L O A D I N G

Jak łatwo tworzyć analizę słów kluczowych?

HomeSEOJak łatwo tworzyć analizę słów kluczowych?
Shpae
Shpae
Shpae

Chcesz poprawić swoje SEO ? Wtedy analiza słów kluczowych będzie Ci dobrze służyć. Ale jak nie trzeba wydawać na nią dziesiątek tysięcy lub spędzać z nią długich godzin? Postępuj zgodnie z prostym przewodnikiem i uzyskaj wskazówki, jak komunikować się z klientami za pośrednictwem Twojej witryny .

Treść artykułu

 • Dlaczego i kogo powinieneś przyciągnąć
 • Czy naprawdę potrzebujesz breloka do kluczy?
 • Tworzenie pęku kluczy nie musi być skomplikowane
 • Jaka okolica, jaki stół
 • Dowiedz się, jaka jest przeszukiwalność
 • Pomyśl, które wyrażenia są odpowiednie
 • Wybieraj spośród fraz z długim ogonem
 • O czym nie należy zapominać
 • waszkiewicz.media– partner w perfekcyjnym SEO

Oferujesz doskonałe usługi lub produkty, ale ludzie Cię nie znają . Lub nie mają pojęcia, czego konkretnie szukać. Potrzebujesz informacji o tym, co oferujesz, aby dotrzeć do ludzi . Ale nie masz pojęcia, jak to zrobić. Wiesz, że musisz przekonać ich do działania z zawartością Twojej witryny . Ale nawet wcześniej czeka na Ciebie o wiele bardziej wymagające zadanie: przede wszystkim muszą trafić na Twoją stronę internetową. Nie ma znaczenia, w którą stronę pójdzie. Ale jedną z najskuteczniejszych jest strona wyników wyszukiwania (SERP). A analiza słów kluczowych to świetne narzędzie, które pomoże Ci dostać się na szczyt wyników wyszukiwania .

Dlaczego i kogo powinieneś przyciągnąć

Niezależnie od tego, jaki produkt lub usługę oferujesz, opłaca się być miłym dla swoich klientów. Ale kto jest twoim przyszłym klientem? Osoba, która:

 • wie, czego i gdzie szukać,
 • wie co i nie wie gdzie szukać,
 • nie wie, czego i gdzie szukać.

Jednak wszystkie trzy grupy mają jedną  wspólną cechę. Rozwiązuje problem, w którym możesz mu pomóc. Klienci indywidualni różnią się jedynie tym, na jakim  etapie wiedzy  się aktualnie znajdują. Klienci z pierwszej grupy są bezpieczni. Znają twoje usługi i wiedzą, gdzie się udać. Analiza słów kluczowych pomoże Ci przyciągnąć klientów, którzy nie wiedzą, kto oferuje potrzebne im usługi .

Czy naprawdę potrzebujesz breloka do kluczy ?

Wyobraź sobie, że jesteś w obcym mieście. Nie masz dużo czasu, ale zgłodniejesz. Zaczynasz się rozglądać i szybko szukasz czegoś, co przypomina bufet.

W oddali przed sobą zobaczysz tabliczkę z napisem  Szybki lunch . To jest dokładnie to, czego szukasz.

Dopiero po kilku minutach zauważasz, że stoisz tuż obok znacznie bardziej przyjaznej restauracji, ale takiej, która zachęcała do  smacznego doznania, które doceni Twój brzuch . Prawdopodobnie naprawdę byś to docenił. Gdybyś go zauważył. W zamieszaniu znaków nie mogłeś rozszyfrować, że właśnie tutaj oferuje ci to, czego potrzebujesz. 

Te same zasady działają w Internecie. I tak, choć czasami trzeba się wyróżnić, być oryginalnym  i móc zaoferować coś ekstra, to równie ważne  jest, aby nie zapominać o ruchu organicznym  – aby znaleźli go ludzie, którzy  wiedzą, czego potrzebują . To oni są najbliżej decyzji o inwestycji w oferowaną przez Ciebie usługę lub produkt. Tylko jeszcze nie wiedzą, że będzie u Ciebie.

