Jak zacząć robić SEO w swojej firmie

HomeSEOJak zacząć robić SEO w swojej firmie
Shpae
Shpae
Shpae

Stosowanie SEO w Twojej firmie to skuteczny sposób na uzyskanie dobrych wyników i większej widoczności, bez inwestowania dużych sum pieniędzy w pozycjonowanie.

SEO (optymalizacja wyszukiwarek) to skuteczny sposób na uzyskanie dobrych wyników i lepszą widoczność.

Istnieją różne sposoby na SEO w ramach strategii marketingu przychodzącego i różne aspekty, na które należy zwrócić uwagę, aby osiągnąć oczekiwane wyniki; Jednak największą pracę trzeba wykonać w swoim content marketingu.

Musisz zwracać uwagę na szczegóły i koncentrować się, aby wszystko, co robisz, było konsekwentnie zgodne z celem, jakim jest ranking.

Kolejnym kluczowym punktem jest doświadczenie użytkownika. To priorytet Google, dlatego też powinien być Twój, jeśli zależy Ci na dobrym pozycjonowaniu organicznym.

Aby mieć skuteczne SEO, konieczne będzie pamiętanie o użytkownikach i grupie docelowej, do której chcesz dotrzeć, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Twoja strategia dotycząca treści musi być zaprojektowana i opracowana w celu zaoferowania im wartości i pozytywnego doświadczenia z Twoją marką.

Zacznijmy od najbardziej podstawowych rzeczy, które musisz wiedzieć, aby zrobić dobre SEO w swojej firmie, do szczegółów, które będą wymagały więcej czasu i poświęcenia, ale które zapewniamy, że pomogą Ci osiągnąć swoje cele.

Jak zacząć robić SEO w swojej firmie?

1. Znajomość podstawowych pojęć i narzędzi

Aby robić wszystko dobrze, ważne jest, aby mieć prawidłowe informacje lub porady ekspertów w tej dziedzinie. Jeśli chcesz przeprowadzić SEO w domu ze swoim zespołem, ważne jest, aby poświęcić czas na poznanie tego, czego będziesz potrzebować.

Obecnie w Internecie jest wiele informacji na ten temat. Jeśli jednak nie masz żadnego doświadczenia z SEO, kluczowe jest, abyś zaczął od początku i najpierw zapoznał się z podstawowymi pojęciami i narzędziami, których możesz użyć do realizacji swojej strategii i mierzenia wyników.

Istnieje wiele akronimów, które powinieneś znać, jakie są podstawowe funkcje i jakie narzędzia będą naprawdę przydatne w Twoim biznesie. Należy również pamiętać, że niektóre są płatne, ale jest też wiele bezpłatnych, a niektóre są zawsze bardziej skuteczne niż inne.

Dwa terminy, które z pewnością przeczytasz najczęściej, to SEO na stronie i poza nią, które odnoszą się do tego, co dzieje się na Twojej stronie i poza nią.

Z SEO na stronie zadbasz o to, jakie treści publikujesz i jak dobrze zaprogramowana jest Twoja strona. W przypadku strony Off jest to bardziej praca sojuszy, aby uzyskać linki z innych witryn do własnej witryny.

2. Rozwijaj swoje cele

Po zapoznaniu się z podstawowymi koncepcjami i narzędziami SEO będziesz w stanie opracować cele, które są osiągalne dzięki tym optymalizacjom i prowadzą do osiągnięcia ogólnych celów firmy.

Pamiętaj, jakie zasoby będziesz mieć, aby osiągnąć te cele, a kiedy już wiesz, co chcesz osiągnąć za pomocą SEO, opracuj ten przewodnik, który posłuży jako przewodnik do tworzenia strategii i planów działania.

3. Zaprojektuj swoją osobowość kupującego

Kolejnym kluczowym elementem jest osoba kupującego, która jest reprezentacją idealnego kupującego, do którego chcesz dotrzeć. Pozwoli to na stworzenie bazy podczas opracowywania strategii treści.

Po zdefiniowaniu cech, gustów i potrzeb odbiorców, którzy będą Twoją grupą docelową, możesz tworzyć skoncentrowane na nich treści. 

