Jak tworzyć wartościowe treści dla swoich użytkowników?

HomeBez kategoriiJak tworzyć wartościowe treści dla swoich użytkowników?
Shpae
Shpae
Shpae

Dopadł Cię bakcyl marketingu przychodzącego i nie wiesz od czego zacząć? Startujesz z projektem online i nie wiesz, jak przyciągnąć ruch na swoją stronę? Nie martw się! Dziś zobaczymy, jak tworzyć wartościowe treści dla Twoich użytkowników.

Aby przejść od marketingu tradycyjnego do marketingu przychodzącego, musisz zmienić chip, przestać przeszkadzać użytkownikom na rynku docelowym i znaleźć na nim swoje miejsce .

Aby to zrobić, musisz upewnić się, że Twoja propozycja wartości jest naprawdę niezwykła. Czemu? Bardzo prosta. Ponieważ posiadanie odpowiedniej strategii marketingu przychodzącego jest ważniejsze niż kiedykolwiek z dwóch powodów:

 • Przede wszystkim Internet pozwala dotrzeć do znacznie większej liczby osób, niż było to możliwe przed Internetem. Ale także, logicznie rzecz biorąc, rynek otwiera się na większą liczbę potencjalnych konkurentów. Dlatego jedyną sztuczką jest wyróżnić się, będąc tak zauważalnym, wyjątkowym i wartościowym, jak to tylko możliwe dla użytkowników.
 • Po drugie, Internet umożliwia szybkie rozprzestrzenianie się dobrych pomysłów. Znacznie szybciej niż wtedy, gdy nie było Internetu. I podobnie, złe pomysły też szybko umierają. Więc obserwuj, co robią twoi konkurenci, ale nie rób tego, co oni. Ponieważ w twoim segmencie będzie obowiązywał szereg niepisanych zasad, które zarówno ty, jak i wszyscy twoi konkurenci domyślnie akceptujecie i których przestrzegacie. Ale zazwyczaj zasady te zostały określone przez obecnego lidera rynku, z którym kształcą swoich potencjalnych użytkowników, i oczywiście zasady te są również przyjmowane przez nowych uczestników, takich jak Ty.

Jaka jest alternatywa? Masz dwa sposoby na stworzenie zwycięskiej strategii teraz, gdy dobre pomysły rozprzestrzeniają się wirusowo, ale masz do czynienia z większą liczbą konkurentów niż kiedykolwiek. Zobaczmy, czym one są:

 • Pierwsza metoda polega na tym, abyś myślał poza tradycyjnymi granicami swojego rynku. Oznacza to, że pomyśl o tym, jak wygenerować alternatywną propozycję wartości, a nie tylko o tym, co robią twoi konkurenci.
 • Drugą metodą tworzenia zwycięskiej strategii marketingu przychodzącego jest bycie najlepszym w tym, co robisz w ramach istniejących reguł rynkowych. Logicznie rzecz biorąc, jeśli nie jesteś najlepszy na świecie na swoim rynku, musisz na nowo zdefiniować swój rynek i zająć pozycję lidera w tej niszy, zanim zrobi to któryś z twoich konkurentów.

Twórz odpowiednie treści

Jeśli myślisz, że masz już wszystko zrobione… nic nie może być dalsze od prawdy. Oprócz alternatywnej propozycji wartości powinieneś także tworzyć odpowiednie treści dotyczące swojego projektu, produktów lub usług z dwóch ważnych powodów:

 • Po pierwsze, odpowiednia treść generuje linki z innych witryn, które prowadzą do Twojej witryny. A każdy z tych linków daje podwójną korzyść: linki kierują kwalifikowany ruch do Twojej witryny, a ponadto wskazują Google, że Twoja witryna jest godna rankingu pod względem używanych słów kluczowych.
 • Po drugie, odpowiednie treści łatwo i szybko rozprzestrzeniają się w sieciach społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook czy LinkedIn.Jeśli utworzysz post na swoim blogu, a treść jest trafna, autentyczna i stanowi wartość dodaną dla użytkowników, łatwo będzie udostępnić go potencjalnym użytkownikom.

Zostań maszyną do tworzenia treści

Aby ta podwójna wygrana, którą widzieliśmy, działała w twoim projekcie, musisz stworzyć wiele przydatnych i odpowiednich treści. Pomyśl, że każdą treść, którą generujesz, można znaleźć w witrynach, które prowadzą do niej, oraz w Google. A jeśli treść stanowi wartość dodaną dla użytkowników, można ją łatwo rozpowszechniać w sieciach społecznościowych.

