L O A D I N G

JAK WGRAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ DO GOOGLE PLAY?

HomeGoogleJAK WGRAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ DO GOOGLE PLAY?
Shpae
Shpae
Shpae

Umieszczenie aplikacji w sklepie z aplikacjami to jeden z ostatnich etapów procesu tworzenia aplikacji mobilnej. Do najbardziej odpowiednich platform do dystrybucji z pewnością należy Google Play , charakteryzujący się naciskiem na bezpieczeństwo i dotarcie do szerszego grona odbiorców. Jeśli właśnie kończysz tworzenie własnej aplikacji, zapewne zastanawiasz się, jak wgrać aplikację do Google Play i co trzeba przygotować. Pomogą Ci w tym poniższe wiersze.

PRZYGOTOWANIE APLIKACJI DO DYSTRYBUCJI W GOOGLE PLAY

W momencie zakończenia tworzenia (lub kodowania) aplikacji mobilnej prawdopodobnie już szukasz jej dystrybucji w Google Play. Przed rozpoczęciem nagrywania należy jednak wykonać kilka ważnych czynności .

Pierwszym z nich jest testowanie aplikacji . Należy upewnić się, że wszystko działa tak, jak powinno, a aplikacja działa stabilnie. Po zweryfikowaniu wszystkiego można przejść do kolejnego punktu, czyli wygenerowania klucza i podpisania oryginalnego pliku APK (aplikacja spakowana), który zostanie pobrany przez użytkowników końcowych.

W tym celu można użyć kilku formatów, a Google oficjalnie rekomenduje App Budle . Pakiet aplikacji możesz wygenerować w środowisku programistycznym , takim jak Android Studio. Powodem wyboru tego formatu jest przede wszystkim wysoki stopień kompresji, dzięki któremu aplikacja w Sklepie Play nie będzie zajmowała dużo miejsca i szybciej się pobierze.

Google dąży zatem do wygody użytkownika i mniejszego zapotrzebowania na pamięć wewnętrzną. Jednocześnie aplikacja, którą prześlesz do Google Play, nie powinna przekraczać 150 MB .

JAK PRZESŁAĆ APLIKACJĘ DO GOOGLE PLAY?

Jeśli masz już wszystko gotowe, pozostaje tylko sama procedura, jak wgrać aplikację do Google Play. Pierwszym krokiem w tym procesie jest utworzenie konta programisty. Konto programisty to specjalne konto przeznaczone do zarządzania własnymi aplikacjami. Jeśli ktoś inny zajmuje się tworzeniem aplikacji mobilnych za Ciebie, prawdopodobnie nie musisz tego ustawiać – programista wszystko załatwi za Ciebie, a Ciebie dotyczą tylko inne kwestie.

Ale jeśli sam tworzysz aplikację , przygotuj się na opłatę rejestracyjną w wysokości 25 USD. Uzupełniasz swoje dane kontaktowe i rejestracja jest zakończona. Następnie klikasz na pozycję „Wszystkie aplikacje” i tu na „Utwórz aplikację”. Ustawiasz domyślny język, określasz, czy jest to gra, czy aplikacja i dodajesz metainformacje związane z optymalizacją dla sklepów.

Optymalizacja sklepu z aplikacjami ( ASO ) działa na podobnej zasadzie jak optymalizacja pod kątem wyszukiwarek. Wybierając odpowiednie słowa kluczowe, podpisy czy zrzuty ekranu z aplikacji, zwiększasz szansę, że aplikacja zainteresuje użytkownika, a nawet pojawi się w wynikach wyszukiwania.

Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych informacji możesz kliknąć przycisk przesyłania i czekać na zatwierdzenie. Proces zatwierdzania trwa zwykle dwa tygodnie, ale może być dłuższy. Po zatwierdzeniu aplikacji przez administratorów, ostatnim krokiem pozostaje promocja i monitorowanie opinii użytkowników.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.