Jak poprawić pozycjonowanie SEO swojego bloga?

HomeSEOJak poprawić pozycjonowanie SEO swojego bloga?
Shpae
Shpae
Shpae

Jednym z kluczy do marketingu przychodzącego są strategie dotyczące treści, ponieważ są one podstawowym narzędziem przyciągania i przyciągania wysokiej jakości odwiedzających do Twojej witryny i pomogą Ci uzyskać więcej możliwości generowania potencjalnych klientów.

Kreatywne taktyki marketingowe, takie jak blogowanie, zwiększą świadomość marki i pokażą, że masz doświadczenie w branży, więc niepoprawne napisanie posta pod kątem SEO może spowodować utratę dużego ruchu.

Chociaż treść jest dobrze napisana i atrakcyjna, to nie wystarczy, aby znaleźć się na pierwszych pozycjach wyszukiwarek, musisz także skupić się na pisaniu treści zorientowanych na SEO i słowa kluczowe, które przyciągają nie tylko ruch z stronie internetowej, ale odpowiedni rodzaj ruchu.

Oto kilka wskazówek, jak poprawić pozycjonowanie Twojego bloga w SEO, bez poświęcania doświadczenia i zaangażowania użytkowników, wskazówki, z których możesz zacząć korzystać już dziś.

 1. Zidentyfikuj wysoce skuteczne słowa kluczowe.
 2. Naturalnie włącz te słowa kluczowe do swoich postów.
 3. Twórz trafne linki do wpływowych stron internetowych.
 4. Wskaż inne dłuższe, wartościowe posty na blogu.
 5. Dodaj wewnętrzne linki do innych postów na swojej stronie, które uzupełniają temat.
 6. Kompresuj obrazy, aby przyspieszyć ładowanie.

1. Zidentyfikuj wysoce skuteczne słowa kluczowe.

Google przetwarza tysiące zapytań na sekundę, więc jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję, musisz kierować słowa kluczowe na to, czego szukają Twoi potencjalni klienci, ich potrzeby lub problemy, z którymi się borykają. Internet.

Aby zidentyfikować te słowa kluczowe, możesz skorzystać ze zwykłych platform społecznościowych używanych przez grupę docelową i zobaczyć trendy wyszukiwania dotyczące Twoich produktów lub usług, możesz także skorzystać z wyszukiwarki Google, ponieważ rozpoznaje ona zapytania użytkowników, którzy szukali w przeszłości. i pokaże Ci pomysły dotyczące wyszukiwań przeprowadzonych w odniesieniu do tych haseł, a tym samym pokazujące potrzeby Twoich potencjalnych klientów. Zwracaj szczególną uwagę na dokładnie używane frazy i monitoruj najpopularniejsze terminy i tematy w swojej branży. Jeśli z biegiem czasu liczba wyszukiwań dla określonego słowa kluczowego spadała, oznacza to, że nie jest to najodpowiedniejsze i trzeba będzie zbadać użycie innych.

Należy również wziąć pod uwagę, że najbardziej oczywiste i proste słowa kluczowe nie zawsze są tymi najbardziej poprawnymi. Wyszukiwarki mają tendencję do używania bardzo specyficznych słów kluczowych typu „długi ogon”, które mogą zawierać zarówno typowe pytania, jak i frazy. Stanowią one również wysoki odsetek całego ruchu związanego z wyszukiwaniem. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, często lepiej jest znaleźć się w czołówce wyników dla słów kluczowych z długim ogonem niż dla krótszych, bardziej ogólnych słów kluczowych. Słowa kluczowe, które nazywamy długimi ogonami, pozwalają skupić się na najbardziej kwalifikowanym ruchu dla tego, co oferuje Twoja witryna, a także pomogą lepiej zrozumieć, czego szukają.

Pamiętaj, że Twoje docelowe słowa kluczowe będą ewoluować wraz ze zmianami trendów, terminologii lub zmian w Twojej linii produktów lub usług. Dlatego ważne jest regularne monitorowanie, aby upewnić się, że nadal kierujesz reklamy na właściwe słowa kluczowe dla odbiorców, do których chcesz kierować reklamy.

2. Naturalnie włącz te słowa kluczowe do swoich postów.

Kiedy już stworzysz listę docelowych słów kluczowych, czas zacząć pisać posty, które się na nich koncentrują. Możesz przeprowadzić burzę mózgów na tematy blogów ze swoim zespołem, a nawet przeprowadzić ankietę wśród niektórych klientów, co pomoże Ci zdecydować, które tematy najlepiej przypadną do gustu docelowym odbiorcom. Musisz wziąć pod uwagę swoich kupujących, ich motywacje, wyzwania, zainteresowania, problemy itp.

Podczas blogowania słowa kluczowe, na których koncentrujesz się w każdym poście, powinny pojawiać się w następujących miejscach:

 • Tytuł
 • Nagłówki i podtytuły
 • adres URL, jeśli to możliwe
 • Tekst alternatywny obrazu (wyszukiwarki nie mogą odczytywać obrazów)
 • Metaopis
 • W całej treści w sposób naturalny i bez ekscesów, łącznie z synonimami.

Skoncentruj się na przyciąganiu czytelników naturalnym stylem pisania i staraj się unikać nadużywania słów kluczowych (tzw. „upychania słów kluczowych”). Nadmierne upychanie słów kluczowych może skutkować nałożeniem kary lub zablokowaniem witryny na stronach wyników wyszukiwania, czasowo lub na stałe, ale także, jeśli słowo kluczowe pojawia się zbyt często i jest wymuszane, powoduje to negatywne wrażenia użytkownika.

