L O A D I N G

Jak stworzyć wielojęzyczną stronę internetową za pomocą WordPress?

HomeStrony WWWJak stworzyć wielojęzyczną stronę internetową za pomocą WordPress?
Shpae
Shpae
Shpae

Chcesz dotrzeć ze swoją stroną internetową do szerszej grupy docelowej? Wielojęzyczna strona internetowa za pośrednictwem WordPress może być bardzo prostym i skutecznym rozwiązaniem. W tym artykule pokażę, jak łatwo skonfigurować wielojęzyczną stronę internetową za pomocą WordPress. Przedstawię Ci dwa możliwe rozwiązania, z których wszystkie mają zalety i wady, abyś mógł znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla swojej witryny.

Co wyróżnia wielojęzyczną witrynę WordPress?

Wielojęzyczna witryna WordPress oferuje tę samą treść w wielu językach. Może automatycznie kierować użytkowników do języka na podstawie ich regionu lub użytkownicy mogą wybrać preferowany język za pomocą selektora.

Istnieją dwa popularne podejścia do tłumaczenia strony internetowej, kilka podejść: Pierwszym i jednocześnie najczęstszym wariantem jest ręczne tłumaczenie wszystkich części witryny przy użyciu tłumaczenia wykonywanego przez człowieka. Zaletą jest tutaj pełna kontrola nad treścią, a co za tym idzie poprawne tłumaczenie.

Druga metoda wykorzystuje tłumaczenie maszynowe poprzez np. DeepL. Istniejąca treść jest automatycznie tłumaczona na określone pytanie.

Zaletą jest to, że można go szybko przetłumaczyć na prawie wszystkie języki. Wadą jest jednak słaba jakość tekstów. Jednak Tłumacz Google przestał obsługiwać nowe konta do tłumaczenia stron internetowych. Inne opcje albo nie są darmowe, albo są gorszej jakości.

Wybór wtyczki

Aby ostatecznie wdrożyć wielojęzyczną stronę internetową z WordPress, należy zainstalować odpowiednią wtyczkę tłumaczącą. Tutaj wybór powinien być dokonany bardzo ostrożnie, na którą wtyczkę się zdecydujesz. Ponieważ przy zmianie wtyczek czeka na Ciebie dużo dodatkowej pracy. Tutaj przedstawię Ci dwie najlepsze wielojęzyczne wtyczki WordPress i pokażę zalety i wady.

Te dwie wtyczki to:

  • Polylang
  • TranslatePress

Oba mają niezbędne funkcje potrzebne do solidnej wielojęzycznej strony internetowej. Gdy potrzebujesz wielojęzycznej strony internetowej, która nie tylko dobrze wygląda, ale jest również zoptymalizowana pod kątem Google. Skontaktuj się ze mną.

1. Polylang

to bezpłatna wielojęzyczna wtyczka WordPress z ponad 500 000 aktywnych instalacji. Dzięki niemu możesz łatwo założyć wielojęzyczną stronę internetową za darmo. Uwaga: jeśli korzystasz z WooCommerce, potrzebujesz wersji Pro Polylang.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Polylang. Możesz to łatwo zrobić ze standardowej karty Wtyczki na swojej stronie WordPress, ponieważ Polylang jest wymieniony w oficjalnym katalogu WordPress. Strona ustawień językowych jest podzielona na trzy zakładki.

Pierwsza zakładka jest oznaczona jako „Języki”. Tutaj dodajesz języki, których chcesz używać na swojej stronie internetowej. Musisz dodać domyślny język i wybrać inne języki, które użytkownicy mogą wybrać w Twojej witrynie.

Po dodaniu języków przejdź do zakładki „Tłumaczenie”. Tutaj musisz przetłumaczyć tytuł i opis strony, a następnie wybrać format daty i godziny. Teraz możesz użyć strony Ustawienia języka, aby określić ustawienia adresów URL, między innymi, aby skonfigurować adresy URL przyjazne dla SEO dla wielu języków. D

Dodając przełącznik języka, użytkownicy mogą wybrać język podczas odwiedzania Twojej witryny. Z Polylangiem jest to łatwe. Możesz łatwo dodać przełącznik jako widżet lub krótki kod. Tutaj użytkownicy mogą po prostu wybrać preferowany język za pomocą menu rozwijanego.

2. TranslatePress

TranslatePress to jedna z najlepszych wtyczek do tłumaczenia WordPress. Jest darmowy i łączy tłumaczenie maszynowe i ludzkie. TranslatePress umożliwia jednoczesne tworzenie tłumaczeń.

W przypadku większości innych wtyczek dla każdej wersji należy utworzyć nową stronę. Może to prowadzić do zamieszania i wydawać się bardzo mylące. Możesz także użyć edytora na żywo, aby przetłumaczyć wszystkie wizualne aspekty swojej witryny.

Jedną z głównych cech TranslatePress jest: łączenie tłumaczenia maszynowego i ludzkiego.

Możesz użyć Tłumacza Google, DeepL lub podobnych narzędzi opartych na sztucznej inteligencji do tworzenia tłumaczeń maszynowych. Następnie możesz poprawić, aby uniknąć nieprawidłowych tłumaczeń. Zasadniczo TranslatePress jest bardzo łatwy w użyciu, prawie automatycznie.Bardzo dobry wybór dla Twojej wielojęzycznej strony internetowej. Dziękuję za zainteresowanie tym postem.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.