoje posty i które są zwrotne, aby nadać mu formę forum.

Twoja społeczność będzie skłonna zapłacić za dostęp!

 Zalecane dla : blogów, które stworzyły społeczność
Dochód : niski lub średni
 Zalety/wady : zanim zaczniesz tworzyć płatne forum, upewnij się, że twoi odbiorcy są skłonni za to zapłacić, w przeciwnym razie będziesz potrzebować innych dochodów, aby utrzymać się z bloga.

8. Nowe możliwości pracy

Po wielu latach opowiadania historii, opowiadanie historii stało się najlepszym sposobem na promowanie siebie.

Blog to najbardziej ceniony sposób, aby dać się poznać , aby znaleźć pracę, opublikować książkę, która zbiera kurz od lat lub sprawić, by liczyli na ciebie w kwestii zorganizowania konferencji.

Ponadto udany blog wykaże wytrwałość, znajomość marketingu i copywritingu, a przede wszystkim pokaże, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie.

Jak założyć bloga, aby zarabiać?

już tu jesteś! Jeśli jesteś na początku posta, to dlatego, że zastanawiałeś się, jak zarabiać na blogu bez jego tworzenia . Choć może się wydawać inaczej, jest to dobry sposób na początek, ponieważ pierwszy dochód pomaga być stały i motywuje Cię do tworzenia treści Twojego bloga.

Tak, można żyć z bloga i ty też możesz. Gdy? Będzie to zależało od każdego przypadku. Są blogerzy, którzy zarabiają od samego początku i inni, którzy zajęli ponad dwa lata. Ogólnie rzecz biorąc, wielu zgadza się, że celem powinno być zdobycie pieniędzy przed pierwszym rokiem, w przeciwnym razie coś jest nie tak.

Wybierz motyw

Znalezienie swojej witryny w Internecie jest niezbędne, jeśli chcesz zacząć zarabiać. Musisz mieć na uwadze, że tematy, które mają niewiele wyszukiwań, nie będą w stanie przynieść Ci żadnych korzyści, więc jeśli Twoim celem jest życie z bloga, zapomnij o tej sprawie, która tak bardzo Cię fascynuje i nie interesuje nikogo innego.Tworząc bloga, nie musisz myśleć o sobie, ale o swoich odbiorcach.

Jednym ze sposobów na wybranie swojej niszy jest skorzystanie z Planera słów kluczowych Google.

Zarejestruj swoją domenę i wynajmij serwer

W sieci znajdziesz wiele firm, w których możesz zarejestrować swoją domenę, co jest niezbędnym krokiem, jeśli chcesz poświęcić się profesjonalnie swojemu blogowi. Ponadto koszt jest minimalny, za mniej niż 10 euro otrzymasz gotowego bloga w domenie .com.

Mimo to moim ulubionym sposobem na zakup domeny jest zrobienie tego w tym samym miejscu co twój serwer. Moim ulubionym jest ten, który zostawiam wam na obrazie. Będziesz miał wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć tworzyć swojego bloga i zarabiać na nim pieniądze.

Stwórz swojego bloga

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zarabiać na blogu, najpierw musisz zapoznać się z pojęciem CMS . Są to menedżery treści internetowych, czyli platformy używane do przesyłania treści do sieci. Niektóre z nich to Joomla, Wix i WordPress , ten ostatni jest najczęściej używany ze względu na wszystkie swoje zalety.

Korzystanie z WordPress.com jest bezpłatne i nie będziesz musiał inwestować żadnych pieniędzy, aby go ulepszyć. Jeśli jednak chcesz poważnego projektu dla swojego bloga, polecam zatrudnić projektanta stron internetowych i zrobić to na WordPress.org.

Optymalizuj pod kątem SEO

Jak zarabiać na blogu bez optymalizacji pod SEO? Niemożliwy.

Używanie słów kluczowych i długich ogonów to ABC copywritera SEO. Przy dobrych informacjach i jakości nie wystarczy, aby Twój blog osiągnął najwyższe pozycje w Google , tylko dzięki optymalizacji SEO sprawisz, że reklamodawcy zainteresują się Twoim blogiem i zapłacą za reklamę lub że docelowi odbiorcy Cię znajdą.

Jednak ten proces może być jednym z najtrudniejszych, więc prawdopodobnie będziesz potrzebować pomocy specjalistów specjalizujących się w pozycjonowaniu stron internetowych.

Wybierz swoje kanały mediów społecznościowych

Posiadanie konta na Instagramie, Facebooku lub Youtube nie czyni z Ciebie eksperta w zakresie RRSS. Wyjaśnij od początku, że aby dotrzeć do odbiorców, potrzebujesz szerokiej wiedzy na temat mediów społecznościowych.

Ale nie cała Twoja strategia w mediach społecznościowych powinna koncentrować się na reklamie, sieci są sposobem na znalezienie odbiorców lub na polecenie ich przyszłym czytelnikom. Jednym z najlepszych narzędzi do wykorzystania mediów społecznościowych na swoją korzyść jest Hootsuite lub Buffer .

Lojalność wobec grupy docelowej

Gdy zdobędziesz kilku obserwujących, a Twój blog zacznie być często odwiedzany, nadszedł czas, aby ich zatrzymać. Czemu? Gdy trafisz na nieznaną stronę internetową dzięki SEO (to znaczy, że po przeprowadzeniu wyszukiwania pojawiła się ona na najwyższych pozycjach Google), chociaż treść może Cię zainteresować, jest mało prawdopodobne, że zapamiętasz tę witrynę.

Z tego powodu, gdy użytkownicy trafią na Twoją witrynę, musisz spróbować ich zatrzymać. Aby rozpocząć, musisz przyciągnąć ich za pośrednictwem CPA, aby czytelnik wypełnił formularz.

Gdy masz już dane swoich odbiorców, przystąp do wysyłania masowych e-maili . Tak, dobrze czytacie, ta technika, która przez wielu jest uważana za spam, działa , jeśli wysyłasz e-maile tylko do tych osób, które wypełniły formularz, ponieważ będą to osoby zainteresowane Twoim blogiem.

Jak zarabiać będąc blogerem? ➞ Wszystko zależy od Ciebie

Może nie to chciałeś usłyszeć. Jak zobaczysz w tym poście na temat Jak zarabiać na blogu? Nie ma magicznej formuły ani metody, która następnego dnia zapewni tysiące euro na Twoim koncie, a co najgorsze, aby żyć z bloga, musisz być pisarzem SEO, projektantem stron internetowych, menedżerem społeczności i konsultantem SEO 24 godziny na dobę dzień .

Z tego powodu bycie blogerem nie jest dla wszystkich, musisz być naprawdę pasjonatem tego, co piszesz, i dawać siebie swoim odbiorcom. Jeśli spełniasz te warunki czas zabrać się do pracy.

Może to zająć tygodnie lub kilka miesięcy, ale dzięki powyższym wskazówkom w końcu odkryjesz, jak zarabiać na blogu, na swoim, i to będzie największa satysfakcja. Zróbmy to!

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.