Pomoże Ci to wyraźniej zobaczyć, jaki rodzaj treści stworzyć, aby przyciągnąć osoby kupujące do Twojej witryny.

4. Skoncentruj się na słowach kluczowych

Słowa kluczowe są niezbędne dla Twojego SEO. To jest główny element, ponieważ to właśnie powie Google, że masz odpowiedzi, których szukają użytkownicy. Następnie Google będzie odpowiadać za potwierdzenie, czy Twoje treści stanowią wartość dodaną dla ludzi.

Na przykład, jeśli masz sklep z odzieżą sportową, zastanów się, jak mógłbyś wyglądać w wynikach wyszukiwania użytkownika, który potrzebuje czegoś, co możesz zaoferować: gdzie i jak byłoby to kierowane na wyszukiwanie klientów?

Chociaż uwzględnienie terminu „odzież sportowa” jest niezbędne, spowoduje to, że pojawisz się w wynikach wyszukiwania z milionami innych opcji i tu właśnie pojawia się praca nad zdefiniowaniem słów kluczowych. 

Niektóre podstawowe mogą być: 

  • Odzież sportowa damska
  • odzież sportowa dla mężczyzn
  • odzież do uprawiania sportu
  • buty sportowe
  • elementy sportowe
  • suplementy sportowe
  • Drużyny sportowe
  • odzież narciarska
  • ubrania do biegania
  • odzież wspinaczkowa

Opcje zależą od tego, co masz do zaoferowania lub co chcesz podkreślić, ale kiedy już masz swoją osobowość kupującego i trochę lepiej znasz swoich odbiorców, możesz udoskonalić słowa kluczowe, aby za każdym razem dawały lepsze wyniki.

5. Używaj dobrych linków

Linki są również ważnym zasobem w SEO, ale obowiązkowe jest, aby nie były zepsute lub nie prowadziły do ​​​​fałszywych stron, ponieważ Google w końcu ukarze cię za to i umieści na dole swojego rankingu.

Możesz dodać linki, które wspierają Twoje informacje lub pogłębiają je. Na przykład w opisie niektórych swoich produktów możesz dodać link, który przeniesie je do artykułu na Twoim blogu o tym, jak ich używać w różnych sytuacjach.

Pamiętaj o dobrym doświadczeniu, które musi mieć użytkownik. Kliknięcie w link, który do niczego nie prowadzi, będzie po prostu stratą czasu dla danej osoby.

Jeśli zamierzasz umieścić link, upewnij się, że jest on związany z tematem, że wnosi więcej wartości lub wnosi coś więcej do tego, co użytkownik już zaznaczył jako interesujące.

6. Zoptymalizuj swoją stronę internetową

Aby to wszystko zadziałało, musisz zoptymalizować swoją stronę internetową tak, aby czas jej ładowania był krótszy niż 3 sekundy, a user experience był jak najlepszy. Na przykład ułatw nawigację.

Ponadto istnieją szczegóły, takie jak nadanie nazw zdjęciom lub opisom, które zostaną dodane do treści, gdy wyszukiwarki sprawdzą jakość treści.

Jeśli masz zdjęcia swoich produktów, upewnij się, że są one zidentyfikowane, a nie tylko powiedz IMG4904.JPG. Ta nazwa nie mówi Google, że Twoje zdjęcie przedstawia produkt, którego szukają, i dlatego odejmuje Twoje punkty.

7. Kontynuuj

Wreszcie, zawsze monitoruj swoje wyniki i dostosuj w odpowiednim czasie te elementy, które być może nie działają lub które widzisz, że nie spełniają oczekiwań.

Ciągłe monitorowanie wyników pomoże Ci się rozwijać i dostosowywać do potrzeb odbiorców.

Dzięki tym wskazówkom jesteś gotowy do rozpoczęcia skutecznego SEO, które pomoże Ci poprawić pozycjonowanie organiczne, a co za tym idzie ruch na Twojej stronie i wzrost sprzedaży.

Podziel się tym artykułem ze swoim zespołem marketingowym i zacznij wspólnie tworzyć świetne strategie, które pomogą Ci osiągnąć wszystkie cele.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.