Zapamiętaj ten klucz, lepsze doświadczenie użytkownika równa się lepszemu pozycjonowaniu.

3. Twórz odpowiednie linki do wpływowych stron internetowych.

Opracowując post na blogu, pamiętaj o linkach do innych artykułów lub blogów, o ile dostarczają one odwiedzającym wartościowych informacji i pozwalają im dowiedzieć się więcej na dany temat.

Łącza do renomowanych i odpowiednich witryn internetowych nie tylko dostarczają czytelnikom dodatkowych materiałów do czytania w celu poszerzenia ich wiedzy, ale także pokazują Google i innym wyszukiwarkom, które zbadałeś, a także mogą udostępnić docelowy blog. Treści na Twojej stronie internetowej.

Jeśli to także zaufane i znane strony, wzmocni to publikację Twojego bloga.

4. Wskaż inne dłuższe, bardziej wartościowe wpisy na blogu.

Im dłuższy wpis na blogu, tym większa szansa na pojawienie się w topowych wynikach wyszukiwania (głównie kwestia prawdopodobieństwa)Wygodne jest napisanie minimum 300 słów na post na blogu, nie jest to wyłączny fakt, ale pokazuje, że informacje zawierają pewną ilość wystarczających informacji. Ta długość zapewnia wyszukiwarkom różne słowa kluczowe, tekst do indeksowania, a także pomaga im zrozumieć, o czym jest Twój post.

Wadą blogów z dłuższą treścią jest jednak to, że mogą przestraszyć czytelników, więc nie przesadzaj i nie umieszczaj informacji, które nie są potrzebne. Aby przyciągnąć czytelników do długich postów, muszą być one czytelne i atrakcyjne, tak aby angażowały użytkowników do pełnego przeczytania.

Dlatego musisz spróbować zamienić długie zdanie na dwa i zachować akapity z maksymalnie 2-3 zdaniami. Postępując zgodnie z tymi taktykami, stworzysz artykuły, które będą łatwiejsze do czytania (zwłaszcza na urządzeniu mobilnym).

Możesz również mieć treści filarowe swojego bloga, które są dłuższe i zawierają główną wagę docelowych słów kluczowych, w swoich artykułach możesz linkować do tego posta, o ile jest to pomocne dla odwiedzającego i pozwala mu zwiększyć swoją wiedzę.

5. Dodaj wewnętrzne linki do innych wpisów na swojej stronie, które uzupełniają temat.

Wygodne jest umieszczanie linków, które prowadzą do innych artykułów lub postów na Twoim blogu i które są związane z tematem tego bloga, dzięki czemu ułatwisz Google poruszanie się po Twojej stronie, oferując inne możliwości indeksowania i pomagając stworzyć bardziej dokładna mapa strony. Ponadto pomaga użytkownikom zobaczyć więcej treści odpowiadających ich zainteresowaniom, oferuje kontekst dla Twojego doświadczenia i buduje większe zaufanie i wiarygodność Twojej marki.

Wewnętrzne linki do innych treści zatrzymują czytelników na dłużej w Twojej witrynie, zmniejszając w ten sposób współczynniki odrzuceń i pomagając osiągnąć cele konwersji.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że linki do głównych stron internetowych nie powinny być wymuszane ani umieszczane w ten sam sposób we wszystkich Twoich postach lub na stronach, ponieważ może to wywołać negatywną reakcję użytkownika i może zostać ukarane wyszukiwarki. Staraj się wybierać te, które dostarczają istotnych informacji o tym, o czym piszesz w artykule i które mają znaczącą wartość dla użytkowników. Gdy masz solidną bazę treści, łatwo będzie Ci znaleźć uzupełniające tematy postów.

Jeśli chodzi o tekst linku, który prowadzi do dowolnej innej strony, musisz upewnić się, że jest on naturalny i zawiera opisowe słowa kluczowe, które informują użytkownika o tym, co znajdzie, jeśli będzie dalej na niego klikał.Co zobaczy, gdy uzyska do niego dostęp.

6. Kompresuj obrazy, aby zwiększyć szybkość ładowania.

Google nagradza strony z większą szybkością ładowania strony, a te o największej wadze pokazują je najbardziej w tyle w rankingu. Dlatego ważne jest, aby czas ładowania był jak najkrótszy.

Jednym z głównych problemów z powolnym ładowaniem jest rozmiar obrazów. Jeśli zdjęcie, które zamierzasz przesłać, jest zbyt duże, wpłynie to na szybkość ładowania strony, a strona będzie działać wolno, co pogorszy komfort użytkowania.

Aby temu zapobiec, musisz skompresować obrazy, aby uzyskać mniejsze pliki. Aby to zrobić, po wybraniu zdjęcia użyj narzędzia, które pozwala je skompresować, możesz użyć takiego jak Squoosh.app (należący do Google), który pozwala skompresować rozmiar, zachowując jak największą jakość i konsekwencja pozwoli skrócić czas ładowania, aby czytelnicy nie musieli czekać. Krótszy czas ładowania oznacza lepsze wrażenia użytkownika.

Strategie te mogą być kluczem do sukcesu w SEO, jednak należy pamiętać, że może to trochę potrwać.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.