L O A D I N G

Jak naprawić zepsute linki w WordPress?

HomeWordPressJak naprawić zepsute linki w WordPress?
Shpae
Shpae
Shpae

Zepsute linki pojawiają się, gdy strona docelowa jest usuwana lub zmieniana jest jej nazwa. W ten sposób docelowy adres URL jest modyfikowany, a przeglądarka zwraca błąd 404.

Zepsute linki odnoszą się nie tylko do linków tekstowych, które prowadzą nas do strony docelowej, ale mogą również zawierać zepsute linki do obrazów, które zostały zawarte w treści strony lub postu, a następnie zostały usunięte.

Uszkodzone linki mają negatywny wpływ na naszą witrynę na dwa sposoby: User Experience (UX) i SEO

Kiedy użytkownik klika łącze, dzieje się tak dlatego, że chce uzyskać dostęp do treści, ale co się stanie, jeśli podczas próby uzyskania dostępu do treści przeglądarka wyświetli błąd 404? Doświadczenie użytkownika będzie negatywne dla odwiedzających, ponieważ nie będą mogli znaleźć treści, których szukali, co prawdopodobnie spowoduje utratę zaufania do Twojej witryny, co oznacza, że ​​mogą już nie odwiedzić Twojej witryny.

Z drugiej strony zepsute linki wpływają również na SEO. Google przeszukuje i indeksuje adresy URL i zatrzymuje indeksowanie, gdy natrafi na uszkodzony link. Może to wpływać na pozycjonowanie sieci, dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu monitorować linki i tym samym uniknąć stopniowej utraty pozycji zdobytych w Google.

Istnieje wiele metod, zarówno przy użyciu narzędzi online, jak i oprogramowania komputerowego, ale w tym poście zobaczymy, jak śledzić i naprawiać uszkodzone linki w naszej witrynie WordPress na dwa bardzo proste sposoby.

śledzić niedziałające linki w WordPress

1. Śledź błędy 404 za pomocą Google Search Console

Zakładamy, że korzystasz już z bezpłatnego narzędzia Google Search Console , ale jeśli nie, zachęcamy do dostępu i weryfikacji swoich witryn, ponieważ jest to naprawdę przydatne narzędzie dla webmasterów, ponieważ pomaga poprawić obecność witryn w wynikach wyszukiwania Google.

Z Index/Coverage możemy uzyskać dostęp do listy z 404 błędami, które odnoszą się do niedziałających linków, które Google nam zwraca.

Aby je rozwiązać, możemy zainstalować bezpłatną wtyczkę z repozytorium WordPress o nazwie Redirectipon. Ta wtyczka pomoże nam przekierować adres URL, który już nie istnieje, na prawidłowy adres URL.

Po zainstalowaniu wtyczki przejdź do opcji Narzędzia w bocznym menu WordPress i kliknij opcję Przekierowanie.

  1. W polu „ adres URL źródła ” wypełnimy nieprawidłowy adres URL zwrócony przez Google Search Console.
  2. W polu „ adres docelowy ” musimy wpisać poprawny adres URL.
  3. W opcji Parametry zapytania pozostawiamy zaznaczone „Dokładne dopasowanie wszystkich parametrów w dowolnej kolejności”

Będziemy musieli wykonać ten proces ze wszystkimi adresami URL z listy, które zwraca nam narzędzie Google Search Console.

2. Śledzenie za pomocą wtyczki Broken Link Checker

Wtyczka Broken Link Checker pozwala nam sprawdzić, czy linki na naszym blogu są zepsute lub mają jakiś problem, a ta sama wtyczka pozwala nam rozwiązać ten problem w prosty sposób.

Zainstaluj wtyczkę z repozytorium WordPress, a gdy będzie aktywna, przejdź do jej strony ustawień, aby wprowadzić podstawowe ustawienia w Ustawienia > Kontroler linków . Jeśli nie masz wiedzy, możesz pozostawić domyślną konfigurację.

Śledzenie linków nie jest automatyczne, dlatego radzimy odczekać 24 godziny od zainstalowania, aby otrzymać raport o stanie linków. Gdy wtyczka zwróci listę uszkodzonych linków, możemy je szybko naprawić, wybierając link i klikając Edytuj adres URL, aby edytować adres URL z samego narzędzia.

Problem z tą wtyczką polega na ilości zasobów, które zużywa z powodu pełnego przeglądu wszystkich treści, z którymi zapytania do bazy danych są bardzo wysokie. Indeksowanie może spowolnić witrynę z niskimi zasobami serwera, więc jeśli Twoja witryna zawiera dużo treści, możesz rozważyć przeniesienie witryny WordPress na serwer z większą ilością zasobów. Radzimy również, aby ta wtyczka nie była zawsze aktywna, ale po sprawdzeniu linków dezaktywuj ją i ponownie aktywuj po pewnym czasie, aby ponownie sprawdzić stan swoich linków.

Końcowe wskazówki

Teraz wiesz, jak rozwiązać błąd 404 w WordPress, ale musisz wziąć pod uwagę kilka szczegółów, aby podczas indeksowania zepsute linki, które już rozwiązałeś, nie pojawiały się ponownie:

  1. Wygeneruj nową mapę witryny, aby mieć pewność, że uszkodzone adresy URL nie będą kontynuowane w tym dokumencie.
  2. W Google Search Console oznacz problemy jako rozwiązane po sprawdzeniu, czy przekierowanie działa poprawnie.

Post Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.