Analiza słów kluczowych  może stać się jednym z elementów budulcowych Twojego biznesu. Jeśli dobrze zrozumiesz jego wyniki,  przyniesie Ci doskonałe SEO i nowych płacących klientów .

Tworzenie pęku kluczy nie musi być skomplikowane

Ale analiza to nie to samo co analiza. Na jego formę duży wpływ ma cel, jaki ma spełniać, ale także to, czy oferujesz tylko jeden produkt, czy też posiadasz e-sklep z tysiącem pozycji. W drugim przypadku prawdopodobnie skuteczny będzie kontakt z ekspertem, który dokładnie wie, jak postępować. Jednak w większości przypadków możesz sobie  poradzić z prostą tabelą i własnymi badaniami .

Co dokładnie powinna zawierać tabela? Wystarczą 4 kolumny . W pierwszej zapiszesz poszczególne frazy, drugą wykorzystasz do wartości wyszukiwań w Google, wyszukiwań na Liście oraz dodatkowych informacji. A potem pozostaje już tylko zabrać się do pracy.

Jaka okolica, jaki stół

Zaplątanie się w tworzenie analizy słów kluczowych jest łatwiejsze niż się wydaje. Dlatego postępuj systematycznie. Skoncentruj się na konkretnym obszarze swojej działalności – na jednej podstronie, grupie produktowej lub jednej usłudze. Nie pozwól, aby twoje myśli powędrowały gdziekolwiek indziej. Następnie spróbuj  wymyślić jak najwięcej zwrotów i kombinacji słów, które są związane z tym obszarem. Następnie napisz każde takie wyrażenie w jednym wierszu. Im więcej tym lepiej.

A co zrobić, gdy zabraknie pomysłów?

 • Pomyśl o synonimach.
 • Nie zapomnij zwrotów potocznych.
 • Przeglądaj strony konkurencji.
 • Zapytaj swoich klientów.
 • Sprawdź fora dyskusyjne.
 • Wypróbuj szeptacze w wyszukiwarkach.
 • Skoncentruj się na slangu laików i profesjonalnej publiczności.

Krótko mówiąc, myśl jak Twoi klienci. Jaki problem muszą rozwiązać? Jakie napotykają przeszkody? Jakie korzyści przyniesie im twoja służba? Wszystko to doprowadzi Cię do nowych zwrotów.

Dowiedz się, jaka jest przeszukiwalność

Teraz masz przed sobą listę pełną ważnych słów kluczowych i fraz, które być może tylko marginalnie związane są z Twoją dziedziną. Jednak to nie Ty decydujesz, które wyrażenia należą do określonej grupy, ale Twoi klienci. I wiedz, że ich wybór najprawdopodobniej Cię zaskoczy.

Aby się o tym przekonać, nie możesz obejść się bez jednego z najczęściej używanych  narzędzi do analizy słów kluczowych . I że jest ich naprawdę dużo na rynku. Najbardziej zaawansowane narzędzia są płatne. Jednak w przypadku podstawowej analizy można sobie poradzić nawet z tymi, które są dostarczane bezpłatnie.

 • Planer słów kluczowych Google

Jeśli posiadasz aktywne narzędzie do zarządzania kampaniami PPC (Google Ads), automatycznie otrzymujesz dostęp do planera słów kluczowych. Wystarczy w nim wpisać konkretną frazę, a uzyskasz dokładne statystyki ilości wyświetleń i kliknięć w wynikach wyszukiwania. Ponadto możesz łatwo uzyskać inne wskazówki dotyczące zwrotów, o których prawdopodobnie jeszcze nie pomyślałeś.

 • Sugerowanie słów kluczowych w Sklik

Pomyśl, które wyrażenia są odpowiednie

Teraz masz przed sobą kompletną listę słów kluczowych wraz z liczbami wskazującymi, jakich fraz najczęściej szukają Twoi potencjalni klienci. Zanim zaczniesz je oceniać, uporządkuj tabelę. Uporządkuj słowa kluczowe alfabetycznie  i  usuń duplikaty . Tym samym kolorem możesz zaznaczyć wyrażenia, które wyrażają to samo. Stół staje się w ten sposób praktycznym i przejrzystym narzędziem.

