Jak tworzyć wysokiej jakości treści? Wskazówki i rekomendacje

HomeSEOJak tworzyć wysokiej jakości treści? Wskazówki i rekomendacje
Shpae
Shpae
Shpae

Na pewno słyszałeś też, że jedną z pierwszych zasad content marketingu jest tworzenie wysokiej jakości treści. Wszyscy eksperci, specjalistyczne blogi i inni mówią nam to samo: „ Jeśli chcesz rozwijać się w Internecie, zwiększać ruch na swojej stronie, wzbudzać zaufanie i lojalność u swoich klientów (aby później być rozważanym jako alternatywa zakupowa), musisz generować jakość treść „. Ale co mamy na myśli, kiedy mówimy „jakość”? 

W tym momencie nie wystarczy dobrze napisać, czy nagrać dobry film. To tylko niewielka część tego, co jest uważane za jakość w Internecie. 

Chcesz wiedzieć więcej? Przygotuj ołówek i kartkę papieru, a my damy Ci kilka wskazówek, które pomogą Ci tworzyć udane treści i osiągać cele związane z pozycjonowaniem.

Czym jest treść wysokiej jakości?

Kiedy mówimy o treściach wysokiej jakości, mamy na myśli między innymi tekst, wideo, infografikę, podcast, które odpowiadają na potrzeby. To znaczy, że wyjaśniają jakąś wątpliwość lub że udaje im się wyjaśnić dany temat w sposób kompletny. Ich cechą charakterystyczną jest również to, że zawsze dodają wartość użytkownikowi, który je konsumuje. 

Wręcz przeciwnie, teksty komercyjne, które mają na celu promowanie produktu lub usługi, to zazwyczaj treści skopiowane z innej strony internetowej lub po prostu teksty zbyt zoptymalizowane (zawierające zbyt wiele słów kluczowych, pełne linków i nonsensownych pomysłów). Są to zwykle wyraźny przykład tego, co nie jest uważane za jakość, a zatem coś, czego należy stale unikać.

Chcesz tworzyć wysokiej jakości treści na swojego bloga firmowego? Zapytaj o naszą usługę zarządzania blogami korporacyjnymi. 

Wskazówki dotyczące tworzenia wysokiej jakości treści

Twórz oryginalne treści 

Jak już powiedzieliśmy, kopiowanie tekstów z innych serwisów powoduje, że Twoje treści są automatycznie klasyfikowane jako niskiej jakości; A to nie tylko spowoduje, że Twoi klienci nie będą zainteresowani Twoimi treściami, ale samo Google Cię ukarze.

Aby nie przechodzić przez to samo, konieczne jest tworzenie unikalnych treści. Dzięki temu nie prosimy Cię o ponowne wynalezienie koła ani dokonanie wielkich odkryć, wystarczy nauczyć się innowacji i być kreatywnym. 

Możesz skorzystać z Trendów Google lub BuzzSumo, które pomogą Ci rozpoznać najczęściej poruszane i udostępniane tematy w Internecie. W ten sposób możesz być świadomy tego, czego chcą wiedzieć Twoi klienci. Na przykład, jeśli jesteś firmą zajmującą się technologią, będziesz mógł poznać najnowsze trendy w branży. 

Podobnie ciągłe słuchanie słuchaczy to nawyk, którego nigdy nie należy porzucać. Społeczności te są zwykle jednym z najlepszych źródeł wysokiej jakości treści i pomysłów.

Upewnij się, że treść dodaje wartość:

Szacuje się, że około 53% marketerów na świecie stosuje strategię content marketingu . Czemu? Ponieważ dostarczanie wartości użytkownikom sprawia, że ​​wracają do Twoich treści, dzięki czemu możesz ustawić się jako punkt odniesienia w temacie i zyskać autorytet.

Dlatego, gdy zaczynasz tworzyć artykuł, podcast lub wideo, zadaj sobie pytanie, co daję tym moim użytkownikom? Jeśli masz pozytywną odpowiedź, śmiało! Możesz kontynuować proces; ale jeśli nie masz konkretnych odpowiedzi, lepiej zmień zdanie.  

Pamiętaj, że nie ma bezpośredniego związku między wysiłkiem stojącym za wynikiem a wartością postrzeganą przez odbiorców. Dlatego bez względu na to, ile pracy kosztowało Cię stworzenie określonej treści, nie oznacza to, że jest ona dla nich przydatna. Pamiętaj, że nie chodzi o tworzenie kalendarza redakcyjnego pełnego nieistotnych tematów.

Dodatkową wskazówką jest, aby zawsze starać się dostarczać swoim obserwatorom aktualne dane. Dane, które mogą pomóc im w podejmowaniu decyzji lub które pozwolą im zrozumieć główny problem. 