Dobrą rzeczą w odpowiednich treściach z wieloma linkami jest to, że linki nigdy nie znikają. Gdy utworzysz więcej treści, generowany będzie większy ruch kwalifikowany niż wcześniej publikowana treść. Stopniowo ten efekt „kuli śnieżnej” ma miejsce. Tak więc wytrwałość i cierpliwość powinny być twoimi sprzymierzeńcami na tym etapie.Przede wszystkim nie poddawaj się. Kontynuuj tworzenie treści, nawet jeśli na początku nie widzisz żadnych wyników. Ponieważ w miarę upływu tygodni wyniki nadejdzie.

Odpowiednie treści działają w odwrotny sposób niż reklamy w wyszukiwarce.W reklamach w wyszukiwarkach płacisz, aby uzyskać ruch na podstawie zdefiniowanych słów kluczowych, i będziesz musiał płacić, jeśli chcesz nadal przyciągać użytkowników do swojej witryny. Ale jeśli stworzysz odpowiednią treść, wygenerujesz ją raz, ale wyświetlenia będą pojawiać się w miarę upływu czasu. Czy to nie fajne?

Dostępne typy zawartości

Na początku będziesz musiał przetestować różne rodzaje treści, aby zobaczyć, która jest najbardziej skuteczna dla użytkowników. Ponieważ różne rodzaje treści mogą działać inaczej dla każdego typu użytkownika. Oto kilka pomysłów na treści, które możesz wypróbować:

 • Wpisy na blogu – Artykuły na tematy związane z Twoim projektem lub branżą.
 • White Papers – Dokumenty, w których uczysz użytkowników o trendach branżowych, wyzwaniach itp. Typowe dokumenty PDF z raportami trendów, przewodnikami działań itp. Oczywiście tego typu dokumenty nie powinny się sprzedawać, powinny uczyć lub dodawać wartość użytkownikowi, który je konsumuje.
 • Filmy — krótkie, dwu- lub trzyminutowe filmy o Twojej branży. Jeśli masz już wpis na blogu lub raport branżowy, możesz zamienić go w krótki film z głównymi punktami. W ten sposób zyskasz większą widoczność, a Twoi użytkownicy będą mogli mieć łatwiejszą do strawienia treść, która służy jako zaczep do artykułu lub raportu. Filmy produktowe to również dobre treści, ale trudno je rozpowszechniać w sieciach społecznościowych.
 • Webinaria : prezentacje na żywo i online na określony temat w Twojej branży, podczas których uczestnicy mogą wchodzić w interakcje z Tobą w czasie rzeczywistym.
 • Podcasty : programy audio trwające od 10 do 20 minut, podobne do programów radiowych, które umożliwiają generowanie treści związanych z projektem w zabawny i zrelaksowany sposób.
 • Screencast lub samouczki : rozwiązuj wątpliwości lub problemy za pomocą małych filmów, które można łatwo oglądać w YouTube.
 • Treści wizualne : takie jak infografiki i pokazy slajdów, które pomagają wyjaśnić inne treści, takie jak artykuły lub dokumenty techniczne.

Dawać, aby otrzymać

Może się to wydawać paradoksalne, ale jeśli chodzi o tworzenie odpowiednich treści, im więcej dajesz, tym więcej otrzymujesz .Im większą wartość mają Twoje treści i im bardziej jesteś przejrzysty, tym więcej linków do Twojej witryny otrzymasz i tym lepszy będzie Twój ranking w Google.

Na szczęście nie musisz już wydawać mnóstwa pieniędzy, aby przeszkadzać potencjalnym użytkownikom. Wystarczy, że stworzysz dla nich odpowiednią treść. Zoptymalizuj go zarówno pod kątem Google, jak i sieci społecznościowych. Opublikuj treść. Rozpowszechniaj go za pośrednictwem innych blogów i sieci społecznościowych. I mierzyć, co działa, a co nie. To takie łatwe i proste.

Wnioski

Dzisiaj wykonaliśmy kolejny krok w Twojej strategii marketingu przychodzącego. Widzieliśmy, jak Twój projekt może zająć pozycję odniesienia dla Twoich potencjalnych użytkowników. I znaczenie ciągłego tworzenia treści, które stanowią wartość dodaną dla użytkowników. Aby to zrobić, masz wiele formatów do tworzenia treści, więc musisz tylko przetestować, które z nich najlepiej sprawdzają się u użytkowników.

Jak widać, strategia marketingu przychodzącego może przynieść ogromne korzyści dla Twojego projektu online. Jeśli zastanawiasz się, jak możesz to wdrożyć, ale nie wiesz od czego zacząć, skontaktuj się ze mną, a wspólnie ustalimy optymalny sposób dla Twojej sprawy. 

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.