L O A D I N G

Jak przenieść witrynę z HTTP na HTTPS jednym kliknięciem

HomeWordPressJak przenieść witrynę z HTTP na HTTPS jednym kliknięciem
Shpae
Shpae
Shpae

WordPress co roku wprowadza cztery duże zmiany. Często obejmują one również kilka drobnych aktualizacji, takich jak poprawki błędów. Pierwsze większe zmiany w tym roku przynosi nowa wersja WordPressa 5.7. Przyjrzyjmy się wspólnie, jakie aktualizacje WordPress ma dla nas w zanadrzu i jak mogą poprawić bezpieczeństwo i SEO Twojej witryny .

WordPressa 5.7ułatwia realizacjabezpieczeństwo za pomocą protokołu HTTPS

Nowa wersja WordPressa, numer 5.7 i hiszpańska nazwa Esperanza, została wydana 9 marca 2021 roku. Oprócz prostego przełączania jednym kliknięciem z HTTP na HTTPS, najnowsza wersja tego systemu zarządzania treścią typu open source zawiera kilka innych długo- wyczekiwane funkcje:

  • ulepszony interfejs edytora z nowymi blokami,
  • możliwość pobierania i przenoszenia bloków i szablonów bezpośrednio do edytora bloków,
  • lazy-loading (opóźnione ładowanie) dla iframe – możliwość wczytywania elementów tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne,
  • wyrównanie pełnej wysokości dla niektórych bloków, aby teraz pasowały do ​​​​wysokości strony,
  • zaktualizować wersję jQuery,
  • ulepszenia implementacji automatycznych aktualizacji w WordPressie,
  • nowe API dla botów.

Wszystkie te nowe funkcje z pewnością pomogą programistom przy tworzeniu lub  przeprojektowaniu serwisu, a Tobie w jego późniejszym zarządzaniu i administrowaniu.

Co to jest HTTPS i dlaczego jest?ważny

HTTPS oznacza Hypertext Transfer Protocol Secure, który jest zaszyfrowanym protokołem umożliwiającym bezpieczną komunikację. Protokół ten zapewnia bezpieczeństwo przesyłanych danych, które szyfruje w drodze pomiędzy Twoją witryną a użytkownikami tak, aby nie doszło do ataku osób trzecich, tzw. Man In the Middle (MITM). To szyfrowanie jest odpowiednie dla wszystkich stron internetowych, które pracują z danymi osobowymi lub umożliwiają komunikację między użytkownikami. I nie tylko ty. Bezpieczne korzystanie z protokołu HTTPS uwzględnia działanie wyszukiwarek, dlatego jest niezbędne dla pozycjonowania Twojej witryny.

Jak to działaruszaj się z HTTP na HTTPS

Domyślnie strony internetowe są ładowane przy użyciu protokołu HTTP. Aby przenieść swoją witrynę na HTTPS, musisz zainstalować certyfikat SSL i zmienić adres URL każdej strony znajdującej się w bazie danych witryny z HTTP na HTTPS. Najlepszą opcją jest użycie przekierowania 301 z wersji HTTP strony do nowej wersji HTTPS.

Konwersja z HTTP na HTTPS na WordPress zwykle wymaga dużo pracy. Do tego przejścia najczęściej używane są wtyczki lub przekierowania korzystające z plików .htaccess . Jednak obie procedury mogą być dość ryzykowne, jeśli nie jesteś ostrożny i nie masz wystarczających umiejętności, aby to zrobić. Jeśli przypadkowo wprowadzisz niewłaściwy typ przekierowania lub zły kod, edycja tego pliku może nie pójść dobrze, a co najgorsze, użytkownicy nie będą mogli uzyskać dostępu do witryny. Ponadto przejście na HTTPS może spowodować powstanie mieszanej treści, co oznacza, że ​​niektóre części Twojej witryny będą korzystać z protokołu HTTP, a inne z protokołu HTTPS. A to zdecydowanie nie jest pożądane. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to jest dobrze.

Oczywiście istnieją wtyczki do WordPressa, które umożliwiają ten ruch bez konieczności modyfikowania kodu. Z drugiej strony instalacja zbyt wielu wtyczek może niepotrzebnie spowolnić Twoją witrynę i narazić ją na ryzyko z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Konfiguracja SSL na nowym WordPressie

Jeśli już zakupiłeś i zainstalowałeś certyfikat SSL, możesz załadować stronę przez HTTPS, konfigurując adres instalacyjny WordPress i stronę główną witryny w ustawieniach podstawowych.

Jednak wszelkie istniejące treści w Twojej witrynie, takie jak obrazy i inne zasoby, którym przypisano niestandardowy adres URL, nadal będą korzystać z protokołu HTTP, ponieważ są zakodowane na stałe w Twojej bazie danych. Jednak nowy WordPress ma funkcję, która nadpisuje wszystkie te adresy jednym kliknięciem.

Możesz znaleźć tę opcję w obszarze Stan witryny. Pojawią się tam wszystkie sugestie, które mogą ulepszyć Twoją stronę. Jeśli Twoja witryna nie korzysta już z szyfrowania HTTPS, WordPress ją przeskanuje, a jeśli masz zainstalowany certyfikat SSL, pozwoli Ci to zamienić wszystkie adresy HTTP w bazie danych na HTTPS jednym kliknięciem.

Podsumujmy to krok po kroku:

  1. Kup i zainstaluj certyfikat SSL na swoim hostingu.
  2. Poprzez Narzędzia otwórz sekcję Status witryny, w której zobaczysz zalecenia dotyczące korzystania z protokołu HTTPS.
  3. Wystarczy kliknąć i gotowe.

W ten sposób przejście na HTTPS stało się znacznie łatwiejsze i szybsze dla stron internetowych działających na WordPress. Ponadto istnieje duże prawdopodobieństwo, że unikniesz możliwych błędów, na przykład podczas korzystania z pliku .htaccess.

Chciałbyś poprawić bezpieczeństwo swojej strony internetowej i stać się bardziej godnym zaufania dla użytkowników, przeglądarek i wyszukiwarek? Bezpieczeństwo HTTPS to konieczność w 2021 roku, na którą wyszukiwarki po prostu liczą. Jeśli nie jesteś pewien, czy dasz radę zrobić to sam i chcesz uniknąć niepotrzebnych błędów, skontaktuj się z nami .

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.