Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

,

Jak wybrać nazwę domeny?

Wybór domeny jest jedną z najważniejszych części Twojego biznesu w Internecie, ponieważ nazwa, którą jej nadasz, będzie kojarzona z Twoją marką przez długi czas. Ponadto będzie to miało bezpośredni wpływ na Twoje pozycjonowanie SEO w Internecie, ponieważ jest to jeden z czynników, które Google weźmie pod uwagę, wyświetlając Cię w wynikach wyszukiwania.

W tym poście opowiemy o tym, czym jest domena i o kilku wskazówkach, o których należy pamiętać przy jej wyborze. 

 • Jaka jest nazwa domeny?
  • Nazwa domeny
  • Rozszerzenie domeny
  • https
 • Jaką domenę mam wybrać?
  • Unikaj używania znaków specjalnych lub nadmiernej długości. 
  • Dostępność domeny
  • Zarejestruj więcej niż jedną nazwę domeny 
  • Powiązane słowa kluczowe
  • Podsumowanie

Jaka jest nazwa domeny?

Domena to niepowtarzalna nazwa, którą przypisujesz swojej firmie i która jest powiązana z fizycznym adresem IP w sieci. Innymi słowy, jest to unikalny identyfikator Twojej firmy online. Z technicznego punktu widzenia każdy komputer podłączony do Internetu ma czterocyfrowy kod oddzielony kropkami, który jest znany jako „IP”. Cyfry te są unikalne i mogą mieć następujący format: 114.14.112.1

Aby użytkownicy nie musieli wpisywać adresu IP w pasku wyszukiwania, domena została utworzona w celu odniesienia się do tych adresów. W ten sposób Twoi potencjalni klienci mogą wejść na stronę www.elnombredetumarca.es , aby mieć dostęp do Twoich produktów lub usług, które oferujesz na swojej stronie internetowej i nie muszą zapamiętywać Twojego adresu IP. 

Osoby odpowiedzialne za zastąpienie tej nazwy nazywane są serwerami DNS.

Nazwa domeny

Nazwa domeny jest w pewnym sensie listem powitalnym Twojej strony internetowej lub wizytówką Twojej firmy w Internecie, ponieważ będzie to nazwa, pod którą Twoi użytkownicy będą Cię pamiętać i wyszukiwać w Internecie. 

Nazwa musi być unikalna, więc musi zawierać element łatwy do zapamiętania i wyróżniający ją spośród konkurencji w Twojej branży. W naszym przypadku nasza nazwa domeny to „waszkiewiczmedia”, ponieważ jest to nazwa naszej firmy.

Później zajmiemy się bardziej szczegółowo wyborem domeny, udzielając kilku porad. 

Rozszerzenie domeny

Rozszerzenie domeny jest również znane jako TDL (domena najwyższego poziomu). Znajduje się za nazwą domeny. Najpopularniejszym na całym świecie jest „.com”, ale jeśli chcesz podkreślić, że Twoja firma ma charakter krajowy lub lokalny, możesz użyć rozszerzeń domen, takich jak „ .pl ” lub „ .com”.

HTTPS

Coś, co również należy zastosować i wziąć pod uwagę, to http (protokół przesyłania hipertekstu). Dodana kilka lat temu litera „ ” w https oznacza, że ​​połączenie oraz przesyłane i odbierane informacje są bezpieczne, co daje wiarygodność serwerowi, na którym znajduje się Twoja strona internetowa. Ważne jest, aby Twoja witryna była poprawnie skonfigurowana z wersją https Twojej domeny.

Jaką domenę mam wybrać?

Wybór dobrej nazwy domeny internetowej jest niezbędny do zapewnienia skutecznej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. W tym celu przedstawiamy kilka wskazówek, jak wybrać najlepszą domenę dla Twojej firmy.

Unikaj używania znaków specjalnych lub nadmiernej długości. 

