Jak wdrożyć strategię SEO dla swojego eCommerce?

HomeSEOJak wdrożyć strategię SEO dla swojego eCommerce?
Shpae
Shpae
Shpae

Handel elektroniczny lub eCommerce rozwinął się wykładniczo w ostatnich latach, przynosząc ze sobą wzrost liczby konsumentów cyfrowych, a przede wszystkim konkurencję.

Firmie może być coraz trudniej przyciągnąć organiczny ruch do swojego sklepu internetowego, co powoduje, że wiele firm polega na płatnych kanałach, aby osiągnąć swoje miesięczne cele sprzedażowe. 

Jeśli tak jest w przypadku Twojej firmy, zachęcam do dalszej lektury, ponieważ wyjaśnię, w jaki sposób strategia SEO może pomóc Ci zmniejszyć uzależnienie od płatnych kanałów, zająć pierwsze miejsca w organicznych wynikach wyszukiwania, a tym samym poprawić nie tylko liczbę organiczne wizyty na Twojej stronie, ale także współczynnik konwersji. 

Najlepsze praktyki dotyczące pozycjonowania witryny e-commerce

Aby zapewnić Państwu możliwość zobaczenia wymiernych usprawnień w krótkim czasie, skupię się na tych działaniach, które moim zdaniem są najłatwiejsze i najszybsze do wdrożenia i które mogą odzwierciedlać rezultaty w krótkim lub średnim okresie. Jako dane ważne jest, aby pamiętać, że każda strategia SEO wymaga czasu, więc zwykle pierwsze wyniki prowadzonych przez nas działań będą widoczne po 4 do 6 miesiącach .

Co to jest SEO ON-PAGE?

Kiedy mówimy o SEO On-Page, mamy na myśli wszystkie wewnętrzne optymalizacje, które można wykonać na różnych stronach naszej witryny, aby poprawić jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach. W skrócie są to działania SEO, które w 100% zależą od nas i które (idealnie i normalnie) możemy łatwiej zmieniać, wdrażać i optymalizować. Strategia SEO na stronie koncentruje się na 5 głównych czynnikach : treści, tagach tytułowych i opisach meta, składni adresów URL, nagłówkach i obrazach. Poniżej wyjaśniam, nad czym należy popracować w każdym z tych punktów. 

Zawartość

Najpierw porozmawiajmy o treści. Google wysoko ceni sobie zawartość stron internetowych, śmiem twierdzić, że jest to jeden z punktów, który jest najczęściej brany pod uwagę przy ocenie stron, aby wybrać, która będzie wyświetlana użytkownikom jako pierwsza. W rzeczywistości na decyzję o tym, gdzie umieścić stronę internetową, wpływa kilka czynników, ale ostatecznym celem Google jest pokazanie użytkownikowi treści, której szuka. Jeśli Google stwierdzi, że Twoja strona internetowa oferuje użytkownikom wysokiej jakości treści, na pewno wyświetli to w pierwszych wynikach. 

Z tego powodu ważne jest, aby bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie strony Twojej witryny i sprawdzić, czy ich zawartość spełnia następujące kryteria: 

 • Odpowiada na intencje wyszukiwania użytkownika: nasze treści muszą odpowiadać potrzebom użytkownika w zakresie wyszukiwania. Jeśli Google uzna, że ​​nasze treści pomagają użytkownikom i zostają dłużej w naszej witrynie, będziemy mogli uzyskać lepszą pozycję w rankingu.
 • Treść jest oparta na słowie kluczowym: Istotne jest, aby wybrać główne słowo kluczowe dla każdej z naszych stron i od tego zacząć opracowywać treść. 
 • Kompletna i długa treść zwykle zajmuje wyższą pozycję w rankingach Google. 

Czego nie robić? -> Unikaj powielania treści i kanibalizacji. Musimy być kreatywni i oferować naszym użytkownikom coś innego na każdej stronie naszej witryny. Zapomnij o kopiowaniu i wklejaniu stron o podobnej tematyce, Twoja witryna może zostać ukarana przez Google.

Architektura WWW

Struktura strony internetowej jest również kluczowym punktem dla SEO On-Page. Google musi wiedzieć, jakie są najważniejsze informacje na naszej stronie internetowej i jakie strony naszej witryny muszą zostać zaindeksowane (lub które muszą się wyświetlać na stronach wyników). W tym celu niezbędne jest prawidłowe informowanie o strukturze strony internetowej oraz występujących na niej różnych poziomach nawigacji.

Tagi tytułów i metaopisy

Po określeniu głównego słowa kluczowego, dla którego chcemy się pozycjonować na różnych stronach naszego sklepu internetowego, ważne jest, aby umieścić to słowo kluczowe w tagu tytułowym naszej strony. Tag tytułu to podświetlony na niebiesko tytuł, który pojawia się użytkownikom na stronie wyników Google. Z drugiej strony, metaopis to krótki opis, który jest wyświetlany pod tym tytułem i możemy skorzystać z tego miejsca, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje o tym, co użytkownik może znaleźć na naszej stronie, korzyściach, promocjach i zakończyć na wezwanie do działania, aby zaprosić użytkownika do odwiedzenia naszego sklepu internetowego.

