Jak korzystać z Map Google, aby zdobyć więcej klientów

HomeSEOJak korzystać z Map Google, aby zdobyć więcej klientów
Shpae
Shpae
Shpae

Mapy Google, do niedawna Google Moja Firma , to jedno z najważniejszych narzędzi dla każdego przedsiębiorcy lub biznesmena, który chce przenieść swój biznes na wyższy poziom. Ale czy wiesz, jak korzystać z Map Google, aby generować więcej klientów? Następnie pokażemy Ci, jak wykorzystać to cyfrowe narzędzie i co możesz dzięki niemu osiągnąć.

Uzyskaj lepszą widoczność w swojej firmie dzięki Mapom Google

Celem każdej firmy jest zwiększenie obrotów, ale w tym celu Twoi potencjalni klienci muszą najpierw Cię znaleźć. Gdy Cię znajdą, możesz zwiększyć liczbę klientów odwiedzających firmę. Bardzo dobrze i jak sprawić, by mnie znaleźli? Osiąga się to poprzez zastosowanie lokalnych strategii SEO , które obejmują między innymi pracę nad profilem Google Moja Firma. 

W prosty sposób to narzędzie ma na celu zapewnienie Twojej firmie większej widoczności lokalnie, umożliwiając klientom łatwiejsze znalezienie Cię . Abyś lepiej to zrozumiał, jeśli użytkownik jest w Santiago de Compostela i wyszukuje Google za pomocą swojego telefonu: czyszczenie jamy ustnej. Klinika dentystyczna, która dobrze opracowała profil Google Moja Firma i pozycjonowanie lokalne z lokalną strategią SEO, będzie jedną z pierwszych opcji. Wyprzedź swoich konkurentów.

Czy zdajesz sobie sprawę, jakie to ważne? Korzystając z Google, Twoi potencjalni klienci mogą znaleźć Twoją firmę lokalnie , korzystając z takich narzędzi, jak Mapy Google lub Miejsca Google. 

oko! Aby rozpocząć pozycjonowanie swojej firmy należy wypełnić kartę informacyjną w Google Moja Firma Twojej firmy.

Sztuczka polega na umieszczeniu wszystkich informacji w żądanym pliku, który obejmuje: pełną nazwę firmy, lokalizację, adres e-mail lub sieci społecznościowe, ocenę klientów, zdjęcia miejsca, a przede wszystkim i bardzo ważne usługi lub produkty, które oferujesz.

Jak utworzyć profil Google Moja Firma?

Tworzenie profilu jest bardzo proste, a jeśli nadal nie wiesz jak to zrobić, pokażę Ci kroki, które musisz wykonać, aby mieć konto firmowe i móc pojawiać się jako pierwsze w lokalnych wyszukiwaniach w Twojej okolicy.

1. Zaloguj się do Google Business lub Google Moja Firma

Aby rozpocząć, musisz zarejestrować konto Google (gmail), jeśli jeszcze go nie masz, i zalogować się za jego pomocą w Google Moja Firma. 

 2. Podaj swoje dane

Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza danymi firmy.

 • Nazwa firmy
 • Państwo bądź region
 • adres pocztowy
 • Miasto
 • Województwo
 • Główny telefon (opcjonalnie, ale wysoce zalecany)
 • Kategoria biznesu.
 • Stronie internetowej
 • Musisz wskazać w jakich obszarach Twoja firma świadczy usługi i czy obsługujesz klientów pod wskazanym adresem.

Podane dane są publicznie widoczne dla wszystkich użytkowników, którzy odwiedzają nasz profil.

3. Sprawdź swoje uprawnienia

Ten krok jest bardzo ważny i to on pozwoli Ci przejąć profil firmy, jeśli inna osoba będzie nią zarządzać.

W tym celu Google wyśle ​​do Ciebie list z kodem weryfikacyjnym na wskazany adres. Zwykle trwa to około jednego lub dwóch tygodni. Gdy otrzymasz list, za pomocą tego kodu możesz zweryfikować i aktywować profil swojej firmy. W przypadku, gdyby chodziło o odebranie Twojej nieruchomości, kod posłuży do udowodnienia, że ​​jesteś właścicielem tej firmy i ponownie zarządzasz profilem swojej firmy.

Ten krok jest bardzo ważny, ponieważ w ten sposób Google potwierdza, że ​​jesteś osobą upoważnioną i odpowiedzialną za tę firmę.

Profil można utworzyć i pozostawić weryfikację oczekującą na otrzymanie listu.

4. Sprawdź swoją lokalizację na mapie

Bardzo ważne jest, aby sprawdzić, czy wychodzimy poprawnie na Google Maps, ponieważ jeśli adres Twojej firmy nie jest dobrze zlokalizowany, może to spowodować zamieszanie wśród Twoich klientów i ewentualną ich utratę.

Może się zdarzyć, że wcześniej pod Twoim adresem znajdowała się inna firma, która utworzyła konto Google Maps i nadal widnieje pod Twoim adresem. Przejrzyj go i podejmij działania, aby go zaktualizować.

5. Podaj informacje o swoim profilu

Po utworzeniu konta Google Moja Firma nadszedł czas, aby rozpocząć przesyłanie treści i uczynić je jak najbardziej atrakcyjnymi, aby przyciągały uwagę potencjalnych klientów.

