L O A D I N G

Jak zabezpieczyć stronę WordPress?

HomeWordPressJak zabezpieczyć stronę WordPress?
Shpae
Shpae
Shpae

Mówi się, że WordPress jest popularnym celem ataków hakerów. Biorąc pod uwagę, że ten system typu open source obsługuje ponad 30% witryn internetowych na całym świecie, nie jest to nic dziwnego. Przyjdź i przekonaj się razem z nami, jak zabezpieczyć swoją stronę w taki sposób, aby każdy atakujący połamał na niej zęby.

Nie zapomnij opodstawowy zasady

Jak wszędzie w Internecie, warto przestrzegać podstawowych zasad:

 • Nie wybieraj prostych loginów i haseł. Czy wiesz, że haker może odgadnąć prostą kombinację w ciągu trzech dni? Wybór odpowiedniego hasła znacznie utrudni mu zadanie.
 • Wykonaj kopię zapasową. Regularnie twórz kompletne kopie zapasowe swojej witryny w zdalnej lokalizacji, takiej jak Dropbox,
 • Wyloguj się. Nie zapomnij wylogować się z każdego urządzenia, na którym kiedykolwiek się logowałeś. Zwłaszcza jeśli czasami pracujesz na czyimś komputerze, na przykład w kawiarni.

Krok po kroku do bezpieczniejszej strony internetowej

Włamanie do Twojej witryny może spowodować znaczne szkody zarówno dla Twojej firmy, jak i reputacji. Dlatego nie należy lekceważyć bezpieczeństwa witryny. Oprócz podstawowych zasad wymienionych powyżej, możesz podjąć inne kroki w celu ochrony swojej witryny WordPress. Co jeszcze możesz zrobić, aby Twoja witryna była tak bezpieczna, jak to tylko możliwe?

 • Uzyskaj bezpieczny hosting. Wysokiej jakości, niezawodny i bezpieczny hosting zapewnia dodatkową ochronę swoich serwerów i stale monitoruje podejrzane działania i ruchy. Gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo Twojej witryny. Zdecydowanie nie warto oszczędzać na hostingu.
 • Regularna aktualizacja wersji PHP. Starsze wersje PHP nie otrzymują już nowych aktualizacji zabezpieczeń. Aktualizowanie PHP sprawi, że witryna będzie bezpieczniejsza, a szybkość działania witryny poprawi się.
 • Wykonuj regularne kontrole i aktualizacje. Zespół programistów WordPress nieustannie szuka błędów w systemie, a następnie je naprawia. Aby Twoja witryna WordPress była bezpieczna, musisz ją aktualizować i regularnie sprawdzać, czy są dostępne nowe aktualizacje. Z tego samego powodu nie zapomnij również o aktualizacjach wtyczek.
 • Regularnie skanuj swoją witrynę pod kątem różnych złośliwych programów i luk w zabezpieczeniach. Do monitorowania sieci użyj usług takich jak UptimeRobot lub wtyczka Fatal Error Notify . Dzięki nim od razu dowiesz się o ewentualnych problemach na stronie i na czas je rozwiążesz.
 • Skonfiguruj zaporę ogniową. Zapora sprawdza za Ciebie każde żądanie kierowane do witryny i może odfiltrować próby ataku na witrynę.
 • Dostosuj adres URL strony logowania. Większość serwisów wordpress używa ogólnie znanego rozszerzenia /wp-admin do logowania się do administracji . Stwórz własną i zbuduj kolejną barierę do pokonania dla hakerów.
 • Ogranicz liczbę prób logowania. Możesz ustawić ograniczenia bezpośrednio w WordPressie lub za pomocą wtyczki iThemes Security , która po wielokrotnych próbach logowania zablokuje stronę i wyśle ​​powiadomienie o podejrzanej aktywności.
 • Skonfiguruj reCaptcha. ReCaptcha pomoże Ci zabezpieczyć nie tylko logowanie do administracji, ale być może także Twoje formularze internetowe. Możesz to ustawić za pomocą wtyczki Login No Captcha reCAPTCHA lub za pomocą Wordfence .
 • Dodaj weryfikację dwuetapową. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa logowania skorzystaj z weryfikacji dwuetapowej, np. poprzez wtyczkę Google Authenticator .
 • Unikaj ustawiania prostych haseł. Jeśli dostęp do Twojej witryny ma kilku użytkowników, dobrze jest uniemożliwić żadnemu z nich ustawienie hasła, które jest zbyt proste i stanie się odpowiednim środkiem dla hakerów, aby dostać się do Twojej witryny.
 • Wdrożyć certyfikację SSL. Certyfikat SSL umożliwia przejście z witryny HTTP na bezpieczniejszą wersję HTTPS. Dodatkowo korzystanie z HTTPS wpływa na Ranking Google, a co za tym idzie także na ruch organiczny na Twojej stronie. Oznacza to, że masz większe szanse na pojawienie się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarkach.
 • Sprawdź swoją historię logowania. Ujawni to podejrzane ruchy i powtarzające się próby logowania, dzięki czemu będziesz mógł odpowiednio zareagować. Na przykład wtyczka Sucuri Scanner może pomóc .
 • Pozbądź się wszelkich baz danych i wtyczek, których już nie używasz. Każda zainstalowana wtyczka, aplikacja lub baza danych jest możliwym punktem wejścia dla hakerów. Usuń te, których już nie używasz w swojej witrynie.

Bezpieczeństwo Twojej witryny powinno być priorytetem numer jeden dla Twojej firmy i nie powinieneś na nim oszczędzać za wszelką cenę. Płacenie hakerom za odwrócenie dostępu do Twojej witryny kosztowałoby Cię znacznie więcej, nie wspominając już o wycieku danych i nadszarpniętej reputacji, które miałyby duży wpływ na Twoją firmę.

Przytłaczają Cię te wszystkie zasady bezpieczeństwa i nie wiesz od czego zacząć? Skontaktuj się z nami , a doradzimy, jak zapobiegać niechcianym atakom hakerskim. Krótko mówiąc, sprawimy, że Twoja strona będzie bezpieczniejsza.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.