Pomyśl, że zarówno tytuł, jak i opis będą pierwszym wrażeniem, jakie użytkownik wywrze na Twój temat podczas wyszukiwania, więc muszą być jasne i zwięzłe. Tytuł nie może zawierać więcej niż 60 znaków, a na początku tytułu musimy umieścić nasze słowo kluczowe w sposób naturalny, bez forsowania. Zaleca się, aby metaopis miał długość od 140 do 150 znaków.

Składnia adresu URL

W poprzedniej sekcji pokazałem Ci obrazek, na którym adres URL pojawia się w wynikach oferowanych przez Google, dlatego też składnia adresu URL jest elementem, nad którym musisz popracować, jeśli chcesz poprawić pozycjonowanie swojej witryny. strony. Jakich wskazówek możesz użyć, aby zoptymalizować składnię swoich adresów URL?

 • Musi zawierać opis tego, co znajdzie użytkownik.
 • Twórz krótkie i przyjazne adresy URL.
 • Wyeliminuj przyimki lub spójniki, Nie zapewniają one wartości SEO, a tym samym zmniejszają liczbę znaków.
 • Umieść słowo kluczowe na początku. Wystarczy, że włączysz go tylko raz.
 • Unikaj symboli, takich jak akcenty, itp. Utrudniają czytanie.
 • Unikaj podkreśleń. Najlepiej używać normalnych lub średnich myślników, takich jak: -. Ponadto podkreślenia mogą powodować problemy z niektórymi serwerami.
 • Zalecamy, aby zawsze używać małych liter.

Tagi z nagłówkiem lub literą „H”.

Tagi nagłówków to nagłówki, których używamy na stronach internetowych, znane również jako tytuły i podtytuły naszych treści. Stanowią one również kluczowy czynnik w pozycjonowaniu naszych stron eCommerce. Zwykle łatwo jest zaimplementować te nagłówki w witrynach informacyjnych lub blogach, ale stosowanie tych nagłówków w sklepie internetowym jest nieco inne, wyjaśnię poniżej, dlaczego. 

Większość stron witryny eCommerce nie zawiera dużo treści tekstowych, struktura zwykle składa się z obrazów, nazwy produktu, ceny, nazwy kategorii produktu itp. Dlatego najlepszym sposobem wdrożenia H1, H2 i H3 na stronie kategorii jest następujący : 

 • H1 -> Nazwa kategorii (np. buty do biegania) 
 • H2 -> Nazwa produktu (np. Nike Air Zoom Pegasus 19)
 • H3 -> Najczęściej zadawane pytania dotyczące tej kategorii, możesz je zamieścić na dole strony (np. Jak wybrać idealne dla mnie buty do biegania?)

W tym ostatnim punkcie chciałbym podkreślić znaczenie uwzględnienia bloków tekstowych, które mogą dostarczyć nieco więcej informacji zarówno użytkownikowi, jak i Google na temat treści, które wyświetlamy na naszej stronie. 

Wreszcie, za pomocą nagłówków, oprócz uczynienia informacji bardziej przejrzystymi dla użytkownika, udało nam się wskazać Google ważność każdego tytułu, co jest znane jako „hierarchia informacji” .

Optymalizacja obrazu

Obrazy są również częścią treści naszego serwisu eCommerce, a właśnie w sklepie internetowym są to zwykle najbardziej trafne treści na naszych stronach , dlatego ich optymalizacja jest kluczem do pozycjonowania się w wynikach Google. Jak optymalizujemy obrazy na naszej stronie? Istnieją 4 główne czynniki, od których możemy zacząć: 

 • Nazwa pliku – Niezbędne jest przesyłanie obrazów z opisową nazwą pliku. Coś, co musisz wziąć pod uwagę, to to, że wszystkie obrazy mają odpowiednią i opisową nazwę, a we wszystkich warto dodać słowo kluczowe, które ma zadziałać i na które chcemy się pozycjonować.
 • Znacznik ALT — znacznik „ALT”, czyli tekst alternatywny, to atrybut tytułu używany do opisu obrazu i jego położenia. Jest to niezbędny element, ponieważ bez nich Google nie może odczytać obrazu. Służy to również uczynieniu naszej witryny bardziej dostępną dla użytkowników niepełnosprawnych, którzy polegają na oprogramowaniu do poruszania się po Internecie. Moim zaleceniem jest umieszczenie głównego słowa kluczowego, ale podobnie jak w tekstach, możesz użyć drugorzędnych słów kluczowych i długich ogonów, aby wzbogacić wyszukiwanie.
 • Format obrazu — zadbaj o format, w jakim przesyłasz obrazy. Google ceni przede wszystkim 3 formaty: JPG, PNG i GIF.
 • Waga pliku obrazu – Im mniej waży obraz, tym lepiej, ponieważ pomoże nam to w szybszym ładowaniu. Dlatego przed przesłaniem ich na swoją stronę internetową pamiętaj o ich skompresowaniu, aby ważyły ​​jak najmniej, bez uszczerbku dla ich jakości. Jest to jeden z najczęstszych błędów w witrynach eCommerce.

Teraz możesz czuć się nieco przytłoczony tak dużą ilością informacji, a my omówiliśmy tylko główne czynniki SEO na stronie. Zdecydowanie wdrożenie strategii SEO w celu poprawy pozycjonowania Twojego sklepu internetowego nie jest łatwym zadaniem, dlatego bardzo przydatne może być wsparcie Cię w wyspecjalizowanych agencjach SEO. 

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.