Pamiętaj, że wszystkie przesłane przez Ciebie informacje będą publiczne i będą odpowiedzialne za wizerunek Twojej firmy wśród klientów.

 • Opisz swoją działalność : Określ swój biznes w konkretny i konkretny sposób, czym się zajmujesz i co oferujesz, tak aby Twoi klienci mogli to doskonale zrozumieć.
 • Prześlij zdjęcia: Zdecydowanie zaleca się przesyłanie zdjęć swoich obiektów, a nawet sprzętu, jeśli taki posiadasz. To przybliża Cię do klienta.
 • Wskaż swoją witrynę internetową : jeśli masz witrynę internetową, możesz umieścić adres URL na swojej stronie profilu w Mapach Google iw ten sposób przekierować ich bezpośrednio, jeśli chcą uzyskać więcej informacji.
 • Godziny : wskaż godziny pracy Twojej firmy. Bardzo ważne jest, aby zawsze go aktualizować i nie zapominać na przykład o zaznaczeniu świąt i dni wolnych.

6. Zacznij korzystać ze swojego profilu w Mapach Google

Po otrzymaniu listu od Google z kodem weryfikacyjnym i zweryfikowaniu profilu możesz zacząć w pełni wykorzystywać swoje konto Google Moja Firma. Teraz możesz zacząć korzystać ze wszystkich narzędzi, które oddaje do Twojej dyspozycji Google Maps i które niewątpliwie pomogą Ci poprawić lokalne SEO Twojej firmy, a tym samym zaistnieć przed konkurencją.

Dlaczego warto pracować nad pozycjonowaniem lokalnym i Mapami Google?

Dzisiaj, jeśli masz lokalną firmę i nie ma Cię w Google, to tak, jakbyś nie istniał. Użytkownicy wyszukujący w Google nie będą mogli Cię znaleźć, co spowoduje utratę potencjalnych klientów.

Coraz częściej telefony komórkowe są używane do wyszukiwania czegokolwiek w Google, a z naszej lokalizacji na miejscu możemy odkrywać najbliższe witryny, które chcemy znaleźć, faworyzując lokalne pozycjonowanie w Mapach Google.

Gdy czegoś szukamy nie zawsze wskazujemy lokalizację, która nas interesuje, np. nie musimy specjalnie szukać masaży w Opolu, ale jak to mówią Google wie wszystko i śledzi Twój adres IP, żeby się tego dowiedzieć przybliżoną lokalizację i w ten sposób pokazuje wyniki znajdujące się najbliżej Ciebie. Chociaż oczywiście za każdym razem, gdy wskażesz lokalizację w swoim wyszukiwaniu, priorytetem będzie to, aby dać wyniki zamiast rzeczywistej lokalizacji.

Podam przykład: jesteś w Zawadzie i szukasz klinik fizjoterapii w Opolu, wyniki, które ci to dadzą, będą pochodzić z klinik w Opolu.

Jak widać, praca nad lokalną strategią SEO jest bardzo ważna dla Twojej firmy i wygeneruje ogromny wzrost liczby klientów i możliwości sprzedaży.

3 zalety korzystania z profilu Google Maps

przyciągnąć nowych klientów

Ile razy przed pójściem do restauracji widziałeś ich recenzje?

Interakcja z klientami jest bardzo istotna dla Twojej pozycji. Robisz to, odpowiadając na recenzje, które klienci zostawiają w Twoim profilu Google Moja Firma.

Nowi klienci przyjrzą się Twojej aktywności i obecności, odpowiadając na pytania lub dziękując za rekomendacje. Takie postępowanie buduje zaufanie i przyciąga nowych klientów dzięki zbliżeniu się do każdego z nich.

Zwiększ swoją lokalną obecność

Statystyki pokazują, że pozycjonowanie Twojej firmy wzrasta, gdy korzystasz z Google Moja Firma. Narzędzie pozwala pojawiać się Twojej firmie z wyszukiwaniem słów kluczowych, dzięki temu systemowi będziesz mógł mieć większą obecność w różnych wyszukiwaniach i na urządzeniach takich jak telefony, komputery czy tablety.

rozwinąć swój biznes

Jeśli chodzi o dotarcie do większej liczby klientów, najlepiej rozszerzyć zasięg. Mapy Google umożliwiają cyfrowe przekraczanie granic. Chociaż głównym celem jest zaprezentowanie się lokalnym klientom, możesz rozszerzyć działalność na inne regiony, a nawet kraje.

Bardzo realną opcją jest przyciągnięcie klientów z innych regionów, które mogą okazać się najbardziej potencjalne. Na przykład, jeśli Twoja firma znajduje się w obszarze bardzo turystycznym, może się zdarzyć, że planując podróż, znajdą Twoją firmę, na przykład restaurację, i będą chcieli spróbować oferowanego przez Ciebie jedzenia. W ten sposób docierasz do kolejnej granicy i zwiększasz swoją popularność zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo.

Monitoruj wyniki Google Moja Firma

Nie zapomnij przejąć kontroli i monitorować wszystkie swoje statystyki. To narzędzie biznesowe sprawi, że weźmiesz pod uwagę swoją wydajność i ewolucję .

W ten sposób dowiesz się, czy strategie, które stosujesz, są skuteczne i do jakiego grona odbiorców docierasz.

A teraz, gdy już wiesz, jak ważne jest konto w Mapach Google, nie czekaj dłużej i utwórz je dla swojej firmy już dziś.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.