Używaj przekonujących nagłówków

Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze. Czy wiesz, że tytuł decyduje nawet o 80% wizyt w Twojej witrynie? Dlatego bardzo ważne jest, aby skupić się na stworzeniu dobrego nagłówka. Posiadanie jednego wzbudzi zainteresowanie ludzi do dalszego czytania tekstu lub oglądania wideo, w przeciwnym razie po prostu odejdą.

Jednym z kluczy do osiągnięcia tego celu jest zwrócenie uwagi konkretnymi danymi lub wzbudzenie ciekawości. Ludzie są z natury, więc w wielu przypadkach nagłówek z pytaniem może być bardzo skuteczny. Na przykład: „Czy wiesz, jak Content Marketing może pomóc zwiększyć rentowność Twojej firmy?”.

Jeśli nie uda nam się przyciągnąć uwagi naszych klientów od samego początku, nie ma gwarancji, że zostaną, dlatego cały wysiłek w tworzenie dobrych treści pójdzie na marne. 

Również stworzenie dobrego nagłówka jest jednym ze sposobów na zwiększenie ruchu na blogu . Według badania przeprowadzonego przez narzędzie Semrush, nagłówki z najlepszymi wynikami to:

  • Mają one formę listy lub pytania.
  • Mają maksymalną długość 100 znaków lub więcej niż 14 słów. 
  • Artykuły z tagami H2 i H3 są najczęściej udostępnianymi typami treści.

badania na ten temat

Oprócz formatu treści (tekst, audio, wideo i inne) ważne jest, aby zawsze przeprowadzić wcześniejsze badanie tematu, który ma być omawiany. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wykorzystać doświadczenie jako podstawę do stworzenia określonej treści, badania pomogą ci umieścić informacje w kontekście i uczynić je bardziej użytecznymi i wiarygodnymi dla użytkowników. Możesz nawet zawrzeć dane statystyczne, daty, najświeższe informacje, które w każdym przypadku wzbogacą produkt końcowy.

Choć wydaje Ci się, że ten krok wydłuży i utrudni drogę, wręcz przeciwnie, pozwoli Ci na perfekcyjne poznanie sprawy, a zatem skróci procedurę, bo będziesz miał lepsze pomysły na treść, a pisanie będzie łatwiejszym zadaniem.

Twórz przydatne treści

Ważnym punktem jest to, że zawartość jest łatwa do spożycia. Ale aby to osiągnąć, zawsze musisz pamiętać, że tworzone przez Ciebie treści są skierowane do innych osób, które być może często nie mają pełnego pojęcia o temacie.  

Z tego powodu zawsze powinieneś zacząć od pierwszego pomysłu: osoba, która konsumuje twoje treści, przeważnie nie będzie wiedziała, o czym będziesz rozmawiać. Nie komplikuj.

Z drugiej strony, jaki jest pożytek z posiadania dobrych informacji, a może nawet nowych danych na dany temat, jeśli nie wiemy, jak to wyjaśnić? Jeśli pomylisz się ze słowami lub, co gorsza, jeśli masz kiepskiej jakości wideo lub podcast z irytującym hałasem w tle, możesz mieć pewność, że nikt nie zostanie, aby go dalej konsumować. Upewnij się, że Twoje treści są łatwe w odbiorze pod każdym względem. Dlatego ważne jest, abyś bardzo dobrze znał persony kupujących. 

Podaj przykłady

Idealne dopasowanie polegałoby na tym, że dostarczanym treściom towarzyszą przykłady, a jeśli są one prawdziwe, znacznie lepiej!

Jest to skuteczny, ale przede wszystkim bliski, sposób na rozwianie wątpliwości naszej publiczności i jesteśmy pewni, że zostanie wysoko oceniony również przez Państwa słuchaczy.

Używaj różnych formatów treści

W odmianie jest przyprawa. Tworząc treści nie skupiaj się na jednym formacie, bo to sprawi, że Twoja strona będzie wyglądać nudno i bez wdzięku. No i kto będzie chciał go odwiedzić?

Wręcz przeciwnie, staraj się umieszczać między innymi filmy, infografiki, podcasty, grafiki, dzięki czemu skuteczniej dotrzesz do większej liczby osób.

Ponadto, według Hubspot, około 71% kupujących B2B czyta posty na blogach. Jednak jeśli chodzi o elementy B2C, elementy takie jak banery czy filmy są nadal preferowane przez większość platform mediów społecznościowych. 

Odważ się być inny!

Od czasu do czasu nie jest źle podjąć ryzyko, aby połączyć się z publicznością. Nie zawsze podążaj za tym, co robią inni, co do joty. Bądź inny i pokaż to. 

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.