Wybierając nazwę, należy wziąć pod uwagę, że niektóre znaki specjalne są niedozwolone, jak w przypadku ” * ’ ’ . ” ” lub ” ”. Ponadto wykluczone są również wszystkie te znaki, które nie są powszechnie obecne na klawiaturze, takie jak „” ï ” lub „” φ ”.

Jeśli chodzi o długość, nazwa musi mieć co najmniej dwa znaki i maksymalnie 63. Idealnie byłoby znaleźć środek, krótką nazwę, która ma maksymalnie 15 znaków dla lepszej widoczności.

Dostępność domeny

Przed wyborem nazwy domeny ważne jest, aby sprawdzić, czy nazwa jest dostępna do użytku, ponieważ, jak wspomnieliśmy wcześniej, musi być unikalna.

→ Jak sprawdzić, czy domena jest dostępna?

Istnieją narzędzia, za pomocą których możemy kupić domeny, które pozwalają nam sprawdzić, czy ta domena jest dostępna, czy nie. Niektóre przykłady to SEOHOST, HASHMAGNET.PL, domenomania.pl , Google Domains (oficjalny Google), OVH Cloud  i inne

Dlatego po zweryfikowaniu jego dostępności konieczne będzie jego zakupienie i zarejestrowanie. Gdy to zrobisz, możesz rozpowszechniać ten link we wszystkich swoich kanałach marketingowych, zwłaszcza w sieciach społecznościowych . 

Zarejestruj więcej niż jedną nazwę domeny 

Dla niektórych firm wygodniejsze może być zarejestrowanie dwóch lub więcej nazw domen. Możesz wybrać jedną jako „główną”, na której skupisz się bardziej i pozycjonować , oraz inną, która uzupełnia i/lub kieruje do domeny głównej. 

Na przykład użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych mogą wyszukiwać Cię pod adresem www.twoja_marka.com , a użytkownicy z Polski jako www.twoja_marka.pl , dzięki czemu obie grupy odbiorców mogą Cię łatwo znaleźć. Będzie to w dużej mierze zależeć od Twojej strategii cyfrowej, ponieważ istnieją firmy, które mogą wybrać tę opcję posiadania różnych domen dla każdego z krajów, w których są obecne, a inne wolą mieć jedną wielojęzyczną stronę internetową. 

W każdym przypadku warto kupić tę samą domenę, ale z różnymi zakończeniami. Na przykład, jeśli chcemy domenę mydomain.com , warto również kupić mydomain.net mydomain.pl mydomain.blog , aby nasza konkurencja nie mogła ich kupić. Więc nawet jeśli używamy tylko tych pierwszych, pozostałych, mając je pod naszą kontrolą, nikt inny nie może kupić.

Powiązane słowa kluczowe

Można uwzględnić słowa kluczowe związane z Twoją działalnością, jednak użycie słów kluczowych w domenie jest opcjonalne. Na przykład możesz dodać go za pomocą: „www.agencia[nazwa].com”, „”www.seo[nazwa].com”, „”www.reklama[nazwa].es”…

Kilka lat temu praktyka ta była powszechnie stosowana, stając się wręcz zbyt oczywista lub wymuszona. Musimy zdecydować się na dobrą domenę, która odzwierciedla nazwę marki i jeśli chcemy zawrzeć w niej słowo związane z naszą działalnością, niech to będzie naturalne. Dodanie tego typu słów do naszej domeny również nie zagwarantuje większego sukcesu.

Podsumowanie

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, zakończenie, które wybierzemy dla naszej domeny, określi główny cel pozycjonowania. Jeśli wybierzemy domenę .pl, nasz główny rynek będzie bardziej ograniczony do rynku polskiego, jeśli wybierzemy domenę .com , mamy możliwość pozycjonowania się bardziej na arenie międzynarodowej. 

Chcesz wzmocnić swoją strategię SEO polegającą na pozycjonowaniu stron internetowych poprzez odpowiednie zastosowanie nazwy domeny? Skontaktuj się z nami , nasi eksperci pomogą Ci ulepszyć Twój biznes w wyszukiwarkach.

Zadzwoń