Prawdopodobnie zauważyłeś, że frazy jednowyrazowe są wyszukiwane znacznie częściej niż frazy lub hasła wielowyrazowe. Jest to całkowicie logiczne. Jeśli zajmujesz się naprawą rowerów, jasne jest, że słowo kluczowe  rower zajmie pierwsze szczeble w Twojej analizie . Jest to jednak  zbyt ogólne, aby mogło Cię zainteresować . Próba targetowania na to słowo w górę wyników wyszukiwania oznacza, że ​​będziesz musiał  konkurować  nie tylko ze wszystkimi warsztatami rowerowymi, ale także  ze wszystkimi producentami, sprzedawcami, majsterkowiczami, sportowcami,  a nawet osobami, które interesują się kolarstwem, a może tylko rysowaniem . To słowo kluczowe po prostu nie jest dla Ciebie najważniejsze.

Wybieraj spośród fraz z długim ogonem

Skoncentruj się bardziej na tzw. frazach z długim ogonem  – czyli na hasłach wielowyrazowych, które mają nieco mniejszą liczbę wyszukiwań w porównaniu z kombinacjami jednowyrazowymi, ale są  bardziej szczegółowe i mówią więcej o dziedzinie, w której pracujesz . Jeśli nie  skupiasz się na słowie  rower podczas tworzenia treści strony , a raczej na wyrażeniu  naprawa rowerów , lub jeszcze lepiej na kilku powiązaniach, takich jak  naprawa rowerów szosowych lub  części zamienne do rowerów szosowych , Twoje szanse na znalezienie przez liczba osób, które chętnie korzystają z Twoich usług, odpowiednio wzrośnie. Wyniki analizy słów kluczowych mogą wtedy lepiej naprowadzić Cię na to, jaki problem najczęściej rozwiązują Twoi klienci i o czym powinieneś im powiedzieć w swoich tekstach powinni dać najlepszą możliwą odpowiedź.

O czym nie należy zapominać

Dane uzyskiwane dzięki analizie słów kluczowych mogą  zmieniać się w czasie . To, czego ludzie szukają dzisiaj, na przykład ze względu na bieżące wydarzenia na scenie politycznej, klęskę żywiołową lub inne konkretne wydarzenie, jutro może nie być aktualne.

Dlatego nie zapomnij na bieżąco sprawdzać, czy tworząc treści na swojej stronie nie zmierzasz w kierunku, którym Twoi klienci nie są już zainteresowani .

Zwróć także uwagę na słowa kluczowe, które  przecinają kilka pól lub są niejednoznaczne . Dzieje się tak, ponieważ możesz nieświadomie kierować swoje wysiłki w celu tworzenia angażujących treści do osób, które faktycznie chcą informacji z zupełnie innej dziedziny.

waszkiewicz.media – partner w perfekcyjnym SEO

Jeśli wiesz, jak prawidłowo używać analizy słów kluczowych, jest to fantastyczne narzędzie. Jednak zdecydowanie nie powinien stać się środkiem do  tapetowania  strony internetowej . Wypełnianie całej witryny najczęściej wyszukiwaną frazą w Twojej branży przynosi efekt przeciwny do zamierzonego . Roboty indeksujące strony szybko rozpoznają taki wysiłek i będą faworyzować strony napisane dla ludzi.

Dlatego zamiast botów skup się na tym, co interesuje klientów. Zastanów się, co ich martwi, jakich informacji szukają, dlaczego mogą chcieć wejść na Twoją stronę. A potem serwuj im dokładnie to, czego szukają . Zanim zrobi to Twoja konkurencja. Użyj analizy słów kluczowych jako wskaźnika, który łatwiej poprowadzi Cię na ścieżce, którą powinieneś podążać w swojej firmie. Tylko w ten sposób uzyskasz wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, czytelnicy zaczną klikać w Twoje linki, a wyszukiwarki nie będą miały powodu faworyzować witryn